آیت اله احدی: بدون شک انقلاب ما به انقلاب حضرت مهدی(عج) وصل و جنگ اقتصادی حل می شود و ما ابرقدرت اقتصادی در جهان خواهیم شد.

به گزارش نخل بیدار؛ آیت اله مهدی احدی امام جمعه موقت فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، گفت: مرحوم سید اصفهانی در خطبه نماز جمعه، مردم را نصیحت می کرد، نصیحت این مرد بزرگ این بود که می فرمودند اگر نماز جمعه در طول هفته من و شما را بیمه نکند فایده ای ندارد. باید جوری خطبه خوانده شود و طوری مستمع خطبه را گوش دهد که حالت معنوی خطبه، هم امام جمعه و هم شنونده را به سمتی ببرد که اگر در طول هفته شیطان بخواهد وسوسه کند و لغزش در او ایجاد کند، او را حفظ کند، نماز شب و حضور قلب شما را بالا ببرد.

وی تصریح کرد: خانم ها آقایان مواظب باشید که این دوره، دورانی نیست که مصون از لغزش باشید. جوانها همه شما را می گویم حواستان جمع باشد، دغدغه فکری شما باید به چند مطلب متوجه شود، مطلب اول این است که شناخت توحیدی خود را بالا ببرید. انقلاب ما انقلاب توحیدی است. خدای ناکرده نقص توحیدی ایجاد نشود. علامه بهجت(ره) ذوب در توحید بود. قرآن هم ذوب شدن در توحید را برای شما می گوید. دو گروهند. بعضی ها در نماز خود مست هستند حضور قلب ندارند غفلت دارند و بعضی ها هم الذین هم فی صلاتهم خاشعون هستند و در نماز اشک و ناله و حضور قلب دارند.

آیت اله احدی با تاکید بر اینکه باید سعی کنیم نماز و عبادت خود را با خشوع انجام دهیم، گفت: از علامه بهجت سوال شد که حضور قلب یعنی چه؟ فرمود: حضور قلب یعنی اختیار خود را به کسی دیگر ندهید. مثلا در زمان ایراد خطبه های نماز جمعه باید حضور قلب داشت. در زمان نماز خواندن نگاه به تلویزیون، اختیار انسان و حضور قلب را از انسان می گیرد.

وی افزود: علامه بهجت در حال نماز چنان گریه می کرد که سرش بر روی دستش می افتاد. پشت سر جمعیت گریه و ناله می زدند. طرف میگفت من حوالی عصر رفته بودم عرفه، ببینم عرفه چه خبره دیدم تو صحرای عرفه یک آقایی دستش را از سرش بالاتر برده و میگوید: خدایا من یک حاجت بیشتر ندارم اگر این حاجت من را بدهی ممنونتم. گفتم کیست؟ خوب نگاه کردم دیدم حسین بن علی(ع) است. در حالی که اشکهایش سرازیر بود، می گفت: خدایا بین من و آتش جهنم جدایی بینداز. گفتم آقا جان تو چرا چنین حرف میزنی؟ گفت: قیامت سخت است. مسیر سخت است. این مسیر مسیر باریکی است که بازگشتی ندارد.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند ادامه داد: امیرالمومنین هر روز صبح صدا می زد الرحیل الرحیل! کوچ کنید. مگر صدای ملک الموت را نمی‌شنوید که هر روز صبح می گوید مردم رختخواب خود را جمع کنید و رختخواب هایتان رو بردارید.

وی اظهار داشت: مرحوم آیت اله بهجت می فرمود که مرجوم سید علی آقای قاضی می گفت: من این صدا را می شنوم. صدای الرحیل فرشته را می‌‌شنوم. در اسرار الصلاه صفحه ۳۲۳ مرحوم جواد آقای ملکی می‌گوید عمل کنید عمل کنید والله من صدای غیب می شنوم. در هنگام نماز شب که می شود همیشه یکی در گوش من به فارسی می گوید: آقا آقا… من بلند می شوم و می بینم که کسی نیست. آن وقت می فهمم که فرشته است.

آیت اله احدی افزود: در زمانی خدمت شهید دستغیب رسیدم که او فرمود: برو طرف کفشکن یک سنگ قبر کوچک است این قبر الان از ببن رفته زیر خاک. این قبر عبدالغفار است که مکرر به محضر امام عصر می رسید.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند، نماز جمعه را بسیار گرانقدر و یادگار امام راحل و عظیم الشان و آن مرد متقی و وارسته خواند و گفت: همه[اصلاحات و غیر اصلاحات]باید در نماز جمعه شرکت کنند، چون نماز جمعه روز محشر را حکایت می کند.

