به گزارش نخل بیدار، در بیانیه سازمان بسیج دانش‌آموزی استان فارس که به مناسبت هفته بسیج دانش آموزی و یوم الله ۱۳ آبان توسط یکی از دانش آموزان بسیجی در مراسم نماز جمعه فراشبند قرائت شد، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مساله استکبار ستیزی یکی از مطالبات برحق و جدی و ایدئولوژیک جمهوری اسلامی از اول انقلاب تاکنون بوده است و جوانان انقلابی سالیان سال است که به انحای مختلف استکبارستیزی را به منصه ظهور رسانده اند.

 هرچند در طول تاریخ انقلاب هموار ساده لوحان و مغرضانی بوده اند که حتی با شناخت از استکبار، حل مسائل اصلی کشور را به دست مظاهر استکبار به ویژه آمریکا می دانستند.

 چه خوب است مرور و تاملی بر سخنان پنج سال پیش مقام معظم رهبری در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان به مناسبت روز استکبارستیزی ۱۳ آبان در سال ۹۲ داشته باشیم:

همه به این توجه داشته باشند، این نیست که ما خیال کنیم دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی ایران به خاطر مسئله هسته‌ای است؛ نه! مسئله، مسئله دیگری است، مسئله این است که ملت ایران به خواسته های آمریکا نه گفت. ملت ایران به خواسته های آمریکا نه گفت. ملت ایران گفت آمریکا علیه ما هیچ غلطی نمی تواند بکند. اینها با موجودیت جمهوری اسلامی مخالفند، با نفوذ و اقتدار جمهوری اسلامی مخالفند.

مطلب دیگر این است که ما برای مسائل اقتصادی کشور همه تلاشمان بایستی متمرکز باشد بر روی مسائل داخلی، آن پیشرفتی آن گشایشی ارزش دارد که متکی باشد به قدرت درونی یک ملت.

 یک ملت اگر به قدرت خود به توانایی‌های خود متکی بود دیگر از اخم یک کشور، از تحریم یک کشور متلاطم نمی شود. این را باید ما حل کنیم همه حرف ما با مسئولین چه مسئولین گذشته چه مسئولین امروز همین است که باید برای گشایش مسائل کشور و مشکلات کشور از جمله مشکلات اقتصادی نگاه به درون باشد.

 این بیانیه می‌افزاید: بعد از گذشت چندین سال از ایراد این سخنان توسط مقام معظم رهبری شاهد فراز و نشیب بسیار و پشت سر گذاشتن مسائل مهمی در کشور بوده ایم که بدان آگاه هستید و البته همچنان یاوه گویی های آمریکا شیطان بزرگ و خبیث و دشمنی های علنی او با ایران ادامه دارد.

اکنون مطالبه جدی دانش آموزان بسیجی در این شرایط از مسئولین این است که با چشم و گوش باز در صحنه های سیاسی اقتصادی در مقابل مکرهای این روبه مکاره تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی کنند.

خدای ناکرده نکند که از یاوه گویی های این فریبکار از جمله تحریم‌های بیشتر در روز ۱۳ آبان و کذا و کذا ترسی به دل را دهند این یاوه گویی ها چیز جدیدی نیست و پیش از این هم آوازه ی گزینه‌های روی میز آمریکا گوش فلک را پر کرده بود و دیدیم که به گفته امامین انقلاب «آمریکا هیچ غلطی نمیتواند بکند»

 ما از مسئولین عزیز و دلسوزمان می خواهیم که تمامهمت خویش را برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی با نگاه به درون به کار ببندند و از گذشته عبرت بگیرند.

ما دانش آموزان بسیجی از نسل شهید فهمیده ها، شهید بهنام محمدی ها و شهید حججی ها و از نسل ۳۶ هزار دانش آموز شهید این استان هستیم. ما دانش آموزان بسیجی ۱۳ آبانی هستیم و زیر بار زورگویی هیچ احدی نخواهیم رفت و برای آبادانی ایران عزیز مان همواره تلاش خواهیم کرد و خطاب به آمریکا می گوییم:

 ای روبه کج اندیش، ای ظالم بد اندیش

تحریم اثر ندارد،  فکر نویی بیندیش

سیلی جانانه‌ای میزنم اینک به تو

۱۳ آبانی ام این نرود یاد تو

 و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 دانش آموزان بسیجی استان فارس

این بیانیه توسط دانش آموز بسیجی محمد منصوری در مراسم نماز جمعه فراشبند قرائت شد.

پایان خبر