نشست حجاب و عفاف با حضور رییس اداره تبلیغات اسلامی و عضو شورای امر به معروف و نهی ازمنکر شهرستان فراشبند، معاون بهداشتی، حراست، امور عمومی و بانوان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در سالن جلسات شبکه بهداشت و درمان فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، حجت الاسلام «سید نعمت اله حسینی نژاد» رییس اداره تبلیغات اسلامی و عضو شورای امر به معروف و نهی ازمنکر شهرستان فراشبند در این نشست با تاکید بر اینکه هیچ باغبانی را به خاطر دیوار کشیدن دور باغ خود سرزنش نمی کنند، گفت: هیچ صاحب گنج و گوهری، جواهرات خود را در معرض دید رهگذران بدون حفاظ قرار نمی‌دهد. اینها همه فرمان عقل و اقتضای تجربه است.

وی افزود: اگر در شیشه عطر را باز بگذارید، عطر شما می پرد، اگر در مقابل پنجره های خانه خود، توری نزنید از نیش پشه و مگس ها در امان نیستید. وقتی در خانه خود را می بندید یا پشت پنجره اتاق پرده می زنید، خود را از ورود بیگانه و نگاه های مزاحم در پناه قرار داده اید.

حجت الاسلام حسینی نژاد افزود: قرآن نیز می‌فرماید: زنان خود آرایی و خودنمایی و عشوه گری نکنند تا مورد آزار بیمار دلان قرار نگیرند.

او با اشاره به اینکه بانوان معلمان عاطفه هستند،گفت: قرآن در سوره احزاب آیه ۳۳ در مورد علت و فلسفه حجاب و تحکیم و احترام شخصیت زن می فرماید: حجاب برای تحکیم و احترام به شخصیت زن است و برای آن است که زنان، شناخته نشوند و مورد اذیت واقع نگردند.

حجت الاسلام حسینی نژاد؛ سستی و تزلزل ایمان، انحراف اخلاقی اعتقادی، برنامه ای برای ستیز با جامعه، احساس محدودیت، انگیزه‌های سیاسی، عوامل و انگیزه‌های روانی، تاثیر پذیری از محیط، خوش خود باختگی و کم پنداری خویشتن، الگوهای ناپذیرفته، آموزه‌های اشتباه، تظاهر به زیست مترقی اجتماعی را از عوامل بی حجابی برشمرد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی فراشبند، شرم و حیا را عاملی برای حفظ حجاب دانست و گفت: این خصوصیت در زنان بیشتر از مردان است. زن به صورت غریزی میل به پوشش بدن خود در مقابل نامحرم دارد.

او در ادامه به آثار فردی، خانوادگی و اجتماعی حجاب اشاره کرد و گفت: آثار فردی حجاب باعث ایجاد آرامش روانی بین افراد جامعه است که یکی از عوامل ایجاد آن عدم تهیج و تحریک جنسی است.

حجت الاسلام حسینی نژاد در ادامه گفت: اختصاص یافتن لذت های جنسی به محیط خانواده و ازدواج های مشروع، از آثار خانوادگی حجاب است و این کار باعث پیوند قوی تر زن و شوهر و در نتیجه استحکام بیشتر کانون خانواده می شود.

عضو شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان فراشبند گفت: آثار اجتماعی حجاب نیز شامل حفظ و استیفای نیروی کار در سطح جامعه است. مردی که در خیابان، بازار، اداره، کارخانه، همواره با قیافه‌های محرک و مهیج زنان بد حجاب و آرایش کردن مواجه باشد تمرکز نیروی کار او کاهش می‌یابد.

او در ادامه با اشاره به عواقب بی حجابی و بد حجابی، گفت: وقتی زن با حجاب در جامعه ظاهر می شود مصونیت و امنیت بیشتری دارد. چون نگاه های شیطانی نمی داند که او جوان است، زشت است یا زیبا است و خواهان و خواستگار نیز برای او بیشتر است.

حجت الاسلام حسینی نژاد در پایان گفت: خداوند در سوره نور آیه ۳۱ می فرماید: به زنان با ایمان بگو دیدگان خود را از هر نامحرمی فرو بندند، پاکدامنی ورزند و زیورهای خود را آشکار نگردانند، مگر آنچه که به صورت طبیعی از آن پیدا است و باید روسری خود را از گردن خود فرو اندازد.

این برنامه با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و کمیته عفاف و حجاب شبکه بهداشت و درمان فراشبند برگزار شد.

پایان خبر