حجت الاسلام ابراهیمی: آنهایی که می‌گویند دیگر صحبت از فتنه نکنید، بگذارید مردم با هم متحد باشند؛ یا واقعاً بی اطلاع هستند و یا دروغگویانی انقلابی نما هستند که از چهره منافقانه برخوردارند. چهره ای که ظاهرشان با انقلاب است و باطنشان با اهالی فتنه

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، در ادامه خطبه های هفته گذشته در خصوص گناه کبیره، گفت: ازجمله گناهان کبیره که عذاب و شدت آن از همه گناهان بیشتر است گناه لواط است یعنی عمل زشت قوم لوط، چیزی که امروزه در دنیای خارج رواج دارد و بعضی از کشورها مثل انگلستان و آمریکا آن را قانونی هم کرده اند.

 وی افزود: امروز دشمن غدار و بی شرافت ما می داند که گناهان همچون لواط و زنا و شرب خمر حرام است اما چون خود مرتکب این کار می شود و برای ملت خود حلال کرده است تلاش مضاعف می کند که جامعه مسلمانان که نسبت به این گناهان بسیار حساس هستند آن را از طریق ماهواره‌ها و شبکه‌های اجتماعی طوری تبلیغ کنند که حرمت آن در نزد جوان مسلمان از بین برود و جوامع اسلامی را آلوده سازد.

امام جمعه فراشبند در ادامه به حدیثی از حضرت امام رضا علیه السلام اشاره کرد که می فرماید: بترس و ترک کن زنا و لواط را و لواط بدتر از زناست و این دو بنام موجب ۷۲ گونه درد در دنیا و آخرت برای صاحبش می شود.

وی تصریح کرد: امروز دنیای غرب که غرق در شهوات و لذات مادی و شیطانی شده است دیگر احساس هویت و شرافت و ناموس داری برای آنها مهم نیست، چون همه پرده های عفت و حیا را پاره کرده اند و دامن دریده شده اند، آنها تحمل دیدن جوامع پاک و زنان مردان پاک را ندارند ممکن است که همه آنها در تشبیه زنان و مردان پاک به گوهرهای قیمتی و زنان و مردان پلید وگنه کاربه علف های هرز و بی ارزش ساکت باشند و اعتراف نکنند، اما وقتی که به قلب خود و به فطرت خود مراجعه می‌کنند به این مقایسه پی می‌برند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: پی می‌برند که حجاب تاج پادشاهی برای زنان است پی می‌برند که مردان باغیرت دُرّهای دست نایافتنی در این دنیا هستند و لذا پی می‌برند که با خود چه ها کرده اند. باور بفرمایید که جامعه غربی از این زندگی بی هویت و بی غیرت خسته شده اند اما حاکمان آن ها و دستگاههای تبلیغی و رسانه ای آنها چنین وانمود می کنند که غرب بهشت آرزوهاست وعده ای هم بی خبر از واقعیت غرب، مفتون فرهنگ عریان آنها می‌شوند و سر از کشورهای غربی در می آورند.

 وی تصریح کرد: وقتی که می شنویم بعضی از روسای جمهور آمریکا و امثالهم جزو گروه شنیع لواط کنندگان و دهندگان می باشند انسان مسلمان آزاده شرم می‌کند که حتی اسم آنها را بشنود و یا به تمثال آنها نگاه کند، آنها مستحق عذاب الهی اند.

 خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: امام صادق علیه السلام میفرمایند: نیست بنده ای که عمل قوم لوط را حلال داده‌اند یا بر لواط کردن اصرار داشته باشد. نمی میرد مگر اینکه در آن ساعت خداوند بر او سنگی از همان سنگ های عذابی که بر قوم لوط بارید می اندازد و مرگ وی در خوردن همان سنگ است و برای اینکه رسوا نشود خداوند آن سنگ را از نظر خلایق پوشیده است بنابراین این عذاب دنیوی و آتش سخت اخروی برای هر کسی است که مرتکب این گناه شود فرقی نمی کند کافر باشد یا مسلمان یهودی باشد یا مسیحی باید از خداوند استعانت جست تا از شر گناهان پیدا کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه به ارزیابی نقش خواص در فتنه ۸۸ پرداخت و با اشاره به اینکه  در کشور خواص اهل حق و خواص اهل باطل وجود دارد، گفت:  خواص طرفدار حق نیز می توانند دو جور باشند.

