حجت الاسلام ابراهیمی: مردم و مسئولان ما با پوشیدن لباس سپاه، به دشمنان نشان دادند که همه، پاسداران انقلاب هستند و در افتادن با سپاه یعنی در افتادن با ملت و این همان خطای استراتژیک آن احمق‌ها است.

به گزارش روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، یکی از آیات و نشانه های بزرگ خداوند را زمین مرده دانست و گفت: خداوند در آیه ۳۳ سوره یس می فرماید وَآيَةٌ لَهُمُ الْأَرْضُ الْمَيْتَةُ أَحْيَيْنَاهَا وَأَخْرَجْنَا مِنْهَا حَبًّا فَمِنْهُ يَأْكُلُونَ ما زمین را زنده کردیم و دانه های غذایی از آن خارج ساختیم که از آن می خورند. وَجَعَلْنَا فِيهَا جَنَّاتٍ مِنْ نَخِيلٍ وَأَعْنَابٍ وَفَجَّرْنَا فِيهَا مِنَ الْعُيُونِ و در زمین باغ هایی از نخل ها و انگورها قرار دادیم و چشمه‌هایی در آن جاری ساختیم. لِيَأْكُلُوا مِنْ ثَمَرِهِ وَمَا عَمِلَتْهُ أَيْدِيهِمْ أَفَلَا يَشْكُرُونَ در این آیات نشانه هایی از توحید و معاد را تواماً بیان می کند تا وسیله ای باشد برای بیداری منکران و ایمان به مبدأ و معاد.

وی افزود: مسئله حیات و زندگی از مهمترین دلایل توحید است. درزمینی که هر سال یک بار حیات دارد و یک بار ممات. فصل زمستان که می رسد اکثر درختان مانند یک چوب خشک به نظر می رسد و با آمدن فصل بهار و بارش باران، کوه و دشت و صحرا همه جامه حیات و لباس سبز بر تن می کنند. به راستی آیا معاد جز همین است که انسان های مرده زنده می شوند.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: خداوند با یک مثال عینی به منکران قیامت متذکر می‌شود که چرا شاکر خداوند نیستید و گناه می‌کنید. خداوند می فرماید نگاه کنید که چه برکاتی از همین زمین مرده به شما می شود از حبوبات و دانه های ریز گرفته تا نخل و انگور و چشمه های آب شیرین و سایر میوه هایی که ما از دل زمین بیرون می آوریم که شما هیچگونه دخل و تصرفی در آن نداشته اید وَ مَا عَمِلَتْهُ‌ أَيْدِيهِمْ‌  و آن میوه‌ها و حبوباتی که خود شما ها در تولید آن دخیل می باشید آیا انها جای شکر ندارد و آیا معنای شکر جز این است که انسان غیر از اینکه باید بگوید الحمدالله سبحان الله شکرً شکرا  به سجده بیفتد و خدا را تا اعماق جانش باور داشته باشد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: مسئله حیات در جهان، گیاهان و حیوانات و زنده شدن زمین های مرده از یک سو دلیل روشنی است بر اینکه علم و دانش عظیمی در آفرینش این جهان به کار رفته است و از سوی دیگر نشانه آشکار از رستاخیز است و لذا آنها که منکر مبداء و معادند اگر راست می گویند و اگر علم و قدرت دارند، یک زمین کوچکی را خلق کنند و همین کارها را انجام دهند.

وی با تاکید بر اینکه همه باید به حقوق طبیعت احترام بگذاریم و در حفظ آن بکوشیم، خطاب به شهروندان گفت: در فصل بهار و طبیعت که الحمدالله خداوند امسال بهاری زیبا به ما ارزانی داشته، لازم است قدر این همه نعمت را بدانیم. طبیعت دوست باشیم و به طبیعت احترام بگذاریم.کسانی که به تفریح و تفرج در طبیعت می‌پردازند باید مواظب باشند که طبیعت متعلق به همه است نباید به طبیعت ضرر زد به درختان و گیاهان ضرر زد. اگر آتش را روشن می‌کنیم مواظب باشیم آن را خاموش کنیم تا مطمئن نشدیم که کاملا خاموش شده است آنجا را ترک نکنیم. چون علف و بوته زیاد است امکان آتش سوزی نیز بسیار است. اگر کبریت را روشن می کنیم اگر ته سیگار را به بیرون پرت می کنیم،اگر آتش روشن می کنیم تا مطمئن نشدیم خاموش نشده است از آنجا رد نشویم. اگر جایی آتش‌سوزی اتفاق افتاده بلافاصله خود نیز به خاموش کردن آن اقدام کنیم و بلافاصله به مسئولان محلی اطلاع دهیم تا در اسرع وقت خاموش شود.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: نکته دیگر اینکه حمل سلاح برای شکار حیوانات اگر بدون مجوز باشد که خلاف است و جریمه و زندانی دارد و اگر با مجوز باشد حتماً باید در وقت مشخص و معینی باشد. بنابر این طبیعت و موجودات در طبیعت نیز متعلق به همه است لذا نباید عده‌ای فکر کنند که می توانند هر گونه دخل و تصرفی در طبیعت داشته باشند.

