سرپرست شبکه بهداشت و درمان فراشبند در نخستین روز از هفته سلامت با حضور در جمع نمازگزاران مسجد چهارده معصوم(ع)، بسته های خدمات مراقبت اولیه بهداشتی را تشریح کرد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با اشاره به شعار هفته سلامت در سال جاری «مراقبت های اولیه بهداشتی راهی به سوی پوشش همگانی سلامت» عنوان کرد و گفت: پوشش همگانی سلامت گامی مهم در راستای دستیابی و بهره‌مندی همگانی از خدمات سلامت است.

دکتر «حسن کرمی» دسترسی عادلانه به خدمات سلامت، آموزش رکن سلامت، مشارکت اجتماعی و سلامت، مراقبت های اولیه بهداشتی و سلامت روان، سلامت در حوادث و بحران ها، سبک زندگی سلامت محور، سلامت، جمعیت و خانواده را عناوین روزهای هفته سلامت عنوان کرد.

او با اشاره به نقش انتخاب های تغذیه ای در حفظ سبد مطلوب و امنیت غذایی خانواده بر مصرف شیر و سبزیجات در برنامه غذایی و پرهیز از مصرف فست فودها تاکید کرد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در ادامه با تاکید بر اینکه بیماری‌های غیر واگیر هزینه زیادی بر روی دست خانواده و نظام سلامت می گذارند، گفت: با افزایش سواد سلامت مردم نسبت به پوشش همگانی سلامت، بیماری‌ها و هزینه‌های ناشی از بیماری کاهش می‌یابد.

او گفت: بیماری‌های غیر واگیر علامت ندارند، درمان قطعی هم ندارد اما با استفاده از مداخلات موثر در مقابله با عوامل خطر مشترک تا حد زیادی قابل پیشگیری هستند.

دکتر کرمی نخستین قدم برای سلامت ماندن را تغییر سبک زندگی دانست و خطاب به جوانان گفت: اگر می خواهید در آینده سالم باشید از همین امروز باید سبک زندگی را رعایت و تغییر رفتار های بهداشتی سالم اتخاذ کنیم.

پایان خبر