حجت الاسلام ابراهیمی: دخالت  آمریکا در ماجرای ۲۸ مرداد تاج و تخت سلطنت را برای ۲۵ سال دیگر به خاندان پهلوی هدیه کرد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،قرآن را جامع ترین کتاب داست و گفت: انسانها فطرتاً طالب العلم هستند و دوست دارند که همیشه بر معلومات خود اضافه کنند اما هیچ کتابی در دنیا به اندازه قرآن کریم دارای جامعیت نیست چرا که از ناحیه خداوند علیم دانا نازل گردیده است.

وی افزود: پیامبر خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند هرکه خواهان علم پیشینیان و آیندگان از اول تا به آخر دنیاست در قرآن کند و کاو کند. قرآن پر از قصه است. قصه اقوام مختلف از قوم عاد و ثمود و نوح و لوط و از فرعون، نمرود و قارون. از انسان های خوب و مومن و موحد تا انسان های مشرک و مفسد و منحرف.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: قرآن نه تنها نام می‌برد بلکه علل نابودی آنها را نیز بیان می‌کند و تذکر می‌دهد که چنین باشید و چنان نباشید. به عبارتی هم راه رسیدن به سعادت کمال را نشان می‌دهد و هم راه رسیدن به شقاوت و بدبختی کتاب.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه قرآن کتاب رستگاری است، اظهار کرد: قرآن مانند کتاب تاریخ بشر که توسط انسان ها نوشته شده نیست، چون بشر اشتباه می‌کنند جعل می‌کند، گزافه‌گویی می کند، دروغ می گوید. گاهی از سر شعف و حب زیادی فردی را بالا می‌برد و گاهی نیز از سر بغض و کدورت انسانی را از بالا به پایین می آورد. لذا کتب تاریخی دست‌نویس انسان، پر از کذب و صدق است اما قرآن کریم چون از ناحیه خداوند رب العالمین است همه اش راست است و هیچ گونه کذبی در آن نیست.

وی افزود: امام صادق علیه السلام نیز در میزان الحکمه جلد ۹ صفحه ۳۳۵ می فرماید: اخبار مربوط به شما و پیشینیان و آیندگان شما و خبرهای آسمانها و زمین در این قرآن است و اگر کسی نزد شما آید و از آنها آگاهتان ‌کند بی گمان شگفت زده خواهید شد.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: وقتی که حضرت سلیمان نبی به اطرافیان خود فرمود چه کسی می تواند تخت بلقیس را از یمن به شام آورد. آصف بن برخیا که وزیراو بود و انسان موحد دانای به علم الهی بود گفت: من آن را کمتر از یک چشم بهم زدن می‌آورم. یعنی سرعتی صدها برابر بیشتر از سرعت صوت و دهها برابر بیشتر از سرعت نور. امام صادق علیه السلام می فرماید: آصف ذره ای از علم الکتاب می دانست و این کار عجیب را انجام داد در حالی که ما اهل بیت پیامبر تان کل علم الکتاب را می دانیم.

وی با اشاره به اینکه علم آسمانها و زمین هم در قرآن است،گفت: اگر کسی می‌خواهد در مورد زمین آسمان و آنچه را که در این دو است دانش داشته باشد، باید قرآن را مطالعه کند و در آیات آن کنکاش و مطالعه دقیق نماید.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: امروز دانشمندان جهان توانستند با علوم قرآنی به راز خیلی از چیزها پی ببرند. راز زوجیت اشیای عالم، حرکت زمین و نجوم و کهکشان ها و سیارات، مشارق و مغارب خورشید، اعداد و ارقام قرانی، ریشه اختلافات و منازعات و مناقشات.

وی قرآن را سفره ضیافت خدا دانست و گفت: پیامبر اکرم فرمودند: قرآن سفره ضیافت خداست پس تا می توانید از ضیافت او فرا گیرید. باید در محضر قرآن با ادب و دو زانو نشست و معارف را از آن یاد گرفت.

حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه های دوم نماز جمعه این هفته فراشبند سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی به میهن عزیز اسلامی و آغاز جشن های چهل سالگی انقلاب شکوهمند جمهوری اسلامی ایران را تبریک گفت و اظهار داشت: جیمز بیل یک محقق آمریکایی می‌گوید: دخالت  آمریکا در ماجرای ۲۸ مرداد تاج و تخت سلطنت را برای ۲۵ سال دیگر به خاندان پهلوی هدیه کرد و این میزان نفت در طول ۲۰ سال با قیمت حداکثر بشکه ای یک دلار و ۷۵ سنت به فروش می‌رسید که در هر بشکه فقط ۵۰ درصد قیمت آن نصیب دولت ایران می‌شد.

وی افزود: دقت کنید ۲۰ سال فروش نصب با یک قیمت ثابت کمتر از دو دلار یعنی از آب هم ارزانتر. اگر فروش سال اول را به عنوان پایه ۵ دلار قرار بدهیم و به هر سال یک دلار اضافه کنیم باید تا سقف ۲۵ دلار به فروش می‌رسید. اگر میانگین بین ۵ تا ۲۵، عدد ۱۵ محاسبه کنیم یعنی ۳۶۰ میلیارد دلار از این ۳۶ میلیارد دلار آمریکایی ها ۲۰ میلیارد و آن را به شاه دادند و بقیه به جیب کمپانی ها و شرکت های غربی وارد شد. از جیب چه کسی دادند؟ از جیب ملت ایران.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: اگر خاندان پهلوی نوکر آمریکا نبودند و دارای استقلال بودند همانطور که پول نفت را تقسیم می‌کردند می‌توانستند ۶۰ میلیارد آن را برای خانواده خود در نظر بگیرند و با ۳۰۰ میلیارد دلار آن مملکت را بسازند. با ارزشی که پول آن روز برای مملکت داشت می‌توانستند هزاران شهر و روستا را برق رسانی کنند. هزاران کیلومتر راه را آسفالت کنند. هزاران خانه بهداشت و بیمارستان بسازند. اما اینها به خاطر وابستگی به غرب یا خود و اطرافیانشان به جیب زدند و یا به رایگان تقدیم اجنبی‌ها کردند.

وی در ادامه گفت: در سال ۱۳۳۲ میلیون‌ها انسان فقیر در ایران و پایتخت زندگی می کردند نه درآمدی داشتند و  شغلی، در نهایت زجر زندگی می کردند. بعید نیست که بعضی ها از گرسنگی هم می مردند، اما رژیم توسط غربی ها جهت حفظ بقای سلطنت و بحث آزادی و حقوق بشر غربی عده ای را از طریق لات بازی و گردن‌کلفتی امرار معاش می‌کردند. مانند شعبان جعفری معروف به شعبان بی مخ و عده‌ای هم از طریق تن فروشی و فحشا مثل پری آژدان قزی که ریاست تعدادی از فاحشه خانه های تهران را بر عهده داشت.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: آمریکایی ها برای تقویت حقوق بشر غربی خود ۶۰هزار دلار پول را توسط «کرمیت روزولت»، عضو ارشد سیاه در میان افرادی نظیر بی مخ ها و آژدانها  تقسیم کردند حتی شهر شیراز هم بی نصیب نماند و دارای قمارخانه و فاحشه خانه شد.

وی تصریح کرد: کسانی که این پول‌ها به آنها داده شد افرادی بودند که از فعالان سیاسی هم بودند و دوست داشتند دولت مصدق سرنگون شود و شاه که از کشور فراری شده بود دوباره به سلطنت برگردد و حکومت کند.

امام جمعه فراشبند افزود: در میان جنگ جهانی دوم، سربازان آمریکایی جیره های غذایی خودشان را به دختران ایرانی می دادند تا آنها را برای حضور در پادگان های شان به کار گیرند. هر روز تعدادی از کامیونهای خود را در نقاط مختلف تهران قرار می‌دادند و دختران جوان فقیر و گرسنه را به پادگان ها می بردند تا به آنها آموزش عملی تمدن آمریکایی و فرهنگ آمریکایی بدهند.

