حجت الاسلام ابراهیمی: امروز افشا کردن و معرفی افکار مسئولان و واپسگرایانی که با یک تشر آمریکا عقب نشینی می­ کنند و با آمریکایی­ها هم­صدا و همگرا می ­شوند بر تک‌تک انقلابیون و دلسوزان انقلاب واجب و لازم است.

 

به گزارش نخل بیدار به نقل از  روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به آثار عدم امربه‌معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: اگر جامعه­ای امربه‌معروف و نهی از منکر نکند و بی ­تفاوتی را پیشه خود سازند ارزش­ها دگرگون می ­شوند یعنی با مرور زمان به‌تدریج خوبی­ها رنگ می­ بازند و دیگر ارزش شمرده نمی­ شوند و بدی­ها شکل خوب و پسندیده پیدا می­ کنند.

وی افزود: نمونه بارز آن شما در جامعه امروز زیاد می‌بینید. همین سگ بازی و سگ داری، اینکه می­بینی فلان زن بازیگر مشهور، با سگ پشمالوی خود در یک خانه و در یک اتاق زندگی می­کند و در ماشین و مسافرت با خود به همراه دارد این یعنی دگرگونی ارزش­ها. اگر جامعه واکنش نشان می­داد و به آن خانم یا آن­ها تذکر می­داد نفر اول نفر دوم نفر سومی و قس علی ذالک آن زن یا مرد در جامعه مطرود می­شد و دست از سگ داری برمی­داشت.

یا اگر در اداره­ای احدی از کارمندان آن عادت به گرفتن رشوه می­نماید و به‌محض فهمیدن با او برخورد می­کردند به دیگر کارمندان سرایت نمی­کرد. چون با شیوع برخی گناهان و با گذشت زمان گناهان قباحت خود را از دست می­دهند و تدریجاً جرأت به گناه پیدا می­ کنند.

امام جمعه فراشبند علت اختلاس­ها و دزدی­های زیاد در کشور را دوری کردن از امر به‌ معروف و نهی از منکر دانست و تصریح کرد: این همه اختلاس­ها و دزدی­ در کشور برای این است که اگر از همان ابتدا با آن­ها برخورد می­شد، شلاق می­زدند، دستشان را قطع می­کردند، بقیه جرأت به گناه پیدا نمی­کردند. امروز در جامعه شایعه شده، چوو افتاده که همه دارند دزدی می­کنند اختلاس می­کنند پس ما چرا نکنیم این‌ها نتیجه دوری کردن از امر به‌ معروف و نهی از منکر است که ریشه در نفس اماره دارد.

وی افزود: نتیجه دیگری که از ترک امر به‌ معروف و نهی از منکر در جامعه حاصل می­ شود گرایش به فرهنگ بیگانه است. نظیر آزادی مطلق در روابط جنسی و نامشروع، هم‌جنس‌بازی، نوشیدن مشروبات الکلی، قمار و مسائل دیگر است.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: به‌عبارتی ‌دیگر آنچه که در بازار فرهنگ غرب رواج دارد ولی در فرهنگ دینی ما مسلمانان حرام می­شود به‌تدریج در جامعه ما نیز رسوخ پیدا می­کند تا اینکه عده­ای برای رسیدن به این بازار حرام در کشور ما میتینگ و کمپینگ می گیرند و در هنگام سواری پشت فرمان خودرو خود، کشف حجاب می­کنند و برخورد پلیس با آن­ها ضد فرهنگ، ضد آزادی و ضد حقوق بشر می­داند و همچنین کار به جایی می­رسد که ارزش­ها را مسخره می­کنند و زنان پاکدامن را اُمُّل می­دانند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: این گروه به دلیل اینکه دارای اندیشه­ای آلوده و جسمی آلوده هستند سعی می کنند که افراد پاکدامن را شبیه خود کنند و ارزش­ها را سبک جلوه بدهند و چون مؤمنین با آن­ها هماهنگ نمی­شوند رو به‌سوی مسخره کردن می­برند و به کمک اعوان ‌و انصار شیطانی خود شروع به تبلیغات سوء و شایعه­پراکنی در شبکه­های اجتماعی می­نمایند. پس بر همه مردم و مسئولان لازم و واجب است که امربه‌معروف و نهی از منکر کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند با اشاره به طرح مذاکره جامع که آمریکائیها و دشمنان ما آنرا مطرح می کنند و در داخل کشور هم افرادی وجود دارد که از روی ترس و یا به دلیل نداشتن آگاهی لازم رفتارهایی انجام می­دهند که دقیقاً در تأیید خواسته آن­هاست،گفت: طرح مذاکره جامع یعنی خلع سلاح به‌صورت گام‌ به ‌گام، یعنی دشمن وقتی که نتوانست از طریق جنگ رو در رو و جنگ نیابتی ما را شکست بدهد از ابزارهای دیگری استفاده می­کند. جنگ سرد، جنگ نرم، جنگ روانی و تحریم اقتصادی از جمله عوامل کارآمد در طرح جامع است.برای هر کدام از این جنگ­ها نیز دشمن راهکارهایی ارائه می­دهد مانند اختلاف در زبان­ها اختلاف در قومیت­ها اختلاف در ملیت­ها اختلاف در حاکمیت­ها و اختلاف در ایدئولوژی­ها و فرهنگ­ها و امروز­ دشمنان ما از همه این راهکارها و راهبردها علیه ما در حال استفاده کردن هست.

