حجت الاسلام ابراهیمی: کسانی که می‌گویند با وجود قرآن، نیازی به امام نیست کاملا اشتباه می‌کنند و مسیر انحرافی طی می‌نمایند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، در ادامه خطبه های هفته گذشته نماز جمعه و با توجه به شهادت امام حسن عسکری علیه السلام و بحث امر معروف و نهی از منکر، به نامه امام حسن عسکری علیه السلام به مرحوم ابن بابویه قمی پدر شیخ صدوق که در قالب امر به معروف و نهی از منکر به او و شیعیان سفارش‌هایی فرمودند اشاره کرد و اظهار داشت: مرحوم ابن بابویه قمی از بزرگان فقهای امامیه است که با دعای امام حسن عسکری و امام زمان علیه السلام خداوند دو فرزند به او عطا فرمود یکی ابو عبدالله الحسین و دیگری ابوجعفر معروف به شیخ صدوق می‌باشد این پسر و پدر از فقهای بزرگ و محدثین نام آور جهان تشیع هستند.

امام جمعه فراشبند افزود: امام می‌فرماید: ای شیخ و مورد اعتماد و فقیه من، ابوالحسن علی بن الحسین بن بابویه قمی که خداوند تو را در آنچه او را خوشنود می سازد موفق بدارد و از تو به فضل و رحمتش فرزندان شایسته قرار دهد تو را سفارش می کنم به تقوای الهی، برپا داشتن نماز و دادن زکات زیرا نماز کسی که زکات نمی‌دهد پذیرفته نمی‌شود. تو را به بخشش گناهان، پذیرش پوزش دیگران، و فرو نشاندن خشم، صله رحم ، دوستی و برابری با برادران دینی، تلاش در جهت رفع حاجت های شان در سختی و راحتی ، بردباری و تفقه در دین و ثبات و استواری در امر ولایت و متعهد بودن به قرآن ، اخلاق نیکو و امر به معروف و نهی از منکر، پرهیز از همه کارهای زشت منکر و اهتمام به نماز شب سفارش می کنم.

وی ادامه داد: زیرا پیامبر صلی الله و علیه و آله و سلم به علی علیه السلام پیام فرستاد که ای علی به نماز شب همت نما، به نماز شب همت نما، به نماز شب همت نما. هر که نماز را سبک بشمارد از ما نیست به سفارشم عمل کند و به تمام شیعیان امر کن که به آن عمل کنند و هنچنین صبر و انتظار فرج را پیشه ساز که پیامبر فرمده است: این سفارش ۱۷ گانه امام به شیعیان خود یک دستورالعمل کامل است که دنیا و آخرت ما به اجرای آن وابسته است.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند با تسلیت سالروز شهادت امام یازدهم امام حسن عسکری و  تبریک آغاز ولایت امام دوازدهم ،گفت: هیچ چیزی به قدر ولایت مورد عنایت پروردگار متعال نیست و عبادت بدون ولایت مقبول درگاه حضرت احدیت نخواهد بود.

وی افزود: در بیانی از امام باقر علیه السلام آمده است: عبادت باید با هدایت و امامت حجت الهی انجام گیرد و الا ارزشی ندارد بنابر این امام می‌فرماید: کسی که شب را در نماز و روز را روزه دار باشد همه اموال خود را انفاق کند و همه ساله حج خانه خدا به جای آورد ولی، ولایت ولی الله را نشناسد و از او پیروی نکند و همه اعمال خود را مطابق راهنمایی او انجام ندهد، او را در پیشگاه خدا ثواب نیست و در شمار مومنان نخواهد بود .

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: این که رسول خدا، عترت را کنار قرآن آورده و به همه مسلمانان سفارش فرموده اند که هدایت در گروه تبعیت از قرآن و اهل بیت است و اگر کسی یکی را بدون دیگری بپذیرد گمراه خواهد شد، نشان از اهمیت بسیار بالای ولایت و تبعیت از آن دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: اینکه بعضی‌ها می‌گویند با وجود قرآن ما نیازی به امام نداریم کاملا اشتباه می‌کنند و مسیر انحرافی طی می‌نمایند.

وی با اشاره به حدیث ثقلین که می فرماید: انی تارک فیکم الثقلین کتاب الله وعترتی اهل بیتی فانهما لن یفترقا حتی یردا علی الحوض،گفت: پیامبر خدا می فرماید: این دو هرگز از یکدیگر جدا نمی‌شوند،  زیرا شناخت حقیقی قرآن برای عترت میسر است. یعنی معرفت حقیقی قرآن برای کسی میسر است که مورد خطاب قرآن بوده است و لذا اهل بیت عصمت و طهارت مَن خُوطب به قرآن کریم اند بنابراین امت پیامبر اگر بخواهد گمراه نشود حتما باید متمسک به هردو شود .

