آیین بزرگداشت روز جهانی ماما و تجلیل از مامای نمونه شبکه بهداشت شهرستان فراشبند به همت واحد سلامت خانواده و با حضور جمعی از ماماهای شاغل در شبکه بهداشتی درمانی شهرستان فراشبند برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، کارشناس سلامت جمعیت و خانواده شبکه بهداشت و درمان فراشبند در این آیین با اشاره به نقش ماما در توسعه سلامت باروری و سواد سلامت، گفت: ماما، علاوه بر مراقبت و مشاوره حین بارداری، زایمان و پس از زایمان نقش بسیار مهمی در پیشگیری از بیماری های زنان و انتقال دانش سلامت در حیطه های خودمراقبتی ایفا می کند.

«سمیه نوشادی» افزود: روز ماما فرصت مناسبی برای یادآوری اهمیت و جایگاه مامایی در نظام سلامت و تجلیل و قدردانی از خدمات خالصانه و زحمات افرادی است که در سلامت مادر و کودک نقش مهمی دارند.

او مادران باردار و مراقبت از آن‌ها را یکی از شاخص‌های مهم در ارتقای سطح سلامت دانست و گفت: این مهم، تلاش شبانه‌روزی ماماها در ارایه خدمت و پیگیری‌های لازم را می‌طلبد.

این کارشناس سلامت خانواده در ادامه به نقش ماما در کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و کاهش سزارین اشاره کرد و افزود: مراقبت ها و مشاوره های مامایی در دوران بارداری در کاهش مرگ و میر مادران و کودکان و کاهش سزارین، تآثیر بسزایی دارد.

در این مراسم از «فاطمه خنجری» مامای نمونه و رابط مادران پرخطر شهرستان قدردانی شد. 

پایان خبر