حجت الاسلام ابراهیمی: اگر مسوولان به نیروی مردمی تکیه کنند و منویات مقام معظم رهبری را ملاک عمل قرار دهند، هیچ قدرتی توان ضربه به کشور را نخواهد داشت.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به آیه ۱۸۳ سوره بقره که مرفرماید:« یَأَیُّهَا الَّذِینَ ءَامَنُواْ کُتِبَ عَلَیْکُمْ الْصِّیَامُ کَمَا کُتِبَ عَلَى‏ الَّذِینَ مِنْ قَبْلِکُمْ لَعَلَّکُمْ تَتَّقُونَ» ،گفت: این آیه به چند نکته  اشاره دارد، نکته اول خطاب خداوند نسبت به مومنین است نه همه مردم و حتی نگفته است مسلمانان. خطاب به من و شما و امثالهم است که به خدا و قیامت و رسولان وکتب ایمان و اعتقاد قلبی داریم که روزه بر شما واجب شد. فلذا هرکسی به حد بلوغ و سن تکلیف رسید باید روزه بگیرد.

 وی افزود: نکته دوم این آیه این است که می فرماید: شما تنها امتی نیستید که روزه بر شما واجب شده است بلکه بر امت های قبل از شما نیز واجب بوده است و آنها هم روزه داشته اند.

امام جمعه فراشبند در مورد نکته سوم این آیه گفت: از آنجا که انجام این عبادت با محرومیت از لذایذ مادی همراه است مخصوصاً تشنگی در فصل تابستان، زبان کسانی که می گویند روزه در فصل تابستان انسان را از پای می‌اندازد و خود نوعی هلاکت است را می‌بندد و  می فرماید امت های قبل هم روزه گرفتند اما طورشان نشد. الان هم ۱۴۰۰ سال از پیدایش اسلام می گذرد کسی بر اثر روزه تلف نشده و هلاک نگردیده است.

او ادامه داد: نکته چهارم این است که، قرآن؛ فلسفه روزه، این عبادت انسان ساز و تربیت آفرین را پرهیزکاری و خدا ترسی می داند. لعلّکم تتّقون یعنی هرکس از خدا بترسد اهل روزه است و آنانکه گردن کلفتی می‌کنند و از گرفتن روزه سرباز می زنند، ترسی از خدا ندارند و فرمود وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى، آن کس که اعتقادی به انجام واجبات و ترک محرمات ندارد بداند که زندگی سختی در دنیا و در آخرت خواهد داشت.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: امام صادق علیه السلام می فرماید: لذّة ما فی النداء ازال تعب العبادة و العناء؛ لذّت خطاب یا ایّها الّذین آمنوا  آن چنان است که سختی و مشقت این عبادت را از بین برده است. یعنی اگر بدانید که خداوند در میان این همه انسان تو را برگزیده و تو را صدا زده است باید از شوق و اشتیاق بال در آورد و پرواز کرد و همه سختی‌ها را با جان و دل پذیرا شد.

وی نکته پنجم از این آیه را روزهای معدودی برای روزه گرفتن عنوان کرد و گفت:برای اینکه باز هم از سنگینی روزه کاسته شود در آیه بعد چند دستور دیگر صادر می کند. نخست می‌فرماید: چند روز معدودی را باید روزه دارید و ایاماً معدودات؛چنان نیست که مجبور باشید تمام سال یا قسمت زیادی از سال روزه بگیرند. بلکه  از ۱۲ ماه سال، یک ماه روزه بگیرید. دوم اینکه کسانی که از شما بیمار یا مسافر باشند و روزه گرفتن برای آنها مشقت داشته باشد از این حکم معافند و باید روزهای دیگر را به جای آن روزه بگیرند. سوم اینکه کسانی که با نهایت زحمت باید روزه بگیرند مانند پیرمردان و پیرزنان و بیماران مزمن که بهبودی برای آنها نیست مطلقا لازم نیست روزه بگیرند بلکه باید به جای آن کفاره بدهد یعنی مساکین را اطعام کنند.البنه کسانی که مایل باشند بیش از این در راه خدا اطعام کنند برای آنها بهتر است و در پایان این آیه می فرماید: روزه گرفتن برای شما بهتر است اگر بدانید .

