کارشناس ایدز شهرستان فراشبند در آیین نماز جمعه  فراشبند، علاوه بر آشنایی نمازگزاران با راههای مراقبت جوانان در مورد ایدز، خواستار نگرش جدید در مورد نحوه رفتار با مبتلایان به ایدز شد.

به گزارش نخل بیدار، «عبدالرحیم حسینی» کارشناس مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی همگانی برای پیشگیری از ایدز و تاکید بر اینکه بیماری ایدز خطر روزافزون برای انسانیت است، گفت: پژوهش‌ها و تلاش های همه جانبه جهانی، منطقه ای و ملی منجر به این باور عمومی شده که بهترین عامل برای مهار این بیماری، اصلاح شیوه تربیت و زندگی نوجوانان و جوانان است.

او افزود: زندگی سالم و ایمن، مسئولیت پذیری فردی و اجتماعی و در نهایت امید به زندگی، سه اصل اساسی در مسیر این اصلاح است.

«حسینی» با اشاره به نقش امر به معروف و نهی از منکر در سلامت جامعه و پیشگیری از روی آوردن به رفتارهای پرخطر منجر به ایدز، گفت: امر به معروف و نهی از منکر و نحوه تربیت افراد، از راهکارهای پیشگیری و مراقبت از ایدز است.

او افزود: یکی بودن حرف و عمل و توجه به نصیحت ها و راهنمایی های بزرگتران، الگوی واقعی دانستن پدر و پایبندی به مسایل دینی از رفتار پرخطر منجر به ایدز جلوگیری می کند.

کارشناس مبارزه با بیماریهای واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند از مادران خواست که از چشم هم چشمی و فشارهای زیاد به پدر خانواده جهت تامین وسایل اضافی که منجر به پرخاشگری والدین و اهمیت ندادن فرزندان به پدر و مادر و در نهایت منجر به گرایش به رفتار پرخطر می شود،خودداری کنند.

«حسینی» در ادامه با اشاره به اینکه ویروس ایدز از راه استفاده از وسایل شخصی و ارتباطات روزمره انتقال نمی یابد، خواستار نگرش جدید در مورد نحوه رفتار با مبتلایان و برخورد خارج از انگ و تبعیض با بیماران مبتلا به ایدز شد.

او در پایان، ضمن معرفی مرکز مشاوره بیماریهای رفتاری اعلام کرد: به مناست هفته جهانی ایدز، کارشناس ایدز شبکه بهداشت و درمان فراشبند شنبه ۱۰ آذر،  ازساعت ۱۸  لغایت ۲۱ شب در سطح شهر فراشبند آزمایش ایدز را به صورت محرمانه و فوری و رایگان برای همشهریان انجام می دهد.

کارشناس ایدز شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اشاره به اینکه این آزمایش در کمتر از ۵ دقیقه به افراد جواب داده می شود، ادامه داد: با تماس تلفنی به شماره ۰۹۱۷۹۹۹۵۷۳۰ و ۰۹۹۰۶۲۵۸۸۵۷کارشناس مربوطه در محل دلخواه شما حاضر شده و آزمایش ایدز را انجام می دهد.

 

منبع: روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند

پایان خبر