حجت الاسلام ابراهیمی: اگر شهرستان فراشبند از نظر امنیتی در رتبه خوبی قرار دارد قطعاً به دلیل بیداری و حضور فعالانه نیروی انتظامی در طول شبانه­ روز است.

 

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،گفت: اگر جامعه مرتکب گناه شود و هیچ­کس امر به معروف و نهی از منکر نکند بدانیم که گناهان اثر منفی خود را در جامعه و در زندگی و در معیشت و کسب و کار می­گذارد. به­خاطر اینکه گناهان مثل زهر و سم می­مانند که به­محض خوردن اثر خود را می­گذارد. آیا تاکنون دیده­اید کسی زهر بنوشد ولی مریض نشود؟ محال است تاثیر خود را نگذارد در حدیث است که گناهان نیز مانند زهر می­مانند و اثر گذارند.

 

وی افزود: امام صادق (ع) می­فرماید: ظلم و ستم گناهی است که سبب تغییر و از دست رفتن نعمت­ها می­شود. یعنی افرادی که به مردم، همسایگان، بستگان و حتی خانواده خود ظلم می­کنند بدانند که قِصِر در نخواهند رفت و تاثیر گناهِ ظلم و ستمش یقه او را خواهد گرفت ممکن است کمی دیر شود اما اینکه فکر کند خبری نخواهد بود و تاوانی نخواهد پس داد، اشتباه می­کند.

 

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: در همین مساله ارز و سکه و طلا و بازار و خرید و فروش چقدر عده­ای به جامعه و به همشهریان خود ستم کردند، احتکار کردند گرانفروشی کردند با دشمنان این نظام همکاری کردند. اینها بدانند که اثر این ستم در زندگی خود خواهند دید. محال است نبینند. چون صراحت فرمایش خداوند جبار و قهار است که می­فرماید إِنْ أَحْسَنتُمْ أَحْسَنتُمْ لأَنفُسِکمْ وَ إِنْ أَسَأْتُمْ فَلَهَا اگر خوبی کردید به خودتان کردید و اگر بدی هم بکنید بخودتان کردید یعنی اثر گناه دامن خودش را خواهد گرفت هم در دنیا و هم در آخرت.

 

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: مورد دیگری که امام صادق (ع) به آن اشاره می­کند احکام ظالمانه است. امام می­فرماید: احکام ظالمانه مانع از بارش رحمت الهی می­گردد. منظور از احکام ظالمانه و غیرعادلانه تنها اون احکامی نیست که قضات ما بعضاً صادر می­کنند و انسان­های بیگناه را حبس کرده یا شلاق می­زنند و یا جریمه می­کنند و یا محکوم به اعدام می­نمایند اینها یک بخشی از گناهانی است که مانع بارش باران می­شود.

 

وی تصریح کرد: منظور از احکام ظالمانه یعنی هر کسی در هر مقامی و هر جایگاهی که کاری و گرهی به وسیله او رتق و فتق می­شود و او عادلانه عمل نکند مثلاً رشوه بگیرد- پارتی بازی کنند- به نفع خودش و یا رفیقش عمل نماید می­شود ظالم و حکمی که می­دهد می­شود ظالمانه. همین اداره­جات دولتی را ببینید شرکت­ها و موسسات را نگاه کنید چگونه پارتی بازی می­کنند افراد وابسته به خودشان را سرکار می­برند اما فرزندان ما فقرا باید بیکار خیابان­ها را متر کنند. این می­شود احکام ظالمانه.

امام جمعه فراشبند در ادامه گفت: همین روند زشتی که دولت­های ما با به سرکار آمدن اجرا می­کنند و به بهانه همسو بودن با دولت ۹۰ درصد افراد از مدیران و مسئولان را جابجا می­کنند. همین دولت محترم که با شعار تدبیر بر سرکار آمد کدام مدیر انقلابی و اصول­گرا را بر سرکار گذاشت آن­هایی هم که بر سرکار بودند همگی را عزل کرد و بعضاً مدیرانی کم­تجربه، بی­تخصص، بی­تعهد و غیر انقلابی را بر سر کار گماردند و با بی­تدبیری خود دلار ۳۰۰۰ تومانی را به بیست­هزار تومان رساندند و زندگی مردم را آشفته کردند اینها همه ظلم است که باید در پیشگاه خداوند متعادل جواب پس بدهند و هم باعث می­شود که خداوند باران رحمتش بر ما نبارد و جامعه دچار قحطی و خشکسالی و بی­آبی شود.

 

وی با اشاره به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: باید امر به معروف و نهی از منکر کرد و در مقابل ظالمان و ستمگران ایستاد  ولو اینکه جان و مال خود را از دست بدهیم. همانگونه که امام حسین (ع) همه چیز خود را از دست داد. متاسفانه جامعه امر به معروف و نهی از منکر را به یکدیگر حواله کرده ولی کسی به کسی کار ندارد. منتظرند که امام زمان (ع) بیاید و کارها را درست کند.

 

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه هفته نیروی انتظامی را به همه سبزپوشان حافظ امنیت و آرامش جامعه را تبریک و تهنیت عرض گفت و از برادران انتظامی شهرستان بویژه فرماندهی محترم این نیرو تشکر و قدردانی کرد

 

وی افزود: اگر شهرستان ما از نظر امنیتی در رتبه خوبی قرار دارد قطعاً به دلیل بیداری و حضور فعالانه این نیرو در طول شبانه­ روز است.