خطیب نماز جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه فراشبند ضمن گرامیداشت بیستم فروردین روز فناوری هسته ای، یاد و خاطره شهدای عزیز هسته ای را گرامی داشت و افزود: شهدای عزیز هسته ای جانشان را برای سرافرازی ملت و استقلال مملکت تقدیم نمودند هرچند بعضی ها قدر آنها را ندانستند و بخش مهمی از زحمات و دستاوردهای آنها را دو دستی تقدیم نمودند و یا از بین بردند.کاری که دشمن با جنگ سخت نمی توانست، آن ها با امضای برجام نافرجام بیشترین زیان و ضرر را به مملکت وارد کردند.

وی با اشاره به مزایای انرژی هسته ای و ناشناخته ماندن این تکنولوژی مهم و کاربرد آن در اذهان عمومی،گفت: متاسفانه وقتی صحبت از فناوری هسته‌ای می‌شود اغلب مردم ذهنشان روی انفجار بمب هسته ای و سلاح هسته ای می رود، در حالی که سلاح هسته ای یک بخش کوچکی از دستاورد هسته‌ای است.

امام جمعه فراشبند یکی از مهمترین منابع هسته ای را استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی، ساخت راکتور هسته‌ای برای تولید برق دانست و گفت: راکتور هسته ای وسیله ای است که در آن فرآیند شکافت هسته ای به صورت کنترل شده انجام می‌گیرد. در طی این فرایند، انرژی زیادی آزاد می‌شود به طوری که مثلاً بر اثر شکاف یک کیلوگرم اورانیوم معادله سوختن ۳ هزار تن زغال سنگ انرژی به دست می‌آید. آیا این مزیت کمی است. یک کیلو برابر با ۳ میلیون کیلو.

وی ادامه داد: در حال حاضر انرژی مصرفی جمهوری اسلامی با جمعیت ۸۰ میلیون نفر حدود یک میلیارد و یکصد و بیست میلیون بشکه نفت خام است که اگر ما به سمت هفت هزار مگاوات برق هسته‌ای برویم سالانه می توانیم با نفت ۵۰ دلار در هر بشکه، چیزی حدود ۱۵ میلیارد دلار صرفه‌جویی در این بخش داشته باشیم. ضمن اینکه توانستیم از تولید ۱۵۷ هزار تن دی اکسید کربن ۱۵۰ تن ذرات معلق در هوا ۱۳۰ تا ۱۵۰ تن اکسید نیتروژن جلوگیری کرد. این یک بخش کوچکی است در مسئله تولید برق.

حجت الاسلام ابراهیمی کاربرد مهم دیگر انرژی هسته ای را در بخش پزشکی دانست و گفت: حقیقتا کاربرد مهم انرژی هسته ای در بخش پزشکی بی‌نظیر است. در سی تی اسکن؛ اسکن جمجمه، جهت تشخیص ضربات مغزی تومورها و خونریزی های داخلی، اسکن قفسه سینه، اسکن قلب و تشخیص سنگ های مثانه و کلیه عفونت آپاندیس عفونت پانکراس. در بخش تصویربرداری نظیر ام آر آی، پت اسکن و …

 وی کاربرد دیگر انرژی هسته ای را صنعتی دانست که بسیار گسترده است. کاربرد دیگر انرژی هسته ای در امور کشاورزی دامپروری است که خود دنیایی دارد. حال اگر کسی بگوید ما نیاز به تاسیسات هسته ای نداریم حقیقتا نادان است و اگر نادان نباشد مزدور است.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند با تسلیت به خانواده های جان‌باختگان سیل اخیر و تشکر از همه گروه ها، نهادها و مخصوصاً برادران ارتشی، سپاهی و بسیجی، هیئات مذهبی، هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و سایر نهادهای دولتی و مردمی و شما مردم شریف فراشبند که با کمک های خود نشان دادند که مردمی انسان دوست هستند و پا به پای یکدیگر ایستاده اند و در شرایط سخت هوای یکدیگر را داریم. ملتی بی نظیر که مسئولان باید قدر این ملت را بدانند و به این ملت خدمت صادقانه کنند و به رفع مشکلات بپردازند.

