همایش بزرگ پیاده روی سلامت در فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، در این همایش نزدیک به ۲ هزار نفر از شهروندان فراشبندی با شعار «مراقبت‌های اولیه بهداشتی راهی به سوی سلامت همگانی» مسیر پنج کیلومتری میدان امام حسین(ع) تا مرقد شهید گمنام  واقع در بوستان کوهستانی این شهر را پیاده پیمودند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در این همایش با اشاره شعار هفته سلامت و با توجه به اینکه سلامت یکی از اساسی ترین ارکان زندگی انسان است، افزود: پوشش همگانی سلامت و ارتقای آن در جامعه تنها با مشارکت همه جانبه مردم امکان پذیرخواهد بود.

دکتر «حسن کرمی»، برگزاری این همایش پیاده روی را عاملی برای ترویج فرهنگ سلامت و ورزش بیان کرد و افزود: پیاده روی از مثمر ثمرترین ورزش ها است که موجب سلامت بدن و عامل بسیار مهمی برای پیشگیری از بسیاری بیماری ها است.

کرمی بر انجام تحرک بدنی و ورزش پیاده روی برای سالمندان تاکید کرد و گفت: پیشگیری از بیماری های قلبی و افسردگی و ایجاد نشاط و شادابی از جمله فواید پیاده روی در سالمندان است.

این مسوول با اشاره به برگزاری این حرکت فرهنگی برای سومین سال پیاپی از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، اظهار داشت: اجرای برنامه‌های متنوع و شاد با محوریت سلامت برای ارتقای سلامت جامعه ضروری است و امیدواریم با برگزاری این مراسم ها بتوانیم لحظه‌های شاد و پرباری را برای شهروندان و خانواده‌ها فراهم کنیم.

او یاد آورشد: این برنامه پیاده روی سلامت با همکاری فرمانداری، شهرداری، سپاه، نیروی انتظامی، اداره صنعت و معدن و تجارت، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره بهزیستی، آبفا روستایی، اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان فراشبند، درمانگاه شبانه روی معراج و چند تن از نیک اندیشان سلامت در روز جمعه ۶ اردیبهشت برگزار شد.

در پایان این همایش ورزشی با قید قرعه به بیش از ۷۰ نفر از شرکت کنندگان هدایای نفیسی از جمله  2 دستگاه دوچرخه، ۲سفر زیارتی نیم بها به مشهد مقدس، ۵ کارت ۲۰۰ هزارتومانی،۱۰ کارت هدیه ۱۰۰ هزارتومانی و دهها جوایز ارزشمند نقدی و غیر نقدی دیگر اهدا شد.

پایان خبر