در راستای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم شریف فراشبند همزمان با چهارمین روز از دهه فجر ساختمان مرکز خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند با حضور مسولان محلی و استانی به بهره برداری رسید.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و با اشاره به دستاوردهای انقلاب در حوزه سلامت، گفت: برای ساخت و تجهیز این ساختمان با مساحت ۷۰۰ مترمربع در ۲ طبقه، بالغ بر یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.
دکتر «حسن کرمی» افزود: با آغاز به کار این ساختمان، برخی از واحدهای این مرکز از جمله پزشک خانواده روستایی، دندانپزشکی، ماما، آزمایشگاه و طب کار به این ساختمان منتقل شدند تا زمینه ارایه خدمات به شیوه مناسب تری برای شهروندان فراهم گردد.


او همچنین افزود: در آزمایشگاه خدماتی مانند آزمایش قند خون، چربی خون، کراتنین، اوره کلیه، کبد،تیروئید،کشت ادرار، روماتیسم،عفونت خون، کم خونی، طب کار،سالک،سل،غربالگری مادران باردار و غربالگری نوزادان، تشخیص گروه خونی و تشخیص اعتیاد ارایه می شود.

دکتر کرمی اضاقه کرد: علاوه بر این خدمات، تمام خدمات بهداشتی و درمانی سطح یک از جمله خدمات فیزیوتراپی، کلینیک سلامت خانواده، واکسیناسیون، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی، سلامت روان ومشاوره روانشناسی، بهداشت محیط و مراقبت مادران، مراقبت کودکان، مراقبت میانسالان و سالمندان در ساختمانی با مساحت ۵۰۰ مترمربع در دو طبقه که در سال ۸۶ به بهره برداری رسیده بود در مرکز جامع خدمات سلامت شهدای فراشبند انجام می شود.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اشاره به اینکه پیش از این، برخی از واحد های مرکز خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند در ساختمانی فرسوده و دارای قدمت بالایی بود که به منظور ارایه خدمات در فضایی مناسبت تر، راه اندازی ساختمانی جدید ضروری به نظر می رسید، یاد آورشد: این مرکز بیش از ۳۰ هزار نفر جمعیت شهری و روستایی فراشبند را تحت پوشش دارد.
این مراسم با حضور دکتر «سیداحمد احمدی زاده» سرپرست معاون سیاسی استانداری فارس، دکتر «عبدالرسول همتی» معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، «صادق فروغی» فرماندار و دیگر مسوولان شهرستان برگزار شد.

پایان خبر