وی با اشاره به کمکهای مردمی به هم وطنان سیل زده کشور، افزود: کمک‌های خوبی از سوی مردم برای سیل زدگان کشور انجام شد که جای تقدیر دارد و این کمک ها کماکان ادامه دارد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: متاسفانه یک انسان دیوانه و احمقی به نام ترامپ، یک نهاد بشر دوستی که سالها حاضر شده است جانش را در راه دفاع از محرومان و ستمدیدگان و در راه دفاع از سرزمین خود در هر زمینه ای که لازم باشد تقدیم نماید، را در لیست افراد و گروه‌های تروریستی قرار می دهد.

وی افزود: هر چند برای ما اصلا مهم نیست که این دیوانه های زنجیری چه می‌کنند، آن‌ها به دنبال درگیری در منطقه هستند اما خود می‌دانند که توان درگیری ندارند. به نظر می‌رسد که ترامپ می‌خواهد واکنش دنیا و سران دنیا را ببیند که اگر با او همراه شدند تصمیماتی را اتخاذ نماید و اگر همراه نشدند که مطمئناً قادر نخواهند بود، اراده خود را در صحنه میدان و عمل اجرا کنند، چون آنها سوپر کماندوهای خود را در دریای خلیج فارس دیدند که چگونه اسیر پاسداران ما شدند، دیدم که چگونه شلوار خود را خیس کردند اما توانسته اند حمایت صهیونیست‌ها را به دست آورند.

وی با تاکید بر اینکه کدام سرباز آمریکایی قدرت و شجاعت دارد که بتوانند یک پاسدار ما را اسیر کند، گفت: کسی که برای خدا نمی جنگد، ایدئولوژی الهی ندارد، برای پول می جنگد و توان جنگیدن در مقابل ارتشیان، پاسداران و بسیجیان ما را ندارد.

امام جمعه فراشبند با اشاره به شکست سخت آمریکایی‌ها از سپاه، تصریح کرد: آمریکایی‌ها از آنجایی که هفت تریلیون دلار در منطقه هزینه کردند و سودش را ما و نیروهای مقاومت بردند و زیانش متوجه آنان شد، می خواهند به نوعی تقاص بگیرند.

وی با اشاره به اینکه ما کابوسی از وحشت برای تفنگداران آمریکایی در منطقه به وجود خواهیم آورد، افزود: آمریکایی ها از زمانی که با ما در افتادند بدهکار شدند و امروز آمریکا بزرگترین بدهکار دنیاست. در آمریکا ارتش آمریکا روزانه ۲۰ سرباز کهنه کار خودش را به سبب خودکشی از دست می دهد. خود ترامپ اعلام کرد که ماهانه ۶۰۰ نفر از سربازان خود را از دست می دهد.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: اگر ما در برابر اقدام اخیر ترامپ، عمل متقابل انجام دهیم، استرس، بیماری روحی روانی و خودکشی در میان سربازان آمریکایی بیشتر خواهد شد که این هم به نفع ما خواهد شد. عدو شود سبب خیر گر خدا خواهد .

خطیب نماز جمعه فراشبند از افراد مسئول و غیر مسئول، دولتی و غیردولتی که با قاطعیت از برادران سپاهی خود حمایت کردند و با پوشیدن لباس سبز پاسداری اعلام کردند که ملت ایران هر کدام یک پاسدار است تشکر کرد و گفت: احمق‌ها معنی پاسدار در منطق اسلام قرآن را نمی‌دانند، فکر می‌کنند پاسدار یعنی همین سربازی که لباس فرم بر تن دارد، در حالی که در منطق اسلام، همه کسانی که ارزش‌های معنوی و دینی خود پاسداری و نگهبانی می کنند پاسدارند.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: مردم و مسئولان ما با پوشیدن لباس سپاه، به دشمنان نشان دادند که همه، پاسداران انقلاب هستند و در افتادن با سپاه یعنی در افتادن با ملت و این همان خطای استراتژیک آن احمق‌ها است.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند، با اشاره به ۲۹ فروردین روز ارتش قهرمان جمهوری اسلامی ایران،گفت: در منطق ما، ارتش هم، پاسدار است، توهین به سپاه،توهین به ارتش هم هست کما این که توهین به ارتش هم توهین به سپاه است. برای ما نیروهای مسلح حکم واحد دارند و با هم متفاوت است لباس شان متفاوت است اما تفکرشان یکی است، همه انقلابی اند و خادم ملت.

خطیب نماز جمعه فراشبند در پایان سالگشت شهادت سردار رشید سپاه اسلام، صیاد دلها، شهید سپهبد علی صیاد شیرازی و شهید سید مرتضی آوینی، شهید اهل قلم و هنر و فرهنگ را تبریک و تسلیت گفت و یاد و خاطره انها را گرامی داشت.

پایان خبر