حجت الاسلام ابراهیمی: دستگاه‌های مسئول باید از غرس برخی نهال های مضر در بعضی از نقاط کشور به منظور جلوگیری از پیشرفت صحرا و بیابان زایی جلوگیری کنند .

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با تبریک ولادت با سعادت امام محمد باقر العلوم گفت: در شام یک راهبی بود مسیحی که بسیار پیر و فرتوت بود. می‌گفتند او جز معمرین است و از شاگردان حواریون حضرت عیسی علیه السلام می باشد. سالی یکبار کشیشان، عابدان و مردم مسیحی جمع می شوند و به عبادتگاه عالم می روند و از نزدیک او را زیارت می کنند و به سوالات آنان پاسخ می‌دهد.

 وی افزود: امام باقر علیه السلام همراه با فرزندش همراه با جمعیت به دیدار عالم بزرگ مسیحیت رفتند، سیمای زیبا و جذاب امام باقر علیه السلام عابد بزرگ را جذب کرد و عابد در میان همه مردم به امام روی کرد و گفت: آیا از مسیحیان هستید یا از امت اسلام. امام فرمودند: از امت اسلام هستم. عابد پرسید از علمای این امت هستی یا از بی سوادان آنان. امام فرمودند: از بیسوادان نیستم. عابد خود را جمع و جور کرد پس از لحظه ای فکر خواست سطح علم و آگاهی امام را بیازماید.او عظمت امام را می دید منتها می خواست برای خودش و برای حاضران آشکار گردد.

امام جمعه فراشند ادامه داد: عابد بزرگ گفت: من از تو سوال کنم یا تو سال می کنی؟ امام هم فرمودند تو سوال کن هرچی میخوای بپرس.عابد گفت: عجیب است که مردی از امت محمد این جرات را دارد که میگوید تو سوال کن و هر چه می خواهی بپرس. عابد گفت: ای بنده خدا بگو بدانم آن ساعتی که نه از شب است و نه از روز چه ساعتی است؟ امام فرمود: بین الطلوعین است. این ساعت از ساعت های بهشتی است. در این ساعت بیماران شفا می یابند و گرفتاران از گرفتاری نجات پیدا می کنند. خداوند این ساعت را برای آنان که در فکر روز قیامت و حساب و کتاب الهی هستند لحظاتی خوش و شیرین قرار داده  به عکس کوردلان و تیره بختان از صفای این ساعت محرومند. یعنی در خواب و بی خبری به سر می برند. عابد گفت: صحیح است.

وی اضافه کرد: عابد در ادامه گفت شما می گویید در بهشت بهشتیان که از انواع غذا می‌خورند و مدفوع و ادرار ندارند. آیا چنین موضوعی در دنیا نظیر دارد ؟ امام فرمود: آری نظیر آن در دنیا بچه ای است که در رحم مادر است آن چه میخورد جزو بدن او می شود و دیگر مدفوع ندارد. عابد گفت صحیح است. عابد گفت: شما می‌گویید در بهشت درختی هست به نام طوبی، دارای میوه های گوناگون . هرچه بهشتیان از آن می خورند از آن چیزی کم نمی شود. آیا چنین موضوعی در دنیا نظیر دارد. امام فرمودند: آری مثل آن در دنیا چراغ است که هرچه  چراغ های دیگر را به وسیله آن روشن می‌کنند از او کم نمی‌شود.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: عابد در ادامه نیز گفت: به من خبر بده از دو نفر که از یک مادر در یک ساعت دوقلو به دنیا آمدند و هر دو با هم در یک ساعت مردند اما یکی از آنها در وقت مردن ۵۰ سال داشت ودیگری ۱۵۰ سال. آنها چه کسانی بودند و قصه آنها چیست؟ امام با توضیح قصه حضرت عزیر که قران راجع به آن اشاره دارد برای عابد بیان کرد( سوره بقره آیه۲۵۸ ). عابد بزرگ سوال آخرش  را چنین مطرح کرد: پدر و پسری هر دو زنده اند اما پسر ۷ سال بزرگتر از پدر است این چگونه می شود؟ امام فرمود: این همان عزیز پیغمبر است که وقتی در ۳۰ سالگی به خواست خدا به مردگان پیوست ، درآن زمان همسرش حامله بود و پسری از او به دنیا آمد. وقتی که عزیر پس از صد سال زنده شد. در دنیا سی سال عمر کرده بود ولی که پسرش صد سال داشت. در نتیجه پسرش ۷۰ سال از پدر بزرگ تر بود. عابد از جوابهای آن امام آنچنان در تعجب و فکر فرو رفت ناگهان از هوش رفت. پس از به هوش آمدن از اصل و نسب امام سوال کرد و امام نسب خود را بیان کرد. بعضی نقل می کنند که عابد اسلام آورد و حاضران نیز به پیروی از او مسلمان شدند. بعضی ها هم می گویند چون معجزاتی از امام دید مسلمان شد.

