یک مادر باردار پرخطر با پیگیری کارشناسان بهداشتی شبکه بهداشت فراشبند و تشخیص به موقع مراقبان سلامت، از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، کارشناس سلامت خانواده شبکه بهداشت و درمان فراشبند با اشاره به اینکه در زمان بارداری عوامل متعددی سلامت مادر را تهدید می ‌کنند،گفت: برخی از این عوامل بر اثر تغییرات ناشی از بارداری ایجاد شده‌ و برخی دیگر، به عنوان مشکلات زمینه ای مادر، قبل از بارداری وجود داشته و وقوع بارداری آن ها را تشدید می کند.

«سمیه نوشادی» با تاکید بر اینکه بیماری های مزمن مادر باردار همچون پرفشاری خون، دیابت، بیماری های قلبی عروقی و دیگر موارد این چنینی به عنوان مشکلات زمینه ای مادر محسوب می شوند، گفت: کارشناسان شبکه بهداشت فراشبند پس از اطلاع از وضعیت یک مادر باردار پرخطر با توجه به سابقه فشار خون بارداری این مادر با سن بارداری ۳۸ هفته و به علت عدم مراجعه برای انجام مراقبت، با مراجعه به منزل وی و انجام مراقبت های مورد نیاز، از این مادرخواستند که برای انجام آزمایشات به مرکز خدمات جامع سلامت «نوجین» مراجعه نماید که متاسفانه این مادر از انجام این کار خودداری کرد.

او افزود: برای بار دوم نیز به اتفاق رابط مادران پرخطر به منزل وی مراجعه شد و ضمن تاکید بر وجود خطر جدی برای مادر به دلیل فشار خون بارداری، آموزش های مورد نیاز به این مادر داده شد، که در نهایت با اصرار فراوان کارشناسان مرکز بهداشت فراشبند، این مادر با آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به مرکز خدمات جامع سلامت «نوجین» منتقل شد و پس از معاینه و ارزیابی اولیه با حضور پزشک خانواده و مراقب سلامت، متاسفانه این بار نیز از مراجعه به زایشگاه خودداری کرد.

نوشادی اضافه کرد: در ادامه با هماهنگی و همکاری پلیس ۱۱۰، مادر و خانواده وی با رضایت کامل، موافقت خود را برای مراجعه به زایشگاه بیمارستان اعلام کردند.

«حسن کرمی» سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند ضمن تحسین و قدردانی از احساس مسوولیت و حسن انجام وظیفه پزشک خانواده و مراقب سلامت مرکز خدمات جامع سلامت شهرستان فراشبند که منجر به نجات جان یک مادر باردار پرخطر شد، گفت: شبکه بهداشت و درمان فراشبند نیز ضمن مراقبت کامل از این مادر باردار، هزینه های درمانی و بیمارستانی را به لحاظ وضعیت مالی این خانواده، عهده دار شد.

پایان خبر