به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی اداره صنعت، معدن و تجارت :  حمیدرضا ایزدی معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس، در نشست واگذاری زمین برای مرحله سوم طرح توسعه معدن سرمه عنوان کرد: با آغاز فعالیت مرحله سوم این معدن، تولید شمش و فرآوری کنسانتره سرب و روی در این شهرستان میسر می شود، تولید این معدن از روزانه یک هزار و ۵۰۰ تن به سه هزار تن خواهد رسید و برای ۱۰۰  تا ۱۵۰ نفر نیز ایجاد اشتغال خواهد شد. 

همچنین فروغی فرماندار فراشبند بیان داشت: کوه سرمه هم اکنون تنها معدن فلزی سرب و روی در جنوب کشور است و با فعال شدن مرحله سوم طرح توسعه، این شرکت به بزرگترین تولید کننده سرب و روی در کشور تبدیل می شود.

فروغی ادامه داد: با توجه به پیگیری های استانی و کشوری که ظرف چند ماه اخیر برای بهره برداری و استفاده از رودخانه شور دهرم فراشبند برای مصارف صنعتی صورت گرفته، می توانیم مشکل تامین آب این شرکت را نیز حل کنیم.

فرماندار فراشبند بیان کرد: معدن کوه سرمه که از سال ۷۵ که فعالیت خود را آغاز کرد تا کنون به تعهدات خود به شکل قابل قبولی عمل کرده است و از این رو باید به آن به صورت ویژه اهتمام داشته باشیم و در حال حاضر ماحصل فعالیت این شرکت به صورت خام صادر می شود.

وی گفت: باید دست صنعتگران بخش خصوصی را بگیریم، مشکلاتشان را حل و این شهرستان را به سمت صنعتی شدن هدایت کنیم.

این جلسه با حضور روسای شهرستانی و مسئولین استانی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس، جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، شرکت توزیع برق، امور آب، محیط زیست، فرماندار فراشبند و مسئولیت شرکت سرمه برگزار شد.

پایان خبر