در پایان خطبه اول به خواص نوشیدن آب گرم در موقع افطاری پرداخت و گفت: آب گرم نوشیدن در موقع افطار باعث می‌شود کبد را شستشو دهد، دهان را خوشبو سازد، دندانها را محکم کند، باعث تقویت چشم گردد، معده را شستشو می دهد، صفرا را از بین می برد ،بلغم را برطرف می‌کند ، حرارت معده را فرو می نشاند، سردرد را آرامش می بخشد و آرام کننده های رگ های به هیجان آمده است.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه با اشاره به بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در راستای اعلام حمایت از موضع خردمندانه شورای عالی امنیت ملی کشور در موضوع برجام امروز همه مردم انقلابی ما ضمن تأیید و حمایت از این بیانیه و تصمیم، اعلام میدارند که: اولا مسوولان خیلی دیر واکنش نشان دادند، ثانیاً حتی نیازی به همین دو ماه هم نبود، ثالثاً باید تصمیم عملی و جدی ورای شعار و حرف گرفته شود.

وی افزود: حال که کشورهای اروپایی هم از ما طلبکار شدند و آن همه خسارت جبران ناپذیر به کشور وارد شد چه کسی باید تاوان این خسارت را بدهد؟ کسانی که حرف رهبری را بر زمین زدند و امضای کری مکار را تضمین کننده می دانستند باید جوابگو باشند. مجلسی که در ظرف ۲۰ دقیقه بدون اینکه برگ برگ  برجام نافرجام را مطالعه کنند ، تایید نمودند، باید جوابگو باشند.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به گذشت یکسال از اجرای برجام گذشت و اروپایی‌ها غیر از مواضع سیاسی چه عملی انجام دادند جز این که از خروج آمریکا از برجام اظهار تأسف کردند. آیا کار عملی انجام دادند.

وی تصریح کرد: مسوولان چه زیبا شعار می دادند که شماها بلد نیستید با دشمن مذاکره کنید شماها بیسواد هستید و کاسب تحریم. ما با یک امضا همه مشکلات کشور را حل خواهیم کرد. آری خوب حل کردید همه چیز ارزان شد، مردم هم به درآمد سرشار رسیدند. باید گفت خسته نباشید آقای حقوقدان و افسران مذاکره.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده کشور، به فرامین رهبر معظم انقلاب گوش ندادند،گفت: بیایید صد درصد به گفته‌های رهبری گوش کنید به این مردم انقلابی اعتماد کنید، البته نه سلبریتی های غرب گرا که برای ارتباط با آمریکا دست به هر عمل ضد اخلاقی می زنند و روحانی همدانی را به کشتن می دهند.

 وی خطاب به مسوولان گفت: اگر مردم انقلابی و رهبری را داشته باشید تمام دنیا هم نمیتواند در مقابل شما و این ملت کاری انجام دهد چون پشت این ملت و رهبر به پشت امام زمان است اگر دست در دست ولی زمان باشید آن که پیروز است شما هستید آنکه پیروز است شما هستید و آنکه شکست خواهد خورد و ذلیل خواهد گشت دشمنان این ملت خواهند بود.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: باید معتقد باشید و باور قلبی داشته باشید و الا با شعار دادن کار درست نمی‌شود.

وی افزود: آنها که بعد از اجلاس لوزان و امضای برجام به خیابان‌ها ریختند و محفل رقص و ساز و نقاره بپا کردند کجایند که از بیانیه شورای امنیت ملی دفاع کنند؟ باید قدر این منتقدان و این مومنین نمازگزار جمعه و جماعات را بیشتر بدانید چون اینها هستند که پا به پای انقلاب ایستاده‌اند نه آنها که شب ها با سگ و گربه می خوابند

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطببه های نماز جمعه، با اشاره به اینکه دوازدهم اردیبهشت ماه روز شهادت استاد مطهری و هفته معلم و هفته تجلیل و تشکر از معلم بودگفت: متاسفانه در طول همین هفته شاهد رفتارهایی از بعضی از مسئولان فرهنگی کشور بودیم،که دقیقاً در راستای سند نگین ۲۰۳۰ ،کنوانسیون‌های کودک و نوجوان سازمان ملل و امثالهم بود که برخی مسوولان بی‌هویت و مزدور دشمن مخفیانه آن را اجرا می‌کنند و رقص و پایکوبی را به دانش آموزان ما یاد می دهند. مسئول رقاص از خارج وارد می‌کنند و رقاصه های داخلی هم با آنها هم آوا و همراه می‌شوند و با وقاحت مجلس رقص را ترتیب می‌دهند. ننگ بر آن مسئول بی‌هویت و مزدور دشمن که حرمت ماه شعبان ماه پیامبر خدا را نگه نداشتند و به عمله شیطان فرست طنازی و فساد اخلاقی دادند.

