حجت الاسلام ابراهیمی: مردم عزیز و انقلابی ایران علیرغم تهدیدها و تحریم های ظالمانه دشمن، برای بقای کشور و نابودی دشمنان با حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن، مثل همیشه امید دشمنان را به یاس و موجبات خوشحالی دوستان انقلاب و طرفداران انقلاب را فراهم خواهند کرد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، یکی از شعارهای اصولی انقلاب را استقلال و عدم اتکا به دشمنان و قدرت های عالم دانست و گفت: این شعار بر اساس آیات صریح و شفاف قرآن کریم است. یکی از آنها آیه مربوط به نفی سبیل است.( آیه ۱۴۱ سوره نساء) «لن یجعل الله للکافرین علی المومنین سبیلا» خداوند هرگز هیچ ‌راه سلطه ای به سود کابران بر ضد مومنان قرار نداده است.

وی افزود: سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا عدم تسلط کفار بر مومنین فقط عدم تسلط بر منطق مومنین است؟ یعنی کفار از نظر منطق ، بیان و تفکر هرگز بر ما تسلط نخواهند داشت یا اینکه از نظر نظامی و غیره هم بر ما تسلط نخواهند داشت؟ در پاسخ می توان گفت: از آنجایی که کلمه سبیل به اصطلاح حوزویان و علما از قبیله ی نکره در سیاق نفی است و معنی عموم را می دهد. از آیه چنین استفاده می شود: کافران نه تنها از نظر منطق، که از نظر نظام، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و خلاصه از هیچ نظر بر افراد با ایمان چیره نخواهند شد.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: اگر پیروزی کافران بر مسلمانان را در میدان های مختلف با چشم خود می بینیم به خاطر آن است که بسیاری از مسلمانان، مومنان واقعی نیستند، وظایف، مسئولیتها و رسالت های خویش را به کلی فراموش کرده اند. نه اهل اخوت و برادری اند ، نه اهل تحقیق و پژوهش و تولید علم. آنچنان وابسته شده اند که توان استقلال از خود ندارند. اما امام عزیز ما و ملت شجاع ما دست در دست هم به این آیه عمل کردند و کشور را از دست استکبار جهانی و قدرت های شرق و غرب و رژیم وابسته به آنها نجات دادند و برپای خود ایستادند.

 وی با اشاره به اینکه امروز کشوری در دنیا که معنی واقعی کلمه مستقل باشد پیدا نمی شود جز کشور عزیز ما ایران،گفت: این به خاطر لبیک گفتن به ندای قرآن بود قرآن اگرچه زبان عربی است و عرب ها باید بهتر آن را درک کنند و به آن عمل کنند، اما از آنجا که با ولایت علی و اولاد علی علیهم السلام مشکل دارند هیچ وقت معنی درست قران را نفهمیدند،و به آن عمل نکردند بلکه بر خلاف آن نیز عمل کردند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: اگر ملت ایران ۴۰ سال است در مقابل این هجمه سنگین دشمنان و تحریم‌های ظالمانه، خودش را به تنهایی اداره کرده و در برابر تمامی توطئه ها و ترورها و جنگ تحمیلی ۸ ساله پایداری کرده است به خاطر عمل کردن به معنای واقعی آیات نورانی قرآن و تبعیت از ولایت فقیه بوده است.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز کشور دچار افراد لیبرال گرا و غرب‌گرا شده است و همچون شاه خائن که به نام مدرنیته ایران را نابود کرد اینها هم می‌خواهند با لوایح استعماری، آمریکا و انگلیس را به کشور برگردانند و ایران را نابود کنند چون آنها از یک ایران صنعتی توسعه مند و قدرتمند خوششان نمی آید لیبرال گرایان از نوکری لذت بیشتری میبرند تا استقلال، چون استقلال هزینه دارد.

 اینهایی که عزت مملکت و ملت خود را با ارتباط قوی و دوستانه با آمریکا می‌دانند این ها مومن نیستند، چون قرآن می‌فرماید یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا لاتَتَّخِذُوا عَدُوِّی وَ عَدُوَّکُمْ أَوْلِیاءَ سوره ممتحنه آیه ۱ و در جای دیگر می فرماید يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ۘ فلذا مومنان با دشمنان خدا و رسول هرگز نباید دوست شوند و اگر می بینید که بعضاً دوست هستند بدانید که اینها مومن نیستند بلکه مسلمان آماری اند.

