به گزارش نخل بیدار حسن افراسیابی کشکولی کاندیدای دور گذشته نماینده ی مجلس شهرستان های فیروزاباد، فراشبند و قیروکارزین در پاسخ به ادعای کورش کرمپور در یک ضیافت شام مطرح شده بود نوشت:

بسمه تعالی

نقــدی بـر ســخنان آقای کــرمپـور، مورخ ۵ مهر۹۷ تالار قصرنور فیروزآباد.

مطلع گردیدم “جناب کــرمپور” در جلسه ضیافت شام با فیروزآبادیهای فارس زبان، بدون حضور روستائیها و قشقائیها مطالبی را علیه اینجانب بیان نموده اند که پس از دیدن و شنیدن فیلم و صوت سخنرانی مذکور مطالبی را در جهت تنویر افکار عمومی عرض مینمایم.

اولاً بنظر میرسد نفس این گونه تقسیم بندی جلسات بصورت قومیتی در این مقطع زمانی کار صحیحی نبوده و علاوه بر آنکه به نوعی سبب تفرقه در جامعه میشود، بلکه میبایست جلسات عمومی با دعوت از عموم مردم باشد تا موافقان و مخالفان بتوانند حضور یابند.

ثانیاً “جناب کــرمپور”
در جلسه مذکور بیان کردند:[ یکی از منتقدان من آقای حسن افــراسیابی است که نه فقط در موضوع پتــروشیمی، بلکه در هر کاری که من میکنم منتقدم هستند.]

ودر ادامه اظهار داشتند:[ در مورد پتروشیمی، من ایشان را دعوت کردم و گفتم شما از این به بعد مسئول پیگیری پتروشیمی باشید و کتباً هم مینویسم، شما بعنوان مسئول، با مشاورین من کار کنید، اما اگر شما ایشان را دیدید من هم دیده ام.]

پاسخ بنده راجع به این اظهارات کاملأ مشخص است و باید بگویم جناب “آقای کـرمپور”

اولاً بنده اگر منتقدم، منتقد منصفی هستم و بارها در گروههای مجازی مختلف مردم علیه شما مطالبی نوشته اند که بنده از آبروی شما دفاع نموده ام که از دید ظاهری دوستان این دفاعیات به ضرر بنده هم تمام شده است اما میدانم در مسیر حق ضرری وجود ندارد.

ثانیأ درمورد دعوت شما برای همکاری بنده در زمینه پتــــروشیمی هم باید بگویم حتی اگر این دعوت صادقانه صورت میگرفت، میبایست شما بعد از آن پیگیری میکردید اما هیچ تلفن و نامه ای از جنابعالی دریافت نکردم و عملأ هم هر چه تلاش کردم فرصتی مهیا نگردید که بین شما و سایر آقایان مسئول در تهران جلسه ای برقرار گردد، زیرا ظاهرأ این موضوع در اولویت برنامه کاری شما نبوده و گواه این مطلب نمایندگان سابق استان فارس و برخی دوستان صاحبنظر در امر پتروشیمی هستند.

اما اینکه بنده زیاد انتقاد میکنم دلیلش شخص شما نیستید،بلکه دلیلش جایگاهی است که شما اشـــغال کرده اید.

➖ ســــوال این است که شما با کدام صلاحیت علمی و تجربی به عضویت، و دبیر دوم کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی شده اید؟!

➖ بفرمایید سابقأ چند سال در صنعت نفت یا برق کار کرده اید؟

➖ آیا در حقوق نفت و قراردادهای نفت و گاز تحصیلات یا تجربه کاری داشته اید؟
قطعــأ جـــواب این ســوالات منــفی و صفـــر میباشـــد.

➖ مگر کمیسیون انرژی جای قانونگذاری و نظارت در این عرصه مهم نمیباشد؟

چرا بدون تحصیلات و تجربه و تخصص لازم چنین مسئولیت مهم و استراتژیکی را بعهده گرفته اید؟!
همه میدانند که نفت سرمایه اصلی و ممر اصلی درآمد مردم ایران است.

