به مناسبت هفته قلب، جشنواره غذای سالم با شعار «هم پیمان برای سلامت قلب» در مرکز خدمات جامع سلامت نوجین برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، دکتر «معصومه فيروزي فراشبندي» پزشك مرکز خدمات جامع سلامت شبانه روزي نوجين فراشبند، در این جشنواره که به منظور آشنایی با تغذیه سالم در راستای سلامت قلب برگزارشد، بیماری‌های قلب و عروق را از جمله شایع‌ترین بیماری‌ها در کشورهای جهان و از مهمترین علل مرگ و میر بین بزرگسالان دانست و گفت: برای جلوگیری از حملات قلبی باید از مصرف مواد غذایی ناسالم پرهیز کرد و غذاهایی که سرشار از مواد مغذی، فیبر و اسیدهای چرب سالم هستند استفاده کرد.

او با اشاره به اهمیت تغذیه مناسب و سالم در سلامت قلب گفت: تغذیه مناسب در کنار سبک زندگی سالم همراه با فعالیت بدنی کافی در پیشگیری و درمان بیماری‌های قلبی و عروقی بسیار مهم است.

دکتر «فیروزی» آموزش و رعایت تغذیه مناسب را در برخورداری از قلبی سالم بسیار موثر و ضروری خواند و گفت: متاسفانه امروزه مردم علاوه بر استفاده از روغن های اشباع در تهیه غذا، از غذاهای پر کلسترول مانند کله پاچه، مغز، جگر، دل، قلوه و زرده تخم مرغ استفاده می کنند که این نوع غذاها می تواند سلامتی انسان را به خطر بیندازد.

او افزود: رعایت رژیم غذایی علاوه بر پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، می تواند نقش موثر و مفیدی در درمان بیماری قلب نیز داشته باشد.

«طاهره احمدی» کارشناس بهداشت خانواده این مرکز، سالم بودن غذا، رعایت اصول تهیه غذا و غذاهای دارای ارزش غذایی بیشتر را از خصوصیات غذاهای انتخاب شده در این جشنواره عنوان کرد و گفت: در این جشنواره با توجه به شعار هفته قلب غذاهایی که برای سلامت قلب مفید بودند تهیه و در معرض دید بازدید کنندگان قرارگرفت.

او در ادامه در خصوص نحوه امتیاز دهی به غذاهای برتر گفت: کم چرب بودن و کم نمک بودن و همچنین طعم، روش پخت، مواد اولیه و طراحی غذاها از دیگر مواردی بود که در انتخاب غذای برتر در نظر گرفته شد.

در پایان این جشنواره به نفرات اول تا سوم جوایزی اهدا شد.

پایان خبر