وی با اشاره به سکوت وزیر آموزش و پرورش و با توجه به اینکه دولت و مجلس سرشان را زیر برف کرده اند،گفت: وزیر آموزش و پرورش و دولت و مجلس باید برخوردی قاطعانه و جدی با این مساله داشته باشند. باید به مردم گزارش بدهند که افراد خاطی را برای همیشه برکنار کرده و دادگاه محترم نیز با آنان برخورد نماید و برای همیشه جلوی این کارهای ناشایست و فساد انگیز را بگیرند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: وقتی که ما در این نماز جمعه اعلام کردیم که دولت خود به صورت مرموز و سینه‌خیز در حال اجرای سند ۲۰۳۰ می باشد اشتباه نگفتیم. وقتی که می‌گوییم بعضی از مسئولان در راس امور افراد لیبرال گرا هستند که ستون پنجم دشمن شده‌اند بیراهه نرفته‌ایم.

وی خطاب به معلمان گفت: تو را به خدایی که ایمان دارید هرچه دولت و وزارت از شما خواستند اجرا نکنید. ببینید با قرآن ما، با سنت پیغمبر و امام و با ارزش‌های دینی ما مطابقت دارد یا ندارد؟ اگر ندارد هرگز اجرا نکنید چون شما معلمان وارثان انبیا الهی هستید و شرع و اخلاق دینی به شما اجازه نمی دهد هر چیزی را اجرا کنید و هر مطلبی برای دانش آموزان بگویید.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: مبارزه با فرهنگ غرب تنها وظیفه معلمان و نخبگان کشور نیست بلکه وظیفه همه، به ویژه روحانیت انقلابی است.

وی یا اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب که فرمودند: پیغمبر اکرم نه تنها ابلاغ رسالت می‌کرد بلکه مبارزه می کرد،گفت: بر اساس فرمایشات رهبری وظیفه روحانیت هم نه تنها تبلیغ دین است بلکه وظیفه‌ آنها مبارزه با فساد و ناهنجاری‌ها، مبارزه با شرک وکفر و نفاق و مبارزه با افراد لیبرال گرا و مسئولان غرب گرا است. مبارزه با همین سند ۲۰۳۰ که بعضی‌ها به صورت نهانی آن را امضا کردند و نام شهید فهمیده را از کتب درسی حذف کردند و به جای آن رقص و آواز به فرزندان این ملت یاد می دهند و به بهانه جشن فلان و بهمان و فلان روز و فلان شهر دستمال سبز و بنفش به دست نوامیس این ملت می دهند تا برای آنها ایجاد نشاط و سرور کنند.

امام جمعه فراشبند افزود: قرآن می فرماید: همانا شیاطین بر دوستان خود الهام می‌کنند و اینها همگی عمله‌های شیطانند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطببه های نماز جمعه هفته هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را به همه برادران و خواهران زحمتکش در این نهاد مردمی که در سیل اخیر گل کاشتند تبریک و خدا قوت گفت و برای آنها آرزوی سلامتی و موفقیت کرد.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فراشبند با اشاره به راه اندازی مرکز توانبخشی و نگهداری معلولین ذهنی زیر ۱۴ سال درشهرستان،گفت: در حال حاضر در این مرکز ۱۹ توانخواه و معلول نگهداری می‌شوند که نیاز مبرم به حمایت و کمک های شما مردم مومن و خدا جو دارند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: اگر یک بار به این مرکز سر بزنید و از این اطفال و کودکانی که از نعمت چشم و زبان و سلامت جسم و روح بی بهره هستند عیادت کنید تمام وجودتان به ترحم می آید و برای آنها اشک می ریزید و متوجه می‌شوید که نعمت سلامتی چه نعمتی است که خداوند به شما و فرزندانتان عطا فرموده و یک عده‌ای فاقد آن نعمت ها هستند.

پایان خبر