وی افزود: اگر کسی یک مقدار تاریخ را مطالعه کرده باشد به‌درستی متوجه می­­شود که هیچ دوره­ای از ادوار گذشته تاریخ یک کشوری تا این اندازه مورد کینه دشمنان خود نبوده است. یعنی بخش عظیمی از قدرت­های دنیا بر علیه یک کشور اجماع کرده باشند که او را از پای درآورند اما آن کشور توانسته باشد با قدرت مسیر انقلاب خود را طی کرده باشد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: ۴۰ سال که قدرت­های عالم همه با هم جمع شده­اند برای نابودی ایران، اما ما هستیم و هر روز هم از نظر نظامی و ایدئولوژی قوی­تر می­شویم. می­دانید چرا؟ چون رهبری داریم که نماینده امام زمان است و مردمی داریم که گوش به حرف او هستند.

وی ادامه داد: بگذریم از کسانی که با نظام ولایی ما مخالف هستند و با ولایت دشمنی دارند این‌ها در مقابل ولایت مردان عددی نیستند. کسانی هستند که با یک فوت به دنبال سوراخ می­گردند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد:  امروز فرزندان انقلابی خمینی و خامنه­ای آن‌قدر قدرت دارند که می­توانند با یک اشاره رهبری، خانه دشمن را بر سرش خراب کنند و مزدوران داخلی آن­ها را ریشه­کن سازند منتهی رأفت و رحمت انقلابی ما باعث شده که با آن­ها مدارا کنیم و الا باید مانند اردوغان در ترکیه، فتنه­گرها و لیبرال مسلک­ها را برای نوشیدن آب­خنک به زندان می­فرستادیم.

وی از جمله اهداف دشمنان در این جنگ نرم و طرح جامع را در این دانست که مردم ما را در مقابل نظام قرار بدهند و با توسل به ابزار تحریم، طرح­های FATF و CFT و نان در مقابل موشک، نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران، جنگ عرب و عجم و امثالهم را در سطح عموم جامعه مردم را بترسانند و به‌تدریج دولت و مجلس را با هم هماهنگ کنند تا لوایح مورد نظر آنان را به تصویب برسانند و با دست خود ریشه درخت انقلاب را قطع کنیم.

امام جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه امروز خطر در داخل مرزهاست،گفت: امروز باید از افکار مسئولان و واپسگرایانی که با یک تشر آمریکا عقب­نشینی می­کنند و با آمریکایی­ها هم­صدا و همگرا می­شوند ترسید و افشا کردن این افکار و معرفی کردن این آدم­ها بر تک‌تک انقلابیون و دلسوزان انقلاب واجب و لازم است.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه در آستانه ایام اربعین قرار داریم و بزرگ‌ترین اجتماعات بشری در کربلای معلا، گرد ضریح نورانی و ملکوتی سومین امام شیعیان حضرت ابا عبدالله الحسین در حال تحقق است، گفت: استان فارس در کربلا موکب احمد بن موسی شاه‌چراغ علیه‌السلام برپا کرده است که نه ‌تنها به زائران فارس بلکه به سایر زوار آقایمان ارائه خدمت می­کنند. پس هر کس در وسع و توان مالی خود سعی کند به‌صورت مالی و نقدی و یا با اهدای قصب و خرما این موکب را یاری رساند، باشد که ما نیز سهم کوچکی در هر چه باشکوه­تر برگزار کردن اربعین امام حسین(ع) را داشته باشیم.

امام جمعه فراشبند افزود: اگر توان رفتن به کربلا را نداریم و یا گرفتار کارهایمان هستیم و دل هوای کربلا دارد بیاییم ارادتمان را از طریق کمک به این موکب و با کمک به فقرایی که توان مالی رفتن به کربلا را ندارند ثابت کنیم. باشد که ما نیز در ثواب اربعین امام حسین علیه‌السلام شریک باشیم. اللهم الرزقنا زیارت الحسین فی الدنیا و شفاعتهم فی الاخره

وی ادامه داد: جاماندگان کربلای حسینی نیز می­توانند در مراسم اربعین حسینی در شیراز سومین حرم اهل‌بیت (ع) نیز شرکت نمایند و بهره کافی را ببرید.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه هفته تربیت‌بدنی را به همه­ی ورزشکاران، دست اندرکاران و مسوولان ورزشی تبریک گفت و افزود: آنچه را که امروز تذکر می­دهم در بخش کمبودها ورزش در شهرستان است، نبود سالن ورزشی استاندارد، نبود سالن ورزشی خاص بانوان، نبود گود زورخانه، زمین چمن فوتسال و تکمیل استادیوم فوتبال، همچنین در بخش دهرم و روستاها نیاز به ساخت مجموعه­ای ورزشی داریم.

وی از دیگر مشکلات پیش روی ورزش را نبود اعتبار لازم و تجهیزات ورزشی برای هیئت‌های ورزشی دانست که در اینجا نماینده مجلس باید نقش خود را ایفا کند.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه مشکلات ورزشی یکی دو تا نیست و مسئولان باید با کمک یکدیگر به حداقل برسانند، تاکید کرد: جوانان ما باید از نماینده خود مطالبه داشته باشند که چه خدماتی به ورزش کرده است؟چمن شدن زمین فوتبال نیز از اعتبارات استانی و نفت تأمین شده است. در زمان آقای فریدونی نماینده سابق، دو میلیارد تومان برای ساخت چمن مصنوعی شهرستان به تصویب هیئت ‌مدیره وزارت نفت رسید که باید نماینده فعلی این مورد را دنبال می­کرد.

پایان خبر