آیت اله احدی افزود: در قرآن مجید آیات زیادی درباره‌ نماز بیان شده و هر کدام از آن‌ها بیانگر اهمیت و ارزش خاص و جایگاه رفیع این عبادت مهم در پیشگاه خداوند است و آیات مربوط به نماز هر کدام تفسیر و پیام خاصی دارد. بعضی از آن‌ها به اهمیت بعد معنوی و ملکوتی نماز پرداخته و برخی از آیات نماز را مایه‌ آرامش دل‌ها دانسته و تعدادی، نماز را عامل بازدارنده از زشتی و پلیدی معرفی نموده و بخشی دیگر نیز به بررسی نماز در ادیان گذشته و همراهی آن با عبادات دیگر از قبیل حج، جهاد، زکات و عدالت اجتماعی پرداخته است.

وی با اشاره به اینکه دوری از بخل، در قرآن کریم، مورد تشویق خداوند قرار گرفته است،گفت: بخل عبارت است از خوددارى صاحب نعمت، از انفاق آنچه خداوند به وى ارزانى داشته در جایى که انفاق، محبوب و مطلوب است. در آیات زیادی از قرآن کریم، به اجتناب از بخل و پیامدهای بخل‌ورزی اشاره شده است.

امام جمعه موقت فراشبند با اشاره به اینکه امروز باید وحدت معنوی و دل را حفظ کنیم و از بخل و حسادت دوری کنیم، گفت: ثمره اجتناب از بخل قرار گرفتن در زمره بندگان خالص خدا است.

آیت اله احدی تصریح کرد: سرکلاس استادم ایت الله بهجت بودم پرسیدیم آقا جان بعد از امام خمینی (ره) چه کسی رهبر می شود با اینکه آن زمان بحث برکناری منتظری هم مطرح نبود وی گفت: همین سید که رییس جمهور است رهبر خواهد شد و مدتی بعد دقیقا همین شد.

وی افزود: ۱۳ آبان بخاطر این بود که شاه قدرت برکناری علی امینی به عنوان نخست وزیر خود را نداشت چون رییس جمهور آمریکا پشت امینی بود و اعتراضات باعث بوجود آمدن ۱۳ آبان شد.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند ادامه داد: در زمان شاه، اختیار کشور ما دست رییس جمهور آمریکا بود و روزانه ۶ میلیون نفت را امریکاییها از کشور می بردند و لذا اگر دانشجویان لانه جاسوسی را تسخیر نکرده بودند و حادثه ۱۳ آبان اتفاق نمی افتاد و اگر این روند همچنان ادامه داشت، نفت خیلی زود تمام می شد و انقلاب ما امروز تا ۴۰ سالگی هم دوام نداشت، همین بلایی که امروز آمریکا برسر عربستان می آورد.

وی در ادامه با اشاره اهمیت اخلاص در جوانان تاکید کرد: جوانان می توانند برای رفع مشکلات خود در قنوت نماز خود آیه ۲۶ سوره آل عمران را به عنوان نسخه شفا بخش بخوانند.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند در ادامه با گرامیداشت ۱۳ آبان و پیشرفت کشور در عرصه های مختلف گفت: ۱۳ آبان بخاطر این بود که شاه قدرت برکناری علی امینی به عنوان نخست وزیر خود را نداشت چون رییس جمهور آمریکا پشت امینی بود و اعتراضات باعث بوجود آمدن ۱۳ آبان شد و امروز بحمدلله امروز آمریکا حتی«تو» هم نمی تواند به ما بگوید.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب ما، محکم ترین انقلاب است،گفت: در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷، دانش آموزان تهرانی در اعتراض به دخالت های آمریکا در ایران، راه پیمایی کردند، ولی دژخیمان رژیم شاه، به آنان حمله کرد و آنان را به خاک و خون کشید. در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸، دانشجویان مسلمان پیرو خط امام، لانه ی جاسوسی آمریکا را در تهران تسخیر کردند و جاسوسان آمریکایی را به گروگان گرفتند. بدین ترتیب، مبارزه ی ضد آمریکایی مردم ایران، ابعاد جدیدتری پیدا کرد و این روز ، روز «ملّی مبارزه با استکبار» نام گذاری شد.

امام جمعه موقت فراشبند در ادامه ابراز امیدواری کرد و گفت: به شما قول می دهم بدون شک انقلاب ما به انقلاب حضرت مهدی(عج) وصل خواهد شد.

آیت اله احدی تصریح کرد: خودم از حضرت آقا شنیدم که با صراحت گفت ما ابر قدرت اقتصادی جهان خواهیم شد و از این جنگ اقتصادی پیروز بیرون خواهیم آمد.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه پیروزی از آن جبهه حق است، تصریح کرد: به حول و قوه الهی ما به زودی برجهان حکومت می کنیم، یمن فتح می شود، همانطور که عراق را ما از شر آمریکا نجات دادیم و امروز اربعینی به این عظمت را در عراق شاهد هستیم. همچنان که قبلاً ۶ درصد سوریه دست بشار اسد بود، اما الان ۹۶ درصد آن دست بشار اسد است.

پایان خبر