حجت الاسلام ابراهیمی: ما همواره قدردان زحمات بعضی از نمایندگان محترم مجلس که همیشه انقلابی عمل کردند و دلسوز نظام بوده و در مقابل دشمنان نظام محکم ایستادگی کرده‌اند، هستیم و از آنها تشکر کرده و می‌کنیم.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،گفت: عبدالمطلب شخصیت بزرگ مکه بود و تاریخ پس از پیامبران شخصیتی را همچون عبدالمطلب ندیده بود. همه مردم او را به عنوان رئیس مکه و بزرگ مرد قبیله قریش قبول داشتند. او در همان عصر تاریک جاهلیت نوری تابان بود و در شجاعت، سخاوت، بزرگ منشی، اخلاق نیک و سایر ارزش‌های انسانی سرآمد مردم عصرش بود، از این رو به او فیاض یعنی فیض‌بخش می‌گفتند.

وی افزود: او هرگز بت پرستی نکرد و از یکتاپرستان مخلصی بود که مردم هنگام قحطی و خشکسالی نزد او می آمدند و از او می‌خواستند تا از درگاه خدا طلب باران کند و به درخواست مردم جواب مثبت می‌داد و دعایش به استجابت می‌رسید، امیر مومنان حضرت علی علیه السلام فرمود : سوگند به خدا پدرم ابوطالب و جدم عبدالمطلب و هاشم پدر عبدالمطلب و عبد مناف پدر هاشم هرگز نپرستیدند. شخصی پرسید پس آنها چه چیزهایی را می پرستیدند حضرت علی علیه السلام در پاسخ فرمودند: به جانب کعبه مطابق دین ابراهیم علیه السلام نماز می‌خواندند و به این دین اعتقاد داشتند.

 امام جمعه فراشبند ادامه داد: عبدالمطلب در عصر جاهلیت، پنج موضوع را در بین مردم سنت کرد خداوند هم همین پنج موضوع را در قانون اسلام امضا نمود و آن ۵ موضوع عبارت بود از: حرام بودن زن پدر بر پسر های آن پدر، وجوب ادای خمس گنج ، لزوم سقایت و آبرسانی حاجیان از آب چاه زمزم، قرار دادن ۱۰۰ شتر به عنوان دیه کشتن انسان و طواف نمودن هر بار به دور کعبه.

وی گفت: عبدالمطلب به وسیله ازلام که یک نوع قمار بازی رایج عصرش بود بازی نکرد و هرگز بت نپرستید و هرگز از گوشت حیواناتی که در برابر بت ها ذبح می‌کردند نخورد و می‌گفت: من پیرو آیین ابراهیم خلیل هستم .

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: هنگامی که عبدالله پدر بزرگوار پیامبر، قبل از ولادت پیامبر از دنیا رفت، عبدالمطلب با کمال اخلاص سرپرستی آمنه و سپس محمد را پس از ولادت به عهده گرفت. این ویژگی‌ها بخشی از خصلت های معنوی عبدالمطلب جد و سرپرست محمد بود . تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: بالاخره عبدالمطلب یگانه پرستار دلنواز پیامبر در حالی که از عمرش ۸۲ یا ۱۲۰ سال گذشته بود در بستر وفات قرار گرفت. او قبل از وفات در میان پسرانش ابوطالب را برگزید و وصی خود قرار داد و در مورد نگهبانی و سرپرستی از پیامبر سفارش بسیار به او کرد. ابوطالب آینه تمام نمای پدر بود و تا آخرین توان خود، شب و روز از پیامبر نگهبانی و طرفداری نمود.

 حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند  با اشاره به دهم آذرسالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس، به سخنی از حضرت امام خمینی در مورد اهمیت مجلس اشاره کرد که می فرماید: مرکز همه قانون‌ها و قدرتها مجلس است، مجلس هدایت می کند همه را و باید بکند، مجلس از همه مقاماتی که در یک کشوری است بالاتر است. مجلس باید یک محیطی باشد که با کمال تفاهم و خیرخواهی برای ملت و کشور مسائل را پیش بیاورند. انتقاد می‌کنند، انتقاد خیرخواهانه باشد .جواب انتقاد می دهند آن هم خیرخواهانه باشد و منظره مجلس یک منظره صالح باشد تا وقتی که مردم این منظره را دیدند بگویند چه کارخوبی کردیم که یک همچون اشخاص صحیح را در مجلس بردیم و یک وقت خدای نخواسته طوری نباشد که مردم پشیمان بشوند از رایی که داده اند.

