حجت الاسلام ابراهیمی: انقلاب اسلامی ایران در راستای انقلاب امام حسین است و جنگی که دشمنان ما علیه انقلاب و نظام ما به راه انداختند نظیر همان جنگی است که علیه امام حسین(ع) در کربلا شکل دادند.

به گزارش نخل بیدار؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: محرم ماه  امر به معروف و نهی از منکر است خود حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام قیامش را بر مبنای امر به معروف و نهی از منکر می داند.

وی با تاکید بر اینکه امر به معروف و نهی از منکر اگر چه از جمله فروعات است اما اهمیت آن در صدر همه فروعات است، افزود: حیات امر به معروف و نهی از منکر یعنی حیات اسلام، حیات قرآن و حیات جامعه اسلامی

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: جهان اسلام آن قدر که به نماز و روزه و سپس به زکات و حج اهمیت می دهد و باید هم بدهد اما به این دو عنصر اساسی اهمیت نمیدهد و حال آنکه از نظر اهمیت این دو عنصر مقدم بر بقیه است.

وی با تاکید بر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر گفت: خود امام حسین علیه السلام نفرمودند برای اقامه نماز و روزه و پرداخت زکات قیام کردم چون همه نماز می خواندند، بعضی ها دارای سجده های طولانی و رکوع طولانی بودند، خود یزید و عبیدالله و شمر و عمر ابن سعد و سپاهیانش همگی اهل نماز بودند، امام جمعه و جماعت می شدند و مردم پشت سر آنها نماز می خواندند. امام حسین علیه السلام دیدند که این ها ضمن اینکه نماز میخوانند مرتکب فساد میشوند و جامعه را دچار مفسدین سیاسی اقتصادی فرهنگی و اجتماعی کردهاند یعنی از اسلام فقط قیام و قعودش مانده است نمازی خشک و بی محتوا. امروز هم در جهان اسلام فقط نمازی خشک و بی محتوا مانده است.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: امسال حدود ۳ میلیون حاجی در کنار بیت الله الحرام و مسجد النبی (ص) بودند اما چیزی که حس میشد، فقط نمازی خشک و بیروح بود. هزاران حاجی در خانه خدا و مسجد النبی در حال خوابند به محض اینکه مؤذن گفت الله اکبر و او هم دستی به چشمانش می کشد و بلند شده و نیت می کند و می گوید الله اکبر و خواب را مبطل وضو نمی دانند، با پای برهنه به دستشویی میرود و مسجد را نجس میکند و وارد مسجد می شوند و همه جا را به نجاست می کشد و می گوید چرا شما شیعیان با کفش و دمپایی به دستشویی می روید؟ قرآن می خوانند و آن را حفظ می کنند اما معنی آن و تفسیر آن را نمیدانند و بر شیعه اهل بیت علیهم السلام ایراد میگیرند که شما با تفسیر قرآن بدعت به دین وارد می کنید.

او در ادامه گفت: امنیت وضعیت جهان که امراء و عالمان مفتی آن ها مسلمانان را در یک وضعیت جاهلی نوین قرار داده اند و در فتوای خود می گویند که با شیعیان مباحثه نکنید چون میدانند که چیز مهمی برای گفتن ندارند امام حسین علیه السلام دیدند که وضعیت مسلمانان و جهان اسلام دچار انواع فساد شده و برنامهای برای نابودی کل دین در نظر گرفته اند  و به تدریج در حال پیشرفت است.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند سی و یکم شهریور آغاز جنگ تحمیلی و آغاز هفته دفاع مقدس را گرامی داشت و سالروز شهادت امام زین العابدین سید الساجدین علی بن الحسین علیه السلام در سنه ۹۵ هجری قمری را تسلیت گفت.

وی ادامه داد: امام زین العابدین علیه السلام در سال ۶۱ هجری قمری در سرزمین کربلا همراه پدر بودند اما خداوند متعال مقتضای حکمت از این بود که برای ادامه بقای امامت او را بیمار کند و جهاد در راه خدا را از او ساقط نماید یعنی اگر او بیمار نمیشد جهاد بر او واجب میشود و او نیز مثل بقیه به شهادت می رسید و نسل امامت منقطع میگردید

حجت الاسلام ابراهیمی شهادت سرور شهیدان و یاران باوفایش به شهادت امام سجاد علیه السلام را عاشقان ولایت و امامت که در این ایام  برای آنها عزاداری کردند تسلیت گفت.

