آیین بزرگداشت روز پرستار با تجلیل از پرستاران نمونه با حضور امام جمعه، رییس اداره تبلیغات اسلامی، رییس بنیاد شهید و امورایثارگران، فرمانده سپاه ناحیه فراشبند و رییس دفتر نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،سرپرست شبکه بهداشت و درمان، سرپرست بیمارستان و مسوولان بخش ها و پرستاران شاغل در بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان در سالن اجتماعات بیمارستان امام هادی(ع) فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، دکتر «حسن کرمی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند، با تبریک سالروز ولادت با سعادت اسوه صبر و استقامت حضرت زینب (س) و روز پرستار و با قدردانی از زحمات خالصانه و بی ادعای جامعه پرستاری شهرستان گفت: پرستاران اسوه‌های عفت، صبر، عطوفت و متکی به خصایص نیک انسانی هستند که در شرایط طاقت فرسای کاری با روحیه‌ای برگرفته از ویژگی‌های والای بانوی استقامت و شکیبایی، تلاش می‌کنند تا درد بیماران را با فداکاری و حس انسان دوستی کاهش دهند و امید به زندگی را به آنان بازگردانند.

 او با تاکید بر الگو قراردادن بزرگان دین برای موفقیت و رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی، افزود: انسان برای اینکه بتواند یک زندگی سعادتمند و ابدی را برای خود رقم بزند باید الگویی برای خود قراردهد.

دکتر کرمی ادامه داد: مفتخریم که در دین ما الگوی های زیادی برای سرمشق قرار دادن در زندگی وجود دارند که با الگو گرفتن از این بزرگان می توان زندگی جهت دار و با اهداف متعالی رقم بزنیم و سعادت ابدی را نصیب خود کنیم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند، انتخاب میلاد حضرت زینب(س) به نام روز پرستار را تداعی گر صبر و ایثار و تحمل سختی های در کار پرستاری دانست و گفت: پرستاران با الگو قرار دادن حضرت زینب، در برخورد با سختی ها و مشکلات زمان خود، راه زینب (س) را ادامه می دهند.

او نامگذاری میلاد حضرت زینب(س) به عنوان روز پرستار را بسیار شایسته خواند و گفت: در بین تمامی مشاغل موجود در جامعه، حرفه پرستاری، از بُعد سختی کار و ارزش معنوی کار این شایستگی را دارد که این روز بزرگ به نام روز پرستار نامگذاری شود.

دکتر کرمی با اشاره به اینکه در تجلیل از این قشر پرتلاش و زحمتکش، به دنبال تشریفات نیستیم، بلکه باید نیازها و مشکلات آنها را در عمل مرتفع کرد، گفت: اگر بتوانیم قدمی در راستای برطرف کردن نیازها و رفع مشکلات آنها برداریم، به پرستاران خدمت بزرگی کرده ایم.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند در ادامه با توجه به اهمیت نقش پرستاران در ارتقای سلامت و سختی های حرفه پرستاری و برخی اقدامات حمایتی انجام شده در رفع مسایل و مشکلات پرستاران؛ مجموعه تیم های پزشکی و پرستاری بیمارستان فراشبند را از بهترین مجموعه ها دانست و گفت: امیدواریم که بتوانیم به بهانه روز پرستار، گوشه ای از زحمات خالصانه و بدون ریای پرستاران را پاس بداریم و قدر دان آنها باشیم.

حجت الاسلام «هادی ابراهیمی» امام جمعه فراشبند نیز در این مراسم با تجلیل از زحمات پرستاران، گفت: پرستاران، زحمت کش ترین افراد در یک تیم پزشکی هستند و در نجات جان بیمار پس از پزشک، سهم بسزایی دارند.

او با تاکید بر اینکه پرستاران باید همچون زینب (س)، اسطوره وقهرمان صبر و ایثار باشند، گفت: اوصاف مهم و ویزگی های خاص این بانوی بزرگ باعث شده که این روز را به نام روز پرستار نامگذاری کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی اجر و ثواب حرفه سخت پرستاری که پس از پزشکان بیشترین نقش را در بهبود بیماران به عهده دارند را بسیار ارزشمند خواند و گفت: پرستاري يكي از سخت ترين كارها از لحاظ فشار روحي و جسمي است، نشستن در کنار بيمار، با او به مهرباني رفتار كردن، به او لبخند زدن و او را با عمل، رفتار و پذيرايي خود، از رنج هاي فراوان دوران بيماري رهاندن، تحمل پولادين لازم دارد.

او پرستاران را حافظان سلامت در جامعه خواند و با اشاره به اينكه حرفه پرستاري يك كار بزرگ و ارزشمند است، گفت: برطرف کردن مشكلات پرستاران نیز يك كار نیک و ارزشمند محسوب مي شود که مسوولان باید در راستای بزرگداشت مقام والای پرستار، موانع و مشکلات پیش روی آنان را مرتفع کنند.

در پایان این مراسم که با اجرای سرود، نمایش طنز و پخش کلیپ همراه بود، از پرستاران نمونه بیمارستان با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

پایان خبر