به مناسبت هفته مبارزه با ایدز، کودکان مهدهای کودک فراشبند در همایش پیاده‌ روی مبارزه با ایدز شرکت کردند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، کارشناس مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در همایش پیاده‌روی کودکان مهدهای کودک فراشبند با بیان اینکه آگاهی کودکان از سنین کودکی از بیمارهای خطرناک ضروری است، آموزش را از مهم‌ترین راههای پیشگیری دانست و گفت: افزایش آگاهی در همه زمینه‌ها انسان را از بسیاری از خطرها و آسیب‌ها دور نگه می‌دارد و افزایش آگاهی از سن پایین تاثیرگذارتر است.

«عبدالرحیم حسینی» با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی همگانی برای پیشگیری از ایدز، تصریح کرد: کودکان مهدها با فراگیری آموزش‌های لازم، آن را به اعضای خانواده انتقال می‌دهند و اثرات مطلوب آن در جامعه نیز انتشار می یابد.

او گفت: در این کارناوال پیاده روی که ساعت ۱۰ صبح امروز دهم آذر، از ابتدای خیابان مخابرات آغاز و تا ستاد شبکه بهداشت و درمان ادامه یافت، کودکان با همراه داشتن کلاه، بنر و تراکت‌هایی با عنوان توجه به هفته جهانی ایدز که نوشته‌های پیشگیری و افزایش آگاهی از ایدز بر روی آنها نقش بسته بود، مسافت یک کیلومتری خیابان مخابرات، خیابان جهاد تا شبکه بهداشت و درمان فراشبند را پیمودند و این هفته را گرامی داشتند.

کارشناس برنامه HIV شهرستان افزود: در این کارناوال که با هماهنگی واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریها، مهدهای کودک قصر اندیشه و سارا و با همکاری اداره بهزیستی شهرستان برگزار شد، تعداد ۳۰ کودک به همراه مادران خود شرکت داشتند.

در پایان این مراسم، «مریم کشاورزمویدی» کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان فراشبند،کودکان را با مهارت «نه» گفتن آشنا کرد و در پایان به تعدادی از کودکان به قید قرعه هدایایی اهدا شد.

پایان خبر