وی افزود: اگر کمی دقت کنیم میبینیم که انقلاب اسلامی ایران در راستای انقلاب امام حسین و جنگی که دشمنان ما علیه انقلاب و نظام ما به راه انداختند نظیر همان جنگی است که علیه امام در کربلا شکل دادند چون راه ما راه حسین ابن علی علیه السلام و هدف ما هدف حسین بن علی و شعارهای ما همان شعارهای حسین بن علی و یارانش بود.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: هیهات منا الذله حسین در تمام کوی برزن این کشور به گوش می رسید و هنوز هم می رسد و فریاد الموت اولی من رکوب العاری و العار اولی من دخول الناری در همه جبهه های ما به گوش دشمنان ما میرسید و به همین خاطر دفاع ما دفاع مقدس شد و هفته دفاع مقدس نامگذاری گردید.

وی افزود: ما توانستیم از فرهنگ عاشورا کمک بگیریم و این فرهنگ ایثار و شهادت را در همه جبهه های دفاع مقدس در طول هشت سال نهادینه کنیم و جبهه ای که متشکل از احزاب بود و چهل و اندی کشور با هم بودند شکست بدهیم بدون اینکه یک وجب از خاک سرزمینمان به آنها بدهیم.

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به همه شاه پرست ها و ربع  پهلوی ها گفت: ننگتان باد که چه زود تاریخ سرزمین تان را فراموش کردید و بی عرضگی و بی لیاقتی آنان را در قراردادهای ترکمنچای به گلستان و بحرین و کذا و کذا را با چشمان خود میبینید و نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال میبرید و دائم علیه بسیج و سپاه پاسداران مطلب میگویید و توئیت می زنید. لعنت خدا بر هر چه خوائن و وطن فروش است

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با توجه به مشکلات اخیر اقتصادی و معیشتی مردم خطاب به  دولت گفت: چگونه در طول هشت سال دفاع مقدس و با آن هزینههای که جبهه ها داشتند و به قول شما خزانه خالی شده بود اما وضعیت معیشت مردم بهتر از امروز بود. چرا بازار آن روز دارای ثبات و آرامش بود؟ چرا تورم به ۱۰۰ و بالاتر از ۱۰۰رسید؟

امام جمعه فراشبند ادامه داد: در زمان هشت سال دفاع مقدس چون همه به دنبال آرامش مملکت و مردم بودند مسئولان ما کمتر به دنبال اشرافیگری و ویلاهای چند ده میلیاردی بودند، چون آقازاده های آنها کمتر خارج از کشور بودند و به دنبال خدمت صادقانه بودند، وضعیت معیشت مردم به مراتب بهتر از امروز بود.

وی در ادامه نیز خطاب به مسوولان تاکید کرد: اگر میخواهید مملکت را آزاد و آباد کنیم باید فرهنگ ایثار و جبهه ها را دوباره زنده کرد و آقازاده ها را به کشور برگرداند و میلیاردها دلار که در بانکهای کشور آمریکا و اروپا اندوخته شده را خارج کرد تا بتوان مستقل عمل کرد و مستقلانه حرف زد و تصمیم گرفت.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: متاسفانه الان بچه های شما مثل یک گروگان در دستان آمریکا و اروپاست الان همه شما دارای دو دل تابعیتی هستید یک دلتان در گرو مملکتتان و دل دیگر در گرو مملکت فرزندتان در اروپا و آمریکا.

 وی با تاکید بر اینکه من امروز واژه «دو دل» را به واژه دو تابعیتی اضافه می کنم، تصریح کرد: دو تابعیتی ها اینکه در شناسنامه و یا پاسپورت دارای دو ملیت هستند و دو دل تابعیت ها یعنی کسی که پاسپورتش دو تابعیتی نیست اما قلبش و تعلق خاطرش دوگانه است.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه افزود: به همه مسئولان عرض می کنم ویلاهای چند ده میلیاردی را به خانه های ساده و بدن سازی و پول آن را خرج محرومان کنید و اگر از بیت المال است به خزانه برگردانید. وساده زندگی کنید، زندگی امام خمینی رحمت الله علیه و رهبری عزیز را الگوی خود قرار دهید و با مردم باشید و در میان مردم و اگر مسئولی به این مردم بدی کرده وکم کاری کرده یا نیت بدی داشته کرده و یا پارتی بازی کرده بیاید عذرخواهی کند.

وی در بخش پایانی خطبه های نماز جمعه خطاب به مسئولین شهرستان گفت: چهار سال است که قرار است جاده جدید فراشبند فیروزآباد در هفته دولت و یا ۲۲ بهمن افتتاح شود اما هر سال بد عهدی شد. از همین جا  از مسوولان محترم شهرستان می خواهم دیگر نگذارید به سال بعد کشیده شود. مردم نامه اعمال شما و کارنامه شما را می بینند کاری نکنید که نمره شما در نزد مردم رفوزه ای باشد. وعده سرخرمن دادن بس است، امید همراه با عمل به مردم نشان دهید.

پایان خبر