وی خواص را متفکران، محققان و تحلیل گرانی دانست که عوام آن جامعه را به دنبال خود حرکت می دهد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: در فتنه ۸۸ خواص اهل باطل یکدست و یکصدا عمل کردند، اما خواص طرفدار حق به دو گروه تقسیم شدند، یک گروه محکم، صریح و شفاف در مقابل ستمگران ایستادند و در روشنگری و برافراشته شدن پرچم حق تلاش کردند، هرچند از طرف دشمنان و یا محافظه‌کاران و افراد غربگرا مورد حمله و تیر ترکش قرار گرفتند. اما گروه دومی هم بودند که به رغم شناخت حق و باطل در مقابل دنیا و زرق و برق آن شکست خوردند یعنی مغلوب پول و مقام و شهوات و لذات دنیا شدند، پایداری لازم را نداشتند و به مرور ایام در جریان های دیگر هضم شدند.

وی افزود: کسانی که غائله فتنه ۸۸ را رقم زدند ابتدا جزء خواص حق بودند اما به دلیل ضعف در ایمان و اشتها در اخذ پست و مقام و حسادت و کینه توزی، از دایره انقلابی گری خارج شدند و در مقابل نیستی انقلاب ایستادند، مردم را تشویق به تظاهرات و گرفتن حق خود کردند و در مقابل نهاد های قانونی ایستادند و آنها را دست نشانده جلوه دادند و بر خلاف شعارهای قانونی خود به قانون‌شکنی روی آوردند، آنچنان ظلمی به نظام کردند که صدام حسین نکرد، اینها جزء خواص بودند و به قول رهبر عزیز انقلاب این ها گفتند ای مردم در انتخابات تقلب شده، من از حق شما دفاع می‌کنم شماها بیاید من هم می‌آیم و به استناد اینکه در انتخابات تقلب شده مردم را به نافرمانی و شورش، دعوت کردند.

حجت الاسلام ابراهیمی شورش را غیر از اعتراض و تجمع مردمی دانست و گفت: در اعتراض آدم کشتن، آتش زدن، تخریب کردن نیست هتک حرمت به مقدسات نیست. فتنه گران در این جریان هم انسان های بی گناهی را کشتند ، هم اموال مردم و دولت را تخریب کردند و آتش زدند و هم به امام سوم شیعیان یعنی حسین بن علی علیه السلام و عاشورائیان هتک حرمت نمودند. لذا اینها بیشترین خیانت و ظلم را به نظام ومردم کردند پس بر ما لازم است که موضوع فتنه را تبیین کنیم و برای نسل جوان خود که اطلاعی از فتنه ۸۸ ندارند یا کمتر دارند توضیح بدهیم تا در حوادث سخت روزگار دچار اشتباه نشوند و مسیر حق را گم نکنند.

وی تاکید کرد: آنهایی که می‌گویند دیگر صحبت از فتنه نکنید، بگذارید مردم با هم متحد باشند؛ یا واقعاً بی اطلاع هستند و یا دروغگویانی انقلابی نما هستند که از چهره منافقانه برخوردارند. چهره ای که ظاهرشان با انقلاب است و باطنشان با اهالی فتنه که امیدواریم خداوند متعال آنها را نیز به راه راست هدایت فرماید.

خطیب نماز جمعه فراشبند در ادامه خطاب به بعضی از مسئولین شهرستانی گفت: بعضی از شهروندان عزیز گلایه مندند که نه کسی حق فروش مرغ آزاد را دارد و نه حق فروش ماهی. در حالی که فروش این دو در اکثر شهرها و روستاها انجام می گیرد.