وی در ادامه گفت: خداوند شاه خائن و همه خائنان به مملکت را لعنت کند که برای ریاست چهار روزه دنیای زودگذر،  شرافت و حیثیت ملت ایران را به حراج گذاشتند و اکنون هم تفاله های آنان، سلطنت‌طلبان و لیبرال گرایان اگر دستشان برسد همین کار را خواهند کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه یکی از کار های حقوق بشری آمریکا را تاسیس ساواک در کشور دانست و گفت: مقامات سازمان سیا در سال ۱۹۵۷ پس از جلب موافقت شاه، ساواک را بنیان نهادند. کلمه ساواک یعنی حفاظت از حقوق بشر و ترویج آزادی های سیاسی کشور.

وی افزود: جیمز لایف که در آن زمان مسئول میز ایران در سازمان سیا بود می ‌گوید: «در دوره‌ های آموزشی سازمان سیا برای مأموران ساواک، جدیدترین شیوه‌ های بازجویی و مؤثرترین شیوه ‌های شکنجه آموزش داده می ‌شد و دستگاه‌ های شکنجه نیز در اختیار ساواک قرار می ‌گرفت. از جمله روش‌ هایی که سازمان سیا به مأموران ساواک آموزش می ‌دادند، تکنیک‌ های بازجویی و شکنجه ‌ای بود که نازی ‌ها در زمان حکومت بر آلمان اختراع کرده و به کار گرفته بودند». گاهی پاهای متهم را در روغن سرخ می کردند، اما دهانش را برای اعتراف سالم نگه می داشتند. گاهی سر متهم را در دستگاهی به نام آپولو قرار می‌دادند ولی دستش را برای نوشتن آزاد می گذاشتند.

امام جمعه فراشبند یکی از راه های پرهیزگاری در بین مسلمانان را ایجاد عفاف حجاب و حیا دانست که با تمدن آمریکای منافات داشت. لذا یکی از تکنیک های موثر در بازجویی های ساواک، برهنه کردن متهمان بود. گاهی چند نفری می‌نشستند و متهم برهنه را تماشا می‌کردند، مسخره اش می کردند، تا به اصطلاح خجالتش بریزد. این روش در مورد زنان ایرانی به خوبی جواب می‌داد، چون زنان ما مانند زنان غربی نبودند و نیستند که از لذت ببرند و برای اینکه اینها برهنه نشوند و یا به آنها تجاوز نشود مجبور بودند همه اطلاعاتی که داشتند در اختیار ساواک قرار بدهند.

وی گفت: اینها بخشی از جنایاتی است که شاه آمریکایی به مردم شریف و با نجابت ایران کرده است انسان در شگفت می ماند که چرا عده ای هنوز از شاه و آمریکا حمایت می‌کنند و نعمت جمهوری اسلامی ایران را نادیده می گیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: پس از تاسیس ساواک در ایران نیز اجرای اصل چهار ترومن رئیس جمهور آمریکا بود  که مجموعه از کمک های بهداشتی، غذایی، فرهنگی و عمرانی به کشور های فقیر انجام شد.

خطیب نماز جمعه فراشبند دربخش دیگری از خطبه های نماز جمعه درگذشت یکی از یاران مخلص امام و رهبری و دبیر کل محترم حزب موتلفه اسلامی مرحوم محمد نبی حبیبی را که عمر پر برکت خود را تقدیم به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نمود را تسلیت گفت و برای تعالی روح آن عزیز طلب رحمت و مغفرت از پیشگاه خداوند متعال کرد.

وی افزود: حزب موتلفه اسلامی در طول سالهای ۱۳۴۴ تا ۱۳۵۶ پیام‌های امام خمینی را به سرعت در سراسر کشور توزیع می کرد و پس از پیروزی انقلاب نیز این تشکیلات اسلامی همچنان در خط امام و انقلاب،انقلابی باقی ماندند.

 پایان خبر