➖ *چه دلیـلی دارد که افراد فاقد صلاحیت بر ســرنوشت آن حاکم شـوند؟!

جناب کـــرمپور سخن سردار بزرگ اسلام شهید چمران را یادآوری مینمایم که گفته اند:《 کسی که بدون تخصص مسئولیتی را میپذیرد، فاقد تقواست.》

اما انتقاد دیگر این است که شما صراحتأ و بارها از وزیر ضعیف مسکن راه و شهر سازی دفاع نموده اید و دلیل عمده این امر را جذب اعتبار برای جاده های فیــــروزآباد دانسته اید.

*این عمل شما هم مصداق بخشی نگـــری است.

در حالی که خود آقای روحانی هم از عملکرد آقای آخوندی انتقاد نمود، اما شما از ایشان حمایت بی شائبه نموده اید!!

میدانید اگر همین وزیرمحترم میخواستند همچون دولت قبل سالی یک میلیون خانه بسازند مشکل اشتغال و مسکن و ازدواج در این کشور تا چه اندازه کاهش می یافت؟!

امثال شما با دفاع اشتباه از چنین وزرائی در ایجاد مشکلات کشور و عدم حلشان در خصوص اشتغال و ازدواج جوانان سهیم شده اید!!

امثال شما با حضور فاقد تخصص در کمیسیونهای مهمی همچون انرژی در مشکلات اقتصادی این کشور سهیم شده اید!!

آیا میدانید اگر درآمد نفت ایران با سیاستگذاری و نظارت درست ده درصد بالاتر رود با آن پول میتوان صدها و هزاران پروژه اعم از جـــاده و پتـــروشیمی و غیره را تکـــمیل نمـــود؟!

با پنج میلیارد دلار اضافه که به قیمت دلار ده هزار تومان معادل پنجاه هزار میلیارد تومان است چه پروژه ها که میتوان محقق گـــردانـد؟

گنــاه این بی کفایتــی ها بعهــده یِ کیــسـت؟ ”

فیــروزآباد و قــیر و فــراشبند هم جزء همین کشورند که اگر سیاستگذاری و نظارت درستی در مجلس وجود داشته باشد اصلأ نیازی به تلفن ها و جلسه های بی اثر با مسئولان اجرائی نخواهد بود مشکلات جـاده و صدها مسئله اجرایی براحتی حل و فصل خواهند شد.اما افسـوس، که ما گرفتار نمایندگان و مسئولینی هستیم که اگر نگوییم خیانت میکنند باید بگوییم راه را اشـــتباه میــروند.

سرنوشت پتـــروشیمی فیـروزآباد هم نتیجه همین ندانم کاریهاست.

جنـاب کرمپـور“؛

شما در ۹۷/۴/۵ طبق گزارش کانال فیروزنا گفته بودید که:《 یک نماینده یِ جوان از منِ شصت ساله بهتر است.》 در دور قبل به بنده و خیلیهای دیگر گفتید که فقط همین یک دور کاندیدا هستید و راه را برای جوانان باز میگذارم.

امیدوارم حداقل به این سخنان خود عمل کنید و الا خوب میدانید که مردم پاسخ نماینده ای را که به حرف خود عمل نکند چگونه در پای صندوق رأی خواهند داد،
و همانطور که گفتم بنده منتقد منصفی هستم و میدانم که شما کم و بیش زحماتی را میکشید تا مسئولین اجرائی را متمایل به حضور و پرداخت بودجه بیشتر به پروژه های حوزه انتخابیه نمایید؛ اما این را هم میدانم که این کار شما همچون هــل دادن ماشــینی است که اگر رانندگی آن را بلد بودید بسیار سریعتر و راحــت تر حرکت می نمود.

موفق باشید.

*حسـن افراســیابی کشــکولی*
۱۳۹۷/۰۷/۱۲

 

 

انتهای پیام/