وی خطاب به کسانی که قران را با صوت زیبا می خواند ولی به آن عمل نمی کنند، گفت: پیامبر خدا می فرماید هر که قرآن بخواند و به آن عمل نکند خداوند روز قیامت او را کور محشور گرداند و یا فرمودند بیشترین منافقان امت من قاریانند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران، گفت: لازم می دانم که از کانون شرارت و خشونت بحران ساز و جنگ آفرین یعنی آمریکای خبیث برای شما مردم سخن بگویم .

 وی افزود: به دنبال اصل چهار ترومن رییس جمهور وقت آمریکا، حضور ماموران آمریکایی به صورت مستشار در سال‌های پس از ۱۳۵۰ بیش از ۴۰ هزار نفر رسید که بیشتر آنها در ارتش خصوصاً نیروی هوایی ایران کمک به گسترش تمدن و دموکراسی آمریکا در ایران کرد و وامانده های نیروی نظامی و به درد نخور ها را به ایران  می‌فرستاد.

خطیب نماز جمعه فراشبند ادامه داد: آمریکایی ها طبق بند ج قانون اجازه استخدام مستشاران آمریکایی، برای روسای هیاتهای مستشاری آمریکا ماهانه ۴ هزار و ۲۰۰ دلار برای معاونین هیئت‌ها ۳۹۰۰ دلار، برای افسران عضوهیئت ۳۷۵۰ دلار و درجه‌داران زیرمجموعه هیئت دو هزار و ۷۰۰ دلار دریافت می کردند این در حالی بود که در آن زمان یک افسر ایرانی ماهانه کمتر از ۵۰ دلار حقوق می گرفت، ضمن اینکه مستشاران آمریکایی از هرگونه عوارض و مالیات معاف بودند. بر اساس دلار ۶۰ تومان یعنی یک مستشار آمریکایی ماهانه  ۲۲۰ هزار تومان و یک افسر ارشد ایران ۳۴۰۰ تومان حقوق می‌گرفتند. ضمناً هرگاه اعضای خانواده مستشاران به ایران سفر می کردند هزینه این سفرها هم به حساب ملت ایران بود. چون قائل بودند که مستشاران در حال خدمت به مردم ایران هستند.

وی تصریح کرد: سپهبد خلیل بخشی آذر، رئیس اداره پنجم استاد کل ارتش شاهنشاهی درباره میزان حقوق مستشاران آمریکایی شاغل در ارتش ایران می‌نویسد: در سال ۱۳۵۶ کل حقوق ماهانه پرسنل ارتش ایران برابر ۱۴ میلیارد تومان بود در حالیکه مستشاران آمریکایی ماهانه ۱۰ میلیارد تومان دریافتی داشتند. در همان سال‌ها بودجه سالانه آموزش و پرورش در ایران ۱۸ میلیارد بود و بودجه بهداشت و درمان کمتر از ۵۰۰ میلیارد دلار تعیین شده بود.

امام جمعه فراشبند افزود: آمریکایی ها از آنجا که خود را متمدن و مردم ایران را غیرمتمدن می نامیدند و گاهی هم ملت ایران را وحشی تصور می‌کردند می‌گفتند ممکن است که خطراتی از ناحیه ایرانی ها برای مستشاران آمریکایی پیش بیاید لذا موضوع کاپیتولاسیون یا حق قضاوت کنسولی را مطرح نمودند.

