مراسم راهپیمایی یوم الله ۱۳ آبان، روز گذشته ۱۳ آبان ۱۳۹۷ در فراشبند با سخنرانی امام جمعه و با حضور پرشور اقشار مختلف مردم، دانش آموزان، دانشجویان و مسئولان شهرستان فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار،حجت الاسلام هادی ابراهیمی امام جمعه فراشبند در پایان این مراسم در سخنانی با گرامیداشت سیزدهم آبان ماه سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار؛ تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ آبان ۵۸ که امام آن را انقلاب دوم نامیدند را یکی از نقاط عطف تاریخ انقلاب اسلامی دانست و گفت: تسخیر سفارت آمریکا، واکنشی به عداوت و دشمنی آمریکا علیه انقلاب ما بود.

وی با تاکید بر اینکه با تسخیر سفارت آمریکا، هیمنه آمریکا فرو ریخته شد، تصریح کرد: ما چهارصد و ۴۴ روز، ۶۰ نفر از جاسوس‌ان آمریکا را نگه داشتیم، ما آمریکا را شیطان بزرگ نامیدیم. ما گفتیم آمریکا را زیر پای خود له می‌کنیم. ما گفتیم آمریکا باید از خلیج فارس برود، ما گفتیم آمریکا باید از کشور عراق و سوریه برود، ما آمریکا را تحقیر کردیم.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: از پیامدهای خوب تسخیر لانه جاسوسی، تحقیر آمریکا و شکست هیمنه آن و آغاز افول ابلیس زمان بود.

وی بیان داشت: هامیلتون جوردن، رییس ستاد انتخاباتی کارتر در خاطرات خود می نویسد: مردم آمریکایی که در مقابل سفارت ایران در آمریکا به شدت علیه ایران شعار می‌دادند، می‌گفتند: ما نمی‌توانیم این را این تحقیر را تحمل کنیم.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: خود آقای کارتر رئیس جمهور وقت نیز در واکنش به تسخیر لانه جاسوسی اعلام کرد که ایران ما را تحقیر نمود که حضرت امام خمینی نیز در پاسخ به این سخن کارتر فرمودند که این اول راه است و ایران تا آخر شما را تحقیر خواهد کرد.

وی دومین پیامد تسخیر لانه جاسوسی را پایان دادن به توطئه گری و سلطه جویی های آمریکاییان در ایران عنوان کرد و گفت: یکی از راهبردهای آمریکا در خاورمیانه استراتژی دو ستونی بود؛ ستون اقتصادی و ستون نظامی.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: ستون اقتصادی آمریکا در منطقه کشور عربستان بود که کماکان نیز آمریکایی‌ها در حال دوشیدن شیر از این گاو شیرده هستند و از همه لحاظ پشت سر این حکومت ایستاده و در تمام جنایات سعودی شریک هستند. از تشکیل گروه های تروریستی گرفته تا جنایات جنگی آنها در یمن.

وی ادامه داد: اما ستون دوم آمریکایی‌ها در منطقه، قدرت نظامی ایران بود که با هدف حفظ منافع آمریکا در منطقه و مقابله با نفوذ شوروی سابق بنا شده بود که با ظهور انقلاب اسلامی ایران این ستون فرو ریخت و آمریکایی ها تمام تلاششان این بود که رژیم پهلوی را نگه دارند و آن را حفظ کنند لذا سفارت آنها پایگاهی شد برای براندازی انقلاب که با سد بصیرتی امام و دانشجویان پیرو خط امام برخورد کردند و تیرشان به هدف نخورد.

امام جمعه فراشبند هدایت و حمایت شبکه‌های کودتا گر و برانداز علیه انقلاب در داخل کشور، تامین منابع مالی گروهک های ضد انقلاب در غرب و جنوب کشور، ایجاد نا امنی و بی‌ثباتی در کشور را هدایت گروهک‌های ضد انقلاب بود مانند انفجار خطوط لوله نفت در جنوب و ایجاد نا امنی در شمال غرب همچون مسئله شهر پاوه و یا غائله بندر لنگه در جنوب کشور، ایجاد ارتباط با جریان‌های سازشکار مانند نهضت آزادی و ملی گراها و تلاش برای ایجاد انحراف در روند انقلاب اسلامی توسط این جریان‌ها را از جمله اقداماتی دانست که سفارت جاسوسی آمریکا بر علیه انقلاب انجام می داد.