وی افزود: آیا درست است که بعضی که می خواهد مرغ یا خروس را قربانی کنند به شهرستانهای همجوار بروند و بیش از قیمت یک مرغ زنده کرایه بدهند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: با این وضعیتی که دولت و دشمنان ما ایجاد کرده اند و مرغ کیلویی ۷۰۰۰ تومان را به ۱۴۰۰۰ تومان رسانده‌اند، آیا سزاوار است که برای خرید یک مرغ زنده نزدیک به یکصد هزار تومان بپردازند؟ آیا این خدمت به مردم است؟ ایجاد شغل است؟ این یعنی یک کار عمدی و عملی برای نارضایتی مردم بر اساس قانون ناقص.

وی با اشاره به اینکه می گویند فروش مرغ آزاد ممکن است ایجاد بیماری آنفولانزای مرغی کند، تصریح کرد: چرا در سایر شهرستانها نمی شود. به فرضی که حرف شما درست باشد، باید نظارت شود و شرایط گذاشته شود و بستر کار را درست کرد نه اینکه نافی اصل کار شد.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه وضعیت مردم وضعیت خوبی نیست و کمر مردم مخصوصاً قشر ضعیف و متوسط در حال شکستن است، خطاب به دولت گفت: در این شرایط، شما نیز به شکل دیگری عمل می کنید از یک طرف بدون اینکه به مردم شغلی یا کسبی ارائه دهید چاه های کشاورزی را پر می کنید با شیرفروش به یک شکل برخورد کنید و با مرغ و ماهی فروش به شکل دیگر. با کسی که می‌خواهد با سرمایه خود و با کمک کشاورزان آبخیزداری راه اندازی کند به نحو دیگر. واقعا این مردم حق دارند از دست شماها ناراحت باشند.

وی ادامه داد: عوض این که باعث نگرانی مردم شوید و جلوی کسب و کار مردم را بگیرید، قانون را اصلاح کنید. قانونی که انعطاف پذیر نباشد و نتواند مشکلات مردم را حل کند قانون نیست.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه مدیر باید شجاع باشد،گفت: مدیری که نتواند به رفع مشکل مردم کمک کند و پیگیر اصلاح قانون نباشد بهتر است استعفا دهد. اگر بداند که قانون مشکل دارد و جلوی کسب و کار مردم را می گیرد و باعث نارضایتی مردم می شود و ناچار است که به آن قانون عمل کند باید استعفا دهد تا قانونگذار مجبور شود قانون را اصلاح کند.

 وی با ابراز تاسف از اینکه تقاص قوانین خشک و منجمد و مدیران دگم و منجمد را باید مردم ضعیف پس بدهند،گفت: مردمی که هیچ قدرتی ندارند و نمی‌توانند در مقابل مسئولان شان بایستند و به محض اعتراض ممکن است بلافاصله با قدرت کلانتری و دادگستری و فرمانداری مواجه شوند.

 خطیب جمعه فراشبند در ادامه نیز با ابراز تاسف از اینکه مسوولان با این کار اغلب مردم را از کسب و کار انداختند بدون اینکه برای آنها شغلی تعریف کنند،گفت: چاهها را پر کردن هنر نمی خواهد. هنر این است که قبل از اینکه چاه را از  کشاورز بگیرید و نانش را ببرّید به او اشغال دیگری واگذار کرده باشید.

حجت الاسلام ابراهیمی در پایان افزود: متاسفانه مسوولان، کشاورزانی را که به سبب خشکسالی یا سیل ورشکسته شده اند و به امید سال آینده بوده اند و چاه کشاورزی آنها توسط  دولت پر شده است و هم اکنون یا در زندان است و یا ده به ده و شهر به شهر دنبال گدایی کردن است که بدهی خود را بپردازند را درک نمی کنند!!

پایان خبر