حجت الاسلام ابراهیمی: امروز سوء تفاهم ها و شایعات، بعضی ها را نسبت به بدنه بسیج، فکر و ارزش های بسیجی بد بین کرده است در حالی که ما اگر به افکار و آرمان‌های بسیجیان مخلص خدا توجه کنیم جز رضایت خدا و خشنودی خدا چیز دیگری نمی بینیم.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، میلاد سراسر نور خاتم انبیا محمد مصطفی صلی الله و علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام را به همه مسلمانان عالم تبریک گفت و افزود: بدون تردید  سعادت و خوشبختی همه ما در گرو این است که پیرو راستین اسلام ناب باشیم یعنی اسلامی که خالص و صاف باشد و از آلودگی های مسلمان نماها و طاغوت های مسلمان نما و افراطی و جاهل محفوظ مانده باشد.

وی افزود: برای به دست آوردن اسلام ناب دو راه وجود دارد یکی اینکه قرآن مجید را از آگاهان به تفسیر قرآن بشناسیم «فاسئلوا اهل الذکر ان کنتم لا تعلمون» و طبق دستورات آنها عمل کنیم و دیگری اینکه زندگی و شیوه رفتار چهارده معصوم را بشناسیم و آن را در فکر و عمل الگوی خویش سازیم.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه خداوند در اولین آیه از سوره مبارکه عصر می‌فرماید:« والعصر ان الانسان لفی خسر» سوگند به عصر که همه انسان ها در خسران و زیان هستند، تصریح کرد:یکی از معانی “عصر”، تاریخ درخشان زندگی پیامبری است که تاریخ همه امامان معصوم ما می باشد. یعنی خداوند متعال می خواهد به ما بفهماند که زندگی آنها بسیار مهم و مورد توجه است و هرگز از آن غفلت نکنید فراز و نشیب های زندگی آنها را بدانید و سپس روش زندگی خود را با روش زندگی آنها در رفتار و گفتار و کردارشان هماهنگ و همسو نمایید.

وی افزود: به همین دلیل است که قرآن می فرماید: لقد کان لکم فی رسول الله اسوه حسنه؛ پیامبر اکرم برای همه الگوست حتی برای امیرالمومنین علی (ع) و اولادش علیهم السلام.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: حضرت علی(ع) در نهج البلاغه می فرماید: و لقد کنت اتبعهُ اِتّباع الفصلِ اَثَر اُمِهِ؛ من همچون بچه شتری که به دنبال مادرش حرکت می کند به دنبال او حرکت میکردم. «یرفع لی کلِّ یوم مِن اَخلاقه عَلَما» و او هر روز نکته تازه ای از اخلاق نیک را برای من آشکار می ساخت «ویامُرنی بالاقتداء بِه» و به من فرمان می‌داد که به او اقتدا کنم.

وی اظهار داشت: اقتدای امام معصوم به پیغمبر یعنی اینکه ما حسابمان کاملًاً روشن است و اگر می‌خواهیم زندگی سعادتمندانه داشته باشیم و به حسن عاقبت نائل شویم لابد و ناچار باید به پیغمبر و امام اقتدا کنیم و الا خسرت الدنیا و الاخره می شویم.

امام جمعه فراشبند در ادامه ضمن تبریک ولادت امام صادق علیه السلام  با اشاره به روایتی از امام صادق علیه السلام که می فرماید: کسی که سلطان ستمگری را ستایش کند و در برابر او تواضع و فروتنی نماید تا در کنار او به نوایی برسد چنین کسی همنشین آن سلطان در آتش دوزخ خواهد بود، گفت: دنیای امروز دنیای تقلب، تخلف، تملق و چاپلوسی است . چه آدم‌هایی که ماه‌ها و سال‌ها تملق و چاپلوسی می کنند تا به مقامی و نان و نوایی برسند آنها بدانند که این افراد با همانها در جهنم محشور خواهند شد. چرا که این تملق و چاپلوسی ها برای خدا نیست.

وی افزود: در روایت دیگر امام صادق می‌فرماید: دانشمندان دین نمایندگان امین پیامبران هستند مادام که در دنیا وارد نشده اند شخصی از رسول خدا پرسید نشانه ورود آنها در دنیا چیست؟ فرمود: پیروی سلطان. هرگاه دانشمندان دینی چنین شدند برای حفظ دین تان از آنها دوری کنید.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند، هفته بسیج را به همه بسیجیان هشت سال دفاع مقدس به صورت ویژه و به بقیه بسیجیان به صورت عمومی و به قول فرمایشات رهبر عزیز هر کس که دلش در گرو انقلاب است تبریک و تهنیت گفت و برای آنها سلامتی و عاقبت به خیری از درگاه خداوند خواستار شد.

وی با اشاره به فرموده امام راحل و عظیم الشان که می فرماید: بسیج لشکر مخلص خداست،گفت: لشکر مخلص خدا یعنی اینکه همه کارها رفتارها و گفتارها برای خدا باشد. ما امروز باید نگاه کنیم که آیا کارهای ما، تصمیم های ما، قضاوت های ما عزل و نصب های ما برای خداست یا برای نفع شخصی یا برای نفع حزبی است.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: امروز سوء تفاهم ها و شایعات، بعضی ها را نسبت به بدنه بسیج، فکر و ارزش های بسیجی بد بین کرده است در حالی که ما اگر به افکار و آرمان‌های بسیجیان مخلص خدا توجه کنیم جز رضایت خدا و خشنودی خدا چیز دیگری نمی بینیم.

