در راستای آگاهی زوجین و درک مقابل یکدیگر، کارگاه آموزشی «مردان مریخی زنان ونوسی» با هدف بررسی تفاوت های زنان و مردان با همکاری مرکز تخصصی آموزش و مشاوره خانواده بهارنکو در شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، دکتر «محمد علی قاسمی نژاد» در این کارگاه، با تاکید بر مطالعه کتاب «مردان مریخی، زنان ونوسی»، این کتاب را یکی از کامل‌ترین کتاب‌های راهنمای روابط زناشویی و عاطفی بین زوجین در دنیا دانست و گفت: شیوه‌ها و راهکارهای جدیدی برای کم کردن تنش‌ها در روابط زناشویی و به وجود آوردن عشق و علاقه در این کتاب بیان شده است.

او با اشاره به اینکه بسیاری از تعارض ها و اختلاف های ما از آنجا سرچشمه می گیرند که افراد متفاوت دیدگاههای متفاوتی نسبت به یک موضوع دارند، افزود: جالب اینجا است که در هر اختلافی، هر یک از طرفین فکر می کنند که درست می گویند و حق با آنهاست و این، دیگری است که اشتباه می کند.

دکتر قاسمی نژاد با تاکید بر اینکه زنان و مردان با وجود تفاوت‌ها، می‌توانند شیوه‌هایی را بیاموزند تا به رابطه‌ی عاشقانه و صمیمی دست یابند، گفت: یکی از تفاوت های مرد و زن این است که زن تنها همدردی مرد را می خواهد، در حالی که مرد به فکر ارایه ی راه حل است.

این دکترای روان شناسی، افزود: وقتی زن، شوهرش را دوست دارد، برای رشد او احساس مسئولیت می کند و سعی می نماید مسیر او را اصلاح نماید.

در این کارگاه که با حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان این شهرستان و تنی چند از زوج های جوان شهرستان برگزار شد، تفاوت های زن و مرد و راز تفاوت های آنها، چگونگی رضایت از زندگی و حس خوشبختی، تفاوت در کل نگر و جزء نگر بودن و پذیرش داشتن طرفین، مورد بررسی و گفتگو قرار گرفت.

پایان خبر