خطیب نماز جمعه فراشبند نکته دیگر را پذیرش ولایت فقیه در زمان دوران غیبت امام دانست کما اینکه خود آقا امام زمان علیه السلام فرمودند: «و اما الحوادث الواقعة فارجعوا فیها إلی رواة حدیثنا» یعنی در زمان غیبت کبرای امام زمان علیه السلام، اداره امور جامعه به عهده حاکم شرع یعنی ولی فقیه است و دعوت جامعه به سوی نایبان عترت خواهد بود و لذا امروز ولایت ولی فقیه بر کل جامعه اسلامی، حاکمیت دارد نه ولایت دیگران، که ولایت دیگران ولایت طاغوت است و بر همه مسئولان و مردم واجب است که سر بر اطاعت ولی فقیه که نائب امام است داشته باشند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند، آغاز هفته وحدت که به روایت اهل سنت روز ۱۲ ربیع الاول و بنا بر روایت اهل تشیع ۱۷ ربیع الاول میلاد رسول اکرم است را به همه مسلمانان و بویژه نمازگزاران تبریک و تهنیت گفت و افزود: حضرت امام خمینی رحمت الله علیه بیش از سایر مسائل به وحدت و انسجام می اندیشید و وحدت داخلی را ضروری می دانست و چنین هشدار می‌داد:« بیدار باشید اگر اختلاف پیدا شود اسارت ها عود می کند.»

امام جمعه فراشبند ادامه داد: حضرت امام(ره) به ابعاد مختلف اتحاد توجه داشت؛اتحاد میان افراد، کشورهای اسلامی و اتحاد میان دولت ها با ملت . فلذا می فرمود: علمای اعلام و خطبای محترم کشورهای اسلامی دولت‌ها را دعوت کنند که از وابستگی به قدرت های بزرگ خارجی خود را رها کنند و با ملت خود تفاهم کنند. در این صورت پیروزی را در آغوش خواهند کشید.

وی افزود: این خطاب به ما و مسئولان محترم کشور نیز هست که اگر می خواهید عزیز باشید و ملت، شما را قبول داشته باشند باید با ملت تفاهم داشته باشید. تفاهم با ملت یعنی رسیدگی به ملت، یعنی رفع مشکلات ملت، یعنی خدمت صادقانه و بی‌منت به ملت، یعنی رونق بخشی به کسب و کار ملت، یعنی رفع تورم و رکود، چرا که امروز تورم بالای ۱۰۰ درصد و ارز بالای ۱۰ هزار تومان و رکود بیکاری کمر ملت را شکسته است .فقط ۴ درصدی ها هستند که نه فشار را تحمل می‌کنند و نه بی‌پولی را.

 خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به وضعیت آشفته بازار تصریح کرد: دولت اگر می‌خواهد ملت را داشته باشد باید خیلی زود و خیلی سریع به این بازار آشفته سر و سامان دهد. ارز را به حالت قبلی خود برگردانند، همانگونه که اعلام کردند اگر بخواهیم می توانیم قیمت سکه و طلا را به حالت قبل برگردانیم و همچنین دست از این همه شعار دادن بر دارند. ملت در این مدت چهار پنج ماهه، جز شعار دادن و حرف های قشنگ زدن چیز دیگری حس نکرد.

وی ادامه داد: دلار از ۱۹ هزار تومان به ۱۳ هزار تومان تنزل کرد اما گرانی ها چندان تنزل نداشته و کماکان در جایگاه بلند خود ایستاده است. چرا؟ چون نظارتی بر بازار نیست. دولت بازار را رها کرده و هیچ گونه کنترلی ندارد.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه دولت اعلام کرده که دو میلیون بازرسی از واحدهای صنفی و صنعتی در کل کشور داشته‌ایم تاکید کرد: این بازرسی ها چه نتیجه ملموسی برای ملت داشته است؟ ملت جز گرانی چیز دیگری حس نکرده است. کاری کنید که مردم احساس کنند که بازار روند نزولی دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با اشاره به سخنان معاون ریاست جمهوری که اعلام کرد بیکاری و کاهش قدرت خرید کشور را تهدید می کند،گفت: این حرف معنایش این است که اگر درست باشد وحدت میان دولت و ملت دچار خدشه می‌شود و این یعنی بزرگترین خطر برای گسستن وحدت. پس دولت، مجلس و قوه قضاییه باید خیلی سریع اقدامات لازم را برای انسجام و اتحاد با ملت معمول دارند و امید را به جامعه برگردانند.

پایان خبر