 

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق، مواد مخدر، سرقت و امثالهم که نقش تخدیر کننده عموم جامعه را به همراه دارد بر عهده این نیرو است،گفت: در همین مساله ارز ببینید اگر همت نیروی انتظامی و مبارزه آن­ها با سایت­های قیمت­ساز ارز نبود شاهد پایین آمدن ارز نبودیم. ورود برادران سپاهی و انتظامی باعث خوشحالی مردم شده است.

 

وی با بیان اینکه بعضی از سیاست­های اشتباه دولت نیروی انتظامی را بند می­کند و این نیرو را منفعل می­نماید تصریح کرد: یک نیروی مکتبی، ولایی و جان نثار می­تواند شق­القمرها به وجود آورد. اما این را بگویم که تایید و تعریف بنده از نیروی انتظامی دلیل بر این نمی­شود که بعضی از نارسائی­ها و یا اشتباهات در این نیرو چشم­پوشی شود.

 

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: مردم باید مجموعه فعالیت­های نیروی انتظامی را نمره دهند شما در حادثه تروریستی اهواز مشاهده کردید که برادران شما در نیروی انتظامی با جان­گذشتگی از فرزندان این ملت دفاع می­کردند و تروریست­ها را به هلاکت رساندند. اینها قابل تقدیر است و قطعاً مردم انقلابی ما فراموش نخواهند کرد.

 

وی خطاب به مسئولان گفت: از نظر مالی این نیرو باید تامین شود از دو درصد نفت گاز باید این نیرو را بیشتر دید حقوق و مزایای این نیرو باید افزایش قابل ملاحظه پیدا کند. نیروی انتظامی دستِ باقدرت قوه قضائیه است همانگونه که به قضات از نظر مالی رسیدگی می­شود این نیرویی که در سرماها و گرماها در برف­ها و باران­ها شبها و نیمه شب­ها برای اینکه من و شماها شب­ها به راحتی بخوابیم و روزها بدون استرس در محل کار و اداره مشغول به تلاش و فعالیت باشیم باید از هر حیث بی­نیاز باشد.

 

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه آنهایی که دارای حقوق نجومی هستند چه خدمات مفیدی به جامعه ارائه می­دهند،گفت: نیروی انتظامی ما یکی ار نیروهایی است که در تمام نماز جمعه­ها حاضر است و ساعت­ها قبل از برگزاری نماز جمعه در مسجد و خیابان جهت تامین امنیت شما مردم حضور فعال دارد و این به سبب خواست فرماندهی محترم است. لذا به صورت ویژه از فرماندهی محترم این نیرو جناب آقای سرهنگ رزمجویی تقدیر و تشکر می­کنم و آرزوی عافیت و عاقبت بخیری را برای ایشان و همکاران ایشان از خداوند متعال مسئلت دارم.

 

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند شهادت امام سجاد علیه­السلام  را تسلیت گفت و افزود: قبور ائمه چهارگانه ما امام حسن مجتبی، امام سجاد و امام باقر و صادق علیه­السلام در قبرستان بقیع که دارای بقعه و بارگاه بودند توسط وهابیون سعودی تخریب شده آنهم به اتهام شرک. مفتی­های وهابی بر ساخت بقعه و بارگاه بر قبور امامان شیعه و اصحاب بزرگوار پیامبر را شرک دانستند و افراط­گرایان وهابی بقعه­ها را تخریب و خیلی از آثار اسلامی را محو و نابود ساختند.

 

امام جمعه فراشبند ادامه داد: آن­ها زیارت بر قبور هم شرک و گناه می­دانند و اجازه نمی­­دهند زن ها وارد قبرستان شوند. اما از طرفی افسار گسیخته فتوای جهاد نکاحیه صادر می­کنند و زنان و دختران مسلمان را برای تروریست­های وحشی و لاابالی و شهوت پرست آزاد می­کنند .عملی که در انسان را به یاد قوم لوط می­اندازد هر جا که منافع شخصی و نفسی آن­ها ایجاب کند فتوای بوجوب می­دهند و هر جا که منافع شخصی و نفسی آن­ها ایجاب نکند فتوای بحرمت می­دهند.

 

در مورد زیارت قبور عایشه همسر پیامبر می­گوید: انّ رسولَ الله رَخَّصَ فی زیارۀِ القُبور پیامبر خدا زیارت قبور را اجازه داد این روایت در کتب سنته اهل سنت آمده. در جایی دیگر عایشه می­گوید: پیامبر کیفیت زیارت قبور را برای من تعلیم کرد و فرمودند وقتی که می­روی قبرستان بگو: اَلسَّلامُ عَلی اَهْلِ الدِّیارِ مِنَ الْمُؤْمِنینَ وَ‌الْمُسْلِمینَ یَرْحَمُ اللهُ الْمُسْتَقْدِمِینَ مِنّا وَ الْمُسْتَأخِرینَ وَ إنّا إنْ شاءَ اللهُ بِكُمْ لاحِقُونَ» خب بنده عرض می­کنم که اگر زیارت قبور حرام بود پیغمبر کیفیت زیارت اهل قبور را به همسر خود عایشه تعلیم نمی­فرمودند و خود پیغمبر نمی­رفت به قبرستان در حالیکه پیغمبر گاهی شبها و گاهی روزها می­رفتند قبرستان بقیع به مردگان سلام می­کردند و برای آن­ها طلب مغفرت می نمودند.

­

 

پایان خبر