همزمان با آغاز فاز دوم بسیج طرح ملی کنترل و اندازه گیری فشار خون، علاوه بر پایگاههای پزشک خانواده و مراکز جامع سلامت و بیمارستان، دو پایگاه ثابت و سیار سنجش و ثبت فشار خون نیز در فراشبند راه اندازی شد .

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، فشار خون را به عنوان پیش زمینه ای برای سایر بیماری ها به ویژه سکته های قلبی و مغزی عنوان کرد و گفت: این بیماریها مشکلات پزشکی و هزینه درمانی سنگین و همچنین مسائل اجتماعی و روانی بسیاری را برای بیماران و خانواده های آنها به وجود می آورد، از این رو با پیش آگاهی از فشار خون و اندازه گیری مستمر آن می توان در مرحله اولیه، بیماری فشار خون را کنترل و از عواقب و عوارض خطرناک آن پیشگیری کرد.

«صادق عالیشوندی» افزود: این طرح که از ۱۷خرداد به صورت عملی وارد فاز دوم یعنی سنجش و ثبت فشار خون شده است، تا  ۱۵تیر ادامه دارد.

او تاکید کرد: مدت زمان پیش رو فرصت مناسبی است تا افراد بالای ۳۰ سال، تمامی مادران باردار و بیماران کلیوی که به عنوان گروه هدف این طرح شناخته شده، در این برنامه ملی مشارکت کنند .

عالیشوندی هدف از برپایی ایستگاه ثابت در خیابان سپاه  فراشبند را تردد زیاد مردم در این مسیر و شلوغی و تمرکز جمعیت در این قسمت از شهر عنوان کرد و گفت: یک پایگاه سیار نیز در مدرسه شهید «ضیاء الدین حسینی» به لحاظ دور بودن جمعیت آن منطقه به پایگاه ها، مراکز خدمات جامع سلامت و همچنین ایستگاه ثابت مستقر در خیابان سپاه راه اندازی شده است تا زمینه دسترسی جمعیت مورد نظر به ایستگاه سنجش فشار خون را فراهم کند.

این کارشناس پیشگیری و مبارزه با بیماری های غیر واگیر در پایان، ضمن تشکر از همکاری آموزش و پرورش و جمعیت هلال احمر شهرستان فراشبند در برپایی این پایگاهها و تامین سنجشگران، اضافه کرد: انتظار می رود با حضور پر شور و به موقع مردم در این طرح غربالگری، گام بزرگی در راستای پیشرفت سلامت شهرستان برداشته شود.

پایان خبر