خطیب نماز جمغعه فراشبند در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند  با اشاره به فرا رسیدن۲۲ اسفند ماه ، سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی رحمة الله علیه مبنی بر تاسیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۸ ، از بنیاد شهید و امور ایثارگران که به وظیفه خود، به خوبی عمل می کند و خدمات شایسته و بایسته ای به خانواده شهدا و ایثارگران کرده و می‌کند تشکر و سپاسگزاری کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه کشور ما هر چه دارد از برکت خون شهدا و رشادت رزمندگان و ایثارگران و آزادگان سربلند و سرافراز است،گفت: باید بر امام عزیز ما  که این انقلاب را بنیان گذاشت درود فرستاد که به فکر خانواده شهدا بودند و نگذاشتند که با رفتن فرزندانشان، مشکل مالی برای خانواده شهدا پیش بیاید و این کمترین حق است برای خانواده‌های شهدا.

وی افزود: هیچ چیزی جای شهدا را پر نخواهد کرد وهیچکس حاضر نیست به خاطر مال دنیا، فرزند جوان خود را از دست بدهد. اما اینها به خاطر حفظ اسلام انقلاب اسلامی فرزندان خود را تقدیم انقلاب نمودند.

امام جمعه فراشبند خطاب به آنهایی که میگویند همه چیز نظام برای خانواده شهدا شده است،گفت: آنها باید بدانند هیچ کس حاضرنیست جوان خود یا پدر خانواده خود را برای یک حقوق معمولی چیز تقدیم کند.

وی امنیت امروز که ما در آن به بهترین شکل زندگی می‌کنیم را مرهون جانفشانی های رزمندگان، شهدا و خانواده‌های شهدا دانست و گفت: متاسفانه برخی عوض اینکه سپاسگزار و خادم خانواده شهدا باشند، نق می زنند و ایراد می‌گیرند.

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به اینگونه افراد گفت: هنوز هم دیر نشده است.  شما هم می توانید جوان خوش قد و قامت خود را به سوریه بفرستید تا شهید شود. آنگاه شما هم مثل بقیه حقوق ناچیزی را از بنیاد شهید دریافت نمایید. اما  ما می‌دانیم که شماها نه دلش را دارید و نه ایمانش. پس همچون خناسان وسوسه ایجاد نکنید و از روز قیامت بترسید.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه سال نو در حال فرا رسیدن است، گفت: خیلی از خانواده‌ها فرزندان شان آرزوی لباس خوب، کفش خوب، اسباب بازی قشنگ و زیبا دارد و ما باید به فکر فقیر و فقرا باشیم.

وی در ادامه خطاب به کسانی که در خانه و منزل خود تجهیزات پزشکی بلااستفاده مثل ویلچر عصا، واکر، ساکشن، کپسول اکسیژن، تخت بیمار، تشک مواج و امثالهم دارند آنها در اختیار هلال احمر قرار بدهند تا هلال احمر نیز این ها را به صورت امانی در اختیار نیازمندان قرار دهد.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: آنهایی که انواع قرص و داروی اضافی نیز در منزل دارند، می توانند تحویل هلال احمر بدهند تا آنهایی که دارای تاریخ هستند در جاهای دیگر مورد استفاده قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از خطبه ای نماز جمعه خطاب به شهردار فراشبند گفت: لازم می دانم که به شهردار محترم برای اصلاح کوچه ها و خیابان ها که دچار فرسودگی یا چال و چوله شده است یادآوری کنم که هرچه سریعتر تعمیرات لازم را انجام بدهند.

 حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با بیان اینکه ثبت نام حوزه های علمیه و حوزه علمیه مبارکه فراشبند آغاز شده است، خطاب به خانواده ها گفت: اگر به فکر آخرت و عاقبت نیک فرزندانتان هستید و اگر میخواهید به مقدسات ظهور و جهان پس از ظهور امام زمان علیه السلام کمک کنید، بهترین راه این است که فرزندان خود را به عنوان یک سرباز امام زمان به مکتب خانه امام زمان بفرستید.

وی افزود: چقدر زیبا است که هر خانواده یک فرزند را به عنوان سرباز امام زمان وقف اسلام کند . قطعاً امام زمان علیه السلام نیز به شما و خانواده مباهات خواهد کرد. پس سعی کنید که مورد تحسین امام زمانتان قرار بگیرید.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با تبریک هفته منابع طبیعی گفت: مسئله درخت و حفظ پوشش گیاهی باید جایگاه واقعی خود را در فرهنگ عمومی پیدا کند و دستگاه‌های مسئول نیز باید از غرس برخی نهال های مضر در بعضی از نقاط کشور به منظور جلوگیری از پیشرفت صحرا و بیابان زایی جلوگیری کنند .

وی افزود: رهبر انقلاب به دو نکته اشاره دارد: یکی اینکه کاشت، حفظ و مراقبت از درخت باید به صورت یک فرهنگ همگانی تبدیل شود و همه مردم باید تلاش کنند ضمن حفظ محیط زیست و انواع جنگل ها به کاشت درختان وحشی و اهلی مبادرت نمایند. دوم اینکه مردم و مسئولان مربوطه کمک کنند تا روز به روز درختان جنگلی و غیر جنگلی افزایش پیدا کند و از کاشت درختان که به نحوی برای طبیعت مضر است ممانعت عمل آید.

حجت الاسلام ابراهمی تصریح کرد: امروز کاشت درختانی مانند کهور و بید به ویژه بید کویتی برای طبیعت مضر تشخیص داده شده زیرا این ها ضمن رشد سریع و سرسبزی، به سرعت ریش می دوانند و خود را به آبهای زیرزمینی می‌رسانند و بیشترین مصرف آب را دارند ضمن اینکه برای بیماران آسمی نیز خطرناک می باشند.

 وی با اشاره به ثواب و پاداش درختکاری گفت: پیامبر خدا فرمود: هیچ مردی نیست که درختی بنشاند مگر اینکه خداوند به اندازه میوه ای که آن درخت می‌دهد برایش اجر می نویسند. یا فرمودند: هر مسلمانی بذری بیفشاند یا نهالی بنشاند و از حاصل آن بذر و نهال، پرنده ای یا انسانی یا چرنده ای بخورد، آن برای او صدقه محسوب می شود.

امام جمعه فراشبند در ادامه از اداره منابع طبیعی شهرستان فراشبند نیز که در سال گذشته ۷۰ هکتار درخت جنگلی کنار را غرس کردند و از آن رسیدگی می‌کنند تشکر و قدردانی کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه انتصاب بحق، به جا و به موقع حضرت آیت الله رئیسی به ریاست قوه قضائیه را تبریک گفت و افزود: امیدواریم آیت الله رئیسی بتواند بر اساس رهنمودهای مهم رهبری، دربرخورد با جاعلان اختلاسگران و غارتگران بیت المال و قاچاق و مسائل مربوط به قوه قضاییه تحولی بزرگ و انقلابی ایجاد نماید.

در پایان ضمن تسلیت شهادت حضرت آیت الله ربانی شیرازی به محضر مبارک ملت ایران بویژه هم استانی های عزیز، سوم رجب سالروز شهادت امام هادی علیه السلام را نیز تسلیت گفت.

 

پایان خبر