وی منزوی شدن نهضت آزادی و ملی گراها و افشای وابستگی آنها را از پیامدهای خوب داخلی تسخیر لانه جاسوسی دانست و گفت: دولت موقت چند بار استعفا داد اما امام قبول نمی کردند تا اینکه در تاریخ ۱۴ آبان ۵۸ استعفا داد و حضرت امام قبول کردند. اینها هر بار که استعفا می دادند یک ترفند سیاسی در توبره داشتند و به این وسیله اهرم فشار را بر امام زیاد می کردند.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: اینها نظرشان این بود که اگر بخواهند سرکار بمانند امام باید دو شرط را بپذیرد: آزادی جاسوسان آمریکایی و کنار زدن نیروهای انقلابی که امام با قبولی استعفای آن ها عملاً آنها را از منظومه قدرت برکنار کرد و موجبات حذف نیروهای سکولار و ملی گراها فراهم شد و نیروهای معتقد به گفتمان امام و انقلاب در تمام صحنه‌ها به تدریج وارد عمل شدند.

وی دومین پیام داخلی تسخیر لانه جاسوسی را از بین رفتن جاذبه گروه‌های چپ مارکسیستی مانند منافقین و چریک‌های فدایی خلق دانست.

امام جمعه فراسبند سومین پیام داخلی تسخیر لانه جاسوسی را میدان دار شدن نیروهای انقلاب و پیرو خط امام و بازگشت مردم به صحنه ذکر کرد و گفت: این دستاورد مهم، زمینه ساز تثبیت انقلاب در برابر اقدامات گروهک‌های ضد انقلاب و مقابله با تجاوز بعثی صدام شد و توانست روحیه خودباوری ما می‌توانیم را مخصوصاً در میان جوانان تقویت بخشد و شماها جوانان غیور انقلابی ما را می بینید که در همه عرصه‌ها هنرآفرین شدند و در بخش‌های وسیعی کشور را از وابستگی نجات دادند تا اینکه امروز خلاقیت جوانان برومند با هدایت ها و راهنمایی های رهبر انقلاب به عنوان یک بازیگر قدرتمند در عرصه منطقه ای و بین المللی شناخته شده ایم.

وی با اشاره به فرمایشات حضرت امام(ره) که فرمود آمریکا شیطان بزرگ است، سوال کرد: شیطان چه بعد مثبتی دارد که بعضی ها در این کشور می گویند: شعار مرگ بر آمریکا را سر ندهید. ۴۰ سال است که می گویید مرگ بر آمریکا. شماها چرا آمریکا را عصبانی می کنید؟ اگر کسی بگوید مرگ بر ایران شما ناراحت نمی شوید؟

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: جواب این است ما به کسی ظلم نکرده ایم، کشوری را تصرف نکرده ایم، به گروه‌های تروریستی هیچ‌گونه کمکی نکرده‌ایم، کودتایی علیه کسی راه اندازی نکرده ایم، گروههای برانداز را آموزش نداده ایم، اما آمریکا همه این کارها را کرده است.

وی ادامه داد: آمریکایی ها بیشترین ظلم را به مردم ما کرده اند. اگر ظلم هایی را که به ما کرده یکجا جمع کنیم چندین جلد کتاب می‌شود. این ۳۰۰ هزار شهیدی که ما تقدیم به نظام کرده ایم چه کسی موجبات آن را به وجود آورده است؟ جز آمریکا چه کسی به صدام حسین کمک کرد و او را تشویق به جنگ کرد؟ چه کسی به منافقین کمک می کرد؟ آیا سزاوار نیست ما «مرگ بر آمریکا» بگوییم؟

امام جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه آمریکا شیطان، ظالم و قاتل است، تصریح کرد: بر اساس آیات صریح قرآن، آمریکا نمود روشن شیطان زمین است. اگر کسی مرگ بر آمریکا نگوید باید در مسلمانی اش شک کرد. آمریکا، طاغوت بزرگ عصر ماست. پس: مرگ بر آمریکا.

وی در ادامه خطاب به مسئولان گفت:  به فکر معیشت مردم باشید، تورم و گرانی را مهار کنید. رکود در بازار را از بین ببرید. به اقتصاد مقاومتی توجه کنید. نخبگان علمی را دریابید. جلو فرار مغزها را بگیرید. جلوی افزایش ارز و دلار را بگیرید. جلوی افزایش قیمت سکه و طلا را بگیرید. شما که قرار بود درآمد مردم را سرشار کنید! دست دزدها و اختلاس کنندگان را قطع کنید.حقوق های نجومی را برگردانید و اصلاح نمایید. مردم پای کار هستند شما ها بیشتر پای کار باشید.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان سخنان خود افزود: ما برای آن کسانی که چشم بصیر و بصیرت ندارند تا جنایت‌های آمریکا را ببینند همینجا دعا می‌کنیم و عرض می‌کنیم پروردگارا به آنها چشم بصیرت بصیرت عطا بفرما. ما دوست نداریم که حتی یک نفر از ملت ایران آمریکایی بشود ما دلمان می‌سوزد.

پایان خبر