وی اظهار داشت: در همین چند جمله امام عزیز موارد مهمی مطرح شده؛ اینکه مجلس، مرکز قانون گذاری، مرکز هدایت، مرکز تفاهم و خیرخواهی برای ملت است. مرکز انتقاد خیرخواهانه است، مرکز پیش بردن مسائل است، مرکز جواب است و از همه مقامات بالاتر است. حال سوال این است که آیا نمایندگان محترم مجلس به وظایف خود عمل می‌کنند؟

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه در قانونگذاری همه نمایندگان دخیل هستند، اظهار داشت: نمایندگان به اندازه کافی پیرامون قوانین چکش کاری می کنند، به جامعیت و اطراف آن دقت کافی می کنند. خیر ملت را در آن می بینند، به بعد عزت استقلال آن توجه کافی می کنند، که آیا هدایتگر جامعه است، تقویت کننده نظام و استحکام بخش جامعه و مملکت است یا خیر، اینها سوالاتی است که پیرامون نقش قانون و قانون گذار برای مردم جامعه پیش می آید و از نمایندگان خود می‌پرسند.

 حجت الاسلام ابراهیمی افزود: ملت و ما گویندگان و خطبا، همواره قدردان زحمات بعضی از نمایندگان محترم مجلس که همیشه انقلابی عمل کردند و دلسوز نظام بوده و در مقابل دشمنان نظام محکم ایستادگی کرده‌اند، هستند و از آنها تشکر کرده و می‌کنند.

وی با ابراز تاسف از اینکه این مجلس در حد مجلس طراز انقلابی نیست، گفت: در این مجلس به دلیل عملکرد نادرست بعضی از مردم در انتخابات که خدا و نظام را در نظر نگرفتند و به خاطر فامیلی، جناحی و طایفه ای رای دادند و افرادی انتخاب شدند که در حد یک نماینده انقلابی همتراز نبوده و امروز با رفتارشان کاری کرده‌اند که اکثریت مردم حتی بعضاً همان افرادی که به او رأی داده اند، از رای خود پشیمان هستند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: از طرفی لابی‌گری بعضی از نمایندگان مجلس با دولت و عدم استقلال در رای و نظر باعث شده که این مجلس در تراز مجلس انقلابی نباشد. وقتی که بعضی از نمایندگان وکالت دولتی را بر وکالت مردم ترجیح داده و جانب دولت را می‌گیرند و برای دولت تبلیغ می‌کنند، معلوم است که مجلس نمی‌تواند انقلابی عمل کند. این ها مطمئن باشند که قیامت باید جوابگوی مردم و اسلام و مسلمین باشند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند  با اشاره به دوازدهم آذر روز جهانی معلولان، گفت: در هر جامعه‌ای تعدادی افراد معلول جسمی و روانی وجود دارد که وظیفه قانونی و اخلاقی سایر افراد چه مسئول چه غیر مسئول است که از آنها حمایت کنند.

وی تصریح کرد: برخی افراد معلول مادرزادی هستند و برخی دیگر به سبب آفات سماوی و ارضی دچار معلولیت شده‌اند که هیچ تفاوتی با هم ندارند، اما احتمال اینکه افرادی به سبب تصادف و یا کار سخت و یا جنگ و درگیری یا ترور دچار معلولیت شده‌اند و متاهل و دارای خانواده نیز باشند وجود دارد و لذا توجه به آنها بسیار ضروری است.

امام جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه در شهرستان ما نیز جامعه معلولان باید بیش از این مورد توجه قرار گیرد، گفت: بنده به عنوان امام جمعه شهرستان که اطلاعات کاملتری از جامعه معلولان دارم همین جا به مسئولان مخصوصاً اداره بهزیستی و فرماندار محترم عرض می کنم که جامعه معلولان شهرستان مشکلات زیادی دارند مخصوصاً با وضعیت بد معیشتی مردم و تورم و گرانی که قشر متوسط و ضعیف را در فشار و زحمت قرار داده است باید بیشتر به آنها توجه کنیم.

وی تصریح کرد: باید مشکلات درمانی و پزشکی مشکلات بیمه و مسکن آن ها و سایر مشکلات معلولان را برطرف کرد تا بلکه کمکی به کاهش درد و آلام آنها باشد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه از کسانی که از نعمت سلامتی برخوردار هستند به ویژه آنهایی که از مال و مکنت خوبی نیز برخوردار هستند خواست تا جامعه معلولان شهرستان را فراموش نکنند و برای آخرت خود توشه ای برچینند.

 

پایان خبر