حجت الاسلام ابراهیمی: کسانی که می گویند اگر ایران، سفارت آمریکا را تسخیر نمی کرد آمریکایی‌ها با ایران قطع ارتباط نمی‌کردند، یا بی اطلاع اند و یا طرفدار آمریکا هستند چرا که خوی آمریکایی‌ها یک خوی استکباری و استثمارگری است.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،یکی دیگر از آثار خوب فریضه امر به معروف را  عدالت اجتماعی دانست و گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر در نهاد فرد و جامعه نهادینه شود و جزئی از فرهنگ آنان گردد یقیناً در تحقق و توسعه عدالت اجتماعی نقش موثری ایفا خواهد کرد.

وی افزود: منظور از عدالت اجتماعی فراهم ساختن بستر رشد و تعالی برای همه افراد جامعه در همه زمینه ها است مانند برابری همه افراد در برابر قانون و اجرای قانون برای همه، قدرتمند یا ضعیف، ثروتمند یا فقیر، شهری یا روستایی، با سواد یا بی سواد، برخورداری یکسان از مواهب و مزایا و موقعیت های اجتماعی با توجه به استعداد و تلاش افراد، توزیع عادلانه ثروت، امکانات رفاهی آموزشی فرهنگی و غیره>

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه بزرگترین معروف را عدالت خواهی و تحقق عدالت اجتماعی دانست و گفت: بزرگترین شعار پیامبران الهی پس از توحید و خداپرستی، در مسائل اجتماعی عدالت‌خواهی است و به اربابان قدرت و ثروت همواره هشدار می دادند که از ظلم و ستم و استعداد و استثمار مردم پرهیز کند.

امام جمعه فراشبند با اشاره به آیه ۲۵ سوره حدید که می فرماید :لقد ارسلنا رسلنا بالبینات و انزلنا معهم الکتاب و المیزان لیقوم الناس بالقسط، به یقین ما پیامبران خود را با دلایل آشکار روشن فرستادیم و با آنها کتاب و میزان را فرود آوردیم تا مردم به قسط و عدالت قیام کنند، گفت: کتاب یعنی جمله دستورات الهی در همه زمینه های زندگی، اوامر و نواهی، باید و نبایدها.

وی ادامه داد: این کتاب، کتاب قصه و تاریخ و جغرافیا نیست که بگوییم به به چه رمان خوبی است بلکه کتاب زندگی است. راه و رسم زندگی کردن و سعادتمند شدن و عاقبت به خیر شدن را به انسان می آموزد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با تبریک حلول ماه ربیع الاول، سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی، روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام را گرامی داشت و با اشاره به اینکه بعضی‌ها می‌گویند اگر ایران، سفارت آمریکا را تسخیر نمی کرد آمریکایی‌ها با ایران قطع ارتباط نمی‌کردند، تاکید کرد: ناقلین به این سخن یا بی اطلاع اند و یا طرفدار آمریکا هستند چرا که خوی آمریکایی‌ها یک خوی استکباری و استثمارگری است.

وی افزود: در راهبرد آمریکایی‌ها آمده است که هیچ کشوری نباید مستقل باشد و همه باید تحت سلطه آمریکایی ها باشند. لذا مشکل آمریکا با ما به خاطر استقلال در منطق و پایداری و استقلال نظام و مردم ما است، حتی بحث ولایت فقیه هم نیست بحث اصلی استقلال است. هر کسی که در راس این استقلال قرار بگیرد چه فقیه باشد و چه غیر فقیه آمریکایی ها با او مخالفت دارند.

امام جمعه فراسبند با تاکید بر اینکه تسخیر لانه جاسوسی متاثر از عملکرد خوی استکباری آمریکا در قبال انقلاب اسلامی ایران است، تصریح کرد: آنها با پیروزی انقلاب، دست از مداخله گری در امور ایران برنداشتند، در طول ۹ ماه بین ۲۲ بهمن ۵۷ تا ۱۳ آبان ۵۸ انواع و اقسام حرکت های توطئه آمیز که در سراسر کشور به وقوع پیوست دست آمریکایی‌ها در وقوع آنها دیده می‌شود و سفارت آمریکا به صورت یک مرکز فتنه و جاسوسی برای سازماندهی کردن حرکت‌های تفرقه افکن و تجزیه طلبانه بیشترین نقش را ایفا نموده است.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه حضرت امام خمینی رحمت الله علیه بر مسائل کلی و حتی جزئی نظام آگاه بودند و با توجه به نقش آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ و سرنگونی دولت مصدق و برگرداندن شاه به ایران را به خوبی می‌دانستند تاکید کرد: حضرت امام(ره) در تمام سنخرانی ها و اعلام مواضع خودشان، طلاب و دانشجویان و جوانان را به هوشیاری در برابر آمریکا و ضرورت مقابله با توطئه‌های این دولت متکبر و خبیث فرا می خواندند.

وی افزود: همین هشدارهای امام باعث بصیرت و بینایی دانشجویان انقلابی ما شد که توانستند به موقع نقشه دشمن را خنثی کنند و جاسوس خانه آمریکایی را تسخیر نمایند. چه بسا اگر حرکت دانشجویان امام به موقع اجرا و عملی نمی شد، سرنوشت انقلاب به شکل دیگری رقم می خورد .

امام جمعه فراشبند در پایان گفت: آمریکایی ها فکر می کردند که زمان مثل زمان دکتر مصدق است و می‌توانند شاه را به مملکت برگرداند. در حالیکه امام و پیروان آگاه او تجربه دولت مصدق و کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ را در کارنامه مبارزاتی خود داشتند و برنامه‌های دشمن را رصد می کردند و ترسی از آمریکا نداشتند. این بود که با تسخیر سفارت آمریکا، هیمنه آمریکا فرو ریخت و ببش از ۶۰ جاسوس، به مدت ۴۴۴ روز در بازداشت ایران قرار گرفت.

پایان خبر