وی افزود: حرف من روی بسیجیان لشکر مخلص خداست؛ مانند شهید فهمیده ها شهید حججی ها و امثالهم نه بسیجی نماها که به دنبال سوء استفاده از کارت بسیجی و لباس بسیجی است، که به هردر و دیواری می زنند تا به پست و مقامی برسند و چون رسیدند بچه حزب اللهی ها را درو می کنند.

امام جمععه فراشبند تاکید کرد: آنچه که امروز کمبود آن در کشور احساس می شود، صدای دلنواز، بی ریا، خالص و پاک بسیجی است. اگر این تفکر یک بار دیگر در میان همه مسئولان و مردم شریف زنده شود می‌تواند کشور را از همه چالش‌ها مشکلات و دشمنی ها نجات بخشد.

وی تصریح کرد: تفکر بسیجی یعنی ایثارگری، دیگران را بر خود مقدم دانستن، یعنی از خود گرفتن و به دیگری دادن یعنی کار را برای خدا انجام دادن، یعنی عدم گرایش به دنیا، یعنی دوری از کاخ نشینی، یعنی عاشق خدا بودن عاشق امام زمان خود بودن، یعنی عاشق رهبری بودن، نه عشق به دنیا و به پست و مقام.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه با تبریک میلاد پیامبر اعظم و هفته وحدت، اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن که بر پیامبر عزیزش نازل کرده ، می فرماید: و اعتصموا بحبل الله جمیعا ولا تفرقوا؛ ای مسلمانان عالم به ریسمان الهی چنگ زنید و متفرق نشوید.

وی افزود: حضرت امام نیز فرمودند شما آقایان که مردم را هدایت می کنید همه را به وحدت کلمه دعوت کنید. خدای تبارک و تعالی فرموده است که واعتصموا بحبل الله،  اجتماع کنید لکن اجتماع با تشبّث به حبل الله. هر اجتماعی مطلوب نیست و اعتصموا بحبل الله مطلوب است.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: در روایت حبل الله( ریسمان الهی) به ولایت تفسیر شده، یعنی پیرامون پیامبر و اهل بیت پیامبر اجتماع کنید ستون خیمه، آنها هستند. اکنون که پیامبر صلوات الله علیه در میان ما نیست و ۱۱ امام را نیز هر کدام به طریقی به شهادت رساندند و تنها مصلح خود، منجی عالم بشریت و امیر عالم هستی، یعنی مهدی فاطمه در پس پرده غیبت به سر می‌برد همه مسلمانان باید به امام زمان معتقد باشند و گرد او اجتماع کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه به خاطره ای از حجت الاسلام قرائتی اشاره کرد و گفت: استاد قرائتی می‌فرمودند: جمعی از دانه درشت های کشورهای اسلامی سنی مذهب در حوزه علمیه جامعة المصطفی قم مهمان بودند و از من خواستند که برای آنها سخنرانی کنم. من هم قبول کردم و چند ساعتی برای آنها صحبت کردم. آخر کار سوال کردم، گفتم: نظر شما راجع به امام زمان حضرت مهدی چیست؟ گفتند: او امام آخرالزمان است. گفت ما نیز همین را می گوییم. گفتند او کسی است که «یملا الارض قسطا و عدلا کما ملئت ظلما و جوراً » است. گفتم: ما هم همین را می گوییم پس ما همه با هم در مورد مهدی مشترک هستیم. گفتم حال که قبول داریم مهدی، امام آخرالزمان است و دنیا را پر از عدل و داد می کند چرا معطل هستید. بروید توی این شهرها و روستاها بگردید و یک مهدی را پیدا کنید و او را به عنوان امام معرفی نمایید، همه هم به او کمک کنیم تا دنیا را پر از عدل و داد کند. آنها در جواب گفتند مگر میشود؟ ما حق تعیین امام را نداریم انتخاب امام در دست ما نیست بلکه خدای متعال باید تعیین کند. گفتم: اگر چنین است امام اول هم باید خدا تعیین کند .چرا خلیفه اول را پیدا کردید و با او بیعت نمودید؟ اگر امام آخر زمان را باید خدا تعیین کند، امام اول را هم باید خدا تعیین کند . اگر شما ها اولش را حق داشتید حال هم باید حق داشته باشید و اگر الان حق ندارید پس اول هم حق نداشتید. اینها همه به هم نگاه می کردند و من جلسه را ترک کردم. بعداً به مدیر جامعه المصطفی گفته بودند که این شیخ حال ما را گرفت. سوالی کرد که ما نتوانستیم جوابی برای آن پیدا کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با تاکید بر اینکه جای جای قرآن می‌فرماید انتخاب خلیفه و جانشین به عهده ماست نه شما، اظهار داشت: امروز محور وحدت باید بعد از خدا و رسولش امام حیّ غایب باشد.

وی تصریح کرد: شما در اربعین امام حسین علیه السلام دیدید که همه گروه ها و ملیت ها، دور امام دور حسین بن علی جمع شدند و شعارشان این بود که «ان الحسین یجمعنا»؛ انشاالله مقدمه ای باشد برای پیوستن همه ملت ها و مکتب ها به شعار «انّ المهدی یجمعنا».

امام جمعه فراشبند افزود: در کشور ما که قائل به ولایت فقیه و نائب امام زمان هستیم، محور وحدت، «ولایت فقیه» است و همه باید گوش به فرمان او باشند و الا چند صدایی می شود و چند صدایی یعنی اینکه غیر از یک صدا بقیه صداها، شیطانی هستند و در خط شیطان قدم بر می دارند .

پایان خبر