مانور پدافند غیرعامل با هدف آشنایی دانش آموزان با پدافند غیرعامل و برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر دستگاههای امدادی و خدماتی در دبیرستان حضرت معصومه (س) فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، «احمدرضا میرزائیان» دبیر کمیته مدیریت خطر و کاهش بلایا شبکه بهداشت و درمان فراشبند گفت: همزمان با هفته ی پدافند غیر عامل و با هدف آشنایی دانش آموزان با پدافند غیر عامل و برنامه ریزی و هماهنگی بیشتر دستگاه های امدادی مانوری در دبیرستان دخترانه حضرت معصومه فراشند برگزار شد.

او افزود: در این مانور، دانش آموزان ضمن آشنایی با اصول حفظ ایمنی در دفاع غیرنظامی در برابر تهدیدات دشمن، خروج از منطقه خطر و پناه گیری ایمن را به صورت عملیاتی انجام دادند.

«میرزائیان» ادامه داد: تیم عملیاتی اورژانس ۱۱۵ فراشبند و سایر تیم های امدادی نیز در این مانور، کار امداد رسانی به مصدومان فرضی را انجام دادند.

او افزود: این مانور با حضور فرماندار، رییس آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی، شهرداری، اعضای شورای اسلامی شهر، سپاه ناحیه فراشبند، هلال احمر، روسای برخی از ادارات و دانش آموزان این دبیرستان برگزار شد.

دبیر کمیته مدیریت خطر و کاهش بلایا شبکه بهداشت و درمان فراشبند اضافه کرد: در همین راستا مانور خروج اضطراری از ساختمان در شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند نیز برگزار شد.

میرزائیان در پایان مانور پدافند غیرعامل در جمع کارکنان شبکه بهداشت و درمان به ارایه راهکارهایی برای بهبود عملکرد پرسنل در مواقع مواجهه با تهدیدات دشمن پرداخت و ابراز امیدواری کرد تا در مانورهای آتی نواقص و ایرادات احتمالی از سوی کارکنان مرتفع شود.

 

 

پایان خبر