 وی اضافه کرد: بر اساس این برنامه، اگر آمریکایی ها در ایران مرتکب خطایی می شدند مثلا به کسی جراحتی وارد می‌کردند یا می‌کشتند و یا به ناموس ایرانیان تجاوز می‌کردند، پلیس ایران و دادگستری ایران صلاحیت دستگیری و محاکمه آنها را نداشتند. بلکه این محاکمه یا در سفارت آمریکا در تهران و یا در خود آمریکا باید پیگیری می شد اما هرگاه ایرانی ها که از دست آمریکا های جنایتکار و مجرم عصبانی می شدند اگر واکنشی انجام می‌دادند، آمریکایی ها به راحتی می توانستند او را محاکمه کنند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: باید سپاسگزار انقلاب اسلامی باشیم که هویت ما شرافت ما و اقتدار ما را به ما برگرداند و امروز ملت ایران الگوی عزت و پایداری و الگوی توسعه و سازندگی برای مسلمانان و غیرمسلمانان گردیده است.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه یکی از هدف گذاری های اصلی جمهوری اسلامی ایران را ایجاد عدالت اجتماعی و توزیع ثروت عادلانه در کل کشور دانست و گفت: اگر چه این عدالت و توزیع ثروت به طور نسبی در کشور انجام گرفته است و امروز شاهد هستیم که هیچ شهر و روستایی در مملکت نیست که از زیرساخت‌های لازم مثل آب و گاز و برق و تلفن و بهداشت و آموزش و سواد و غیره برخوردار نباشد.

 وی با اشاره به اینکه با این وجود، هنوز به نقطه ایده آل و مطلوب نرسیده ایم و هنوز کارهای زیادی مانده است که باید انجام بدهیم،گفت: یک بخشی از کارهایی که باقیمانده قطع دست دزدان بیت المال و اختلاسگران است. قطع دست زمین‌خواران، ساحل خواران،و کوه خواران است. قطع دست قاچاقچیان انرژی و دام و طیور و منابع طبیعی و معدنی است. قطع دستان سلطان‌های ارز و سکه و گوشت و شکر و غیره است. حذف مدیران بی کفایت، بی تدبیر است. عزل مدیران و مسئولان غرب گرا و سکولار است.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه، اقدام عاجل و فی الفور و نظارت بر بازار و خرید و فروش، رفع کساد و رکود بر کسب و کار و بازار تجارت و صادرات و واردات، رفع بیکاری و ایجاد بازار کار و پایین کشیدن نرخ ارز و سکه و دلار، دوری از اشرافی‌گری و ساخت ویلاهای میلیاردی برای خود و ایجاد مسکن ارزان برای فقیر و فقرا را از مطالبات و خواسته های دیگر مردم از مسئولان نظام و قوای سه گانه است.

امام جمعه فراشبند، جلوگیری از مهاجرت نخبگان علمی به خارج از کشور و بها دادن به آنها و ارائه تسهیلات و امکانات به آنان در راستای پیشرفت عدالت و توسعه همه جانبه، برگرداندن آقازاده ها از دانشگاه های آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی به ایران و ادامه تحصیل در داخل کشور، شفافیت قانون و دخل و خرج دولت و مسئولان و اجرای عدالت حقوق و دستمزد کارمندان و کارگران ، برخورد قاطع قوه قضاییه با صاحبان زر و زور و قدرت و تجهیز و برگرداندن اموال و بیت المال از هر شخص و مقام، حذف لوایح استعماری در مجلس و دولت و عدم استمرار بر آن، تقویت اقتصاد مقاومتی و عمل به فرمایشات و مطالبات رهبری، را از دیگر مواردی برشمرد که مردم ما در چهلمین سالگرد انقلاب از مسئولان نظام و از سه قوه می خواهند.

خطیب نماز جمعه فراشبند در پایان با اشاره به اینکه تمام تلاش دشمنان بر نابودی ایران و عدم حضور در صحنه های مختلف است، بر حضور گسترده و پر شور و شعور اقشار مختلف مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: مردم عزیز و انقلابی ایران علیرغم تهدیدها و تحریم های ظالمانه دشمنان، برای بقای کشور و نابودی دشمنان با حضور پرشور و حماسی در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ماه، مثل همیشه امید دشمنان را به یاس و موجبات خوشحالی دوستان انقلاب و طرفداران انقلاب را فراهم خواهند کرد. چرا که وعده قران کریم که همانا پیروزی مستضعفان عالم برزخ مستکبران عالم باشد بسیار نزدیک است.

پایان خبر