حجت الاسلام ابراهیمی: جریان غربگرا نه مومن واقعی هستند و نه شجاعان میدان نبرد، آنها انسانهای ترسو و بزدلی هستند که زندگی اشرافیِ تحت ذلت را بر زندگی حقیرانه تحت عزت که همراه با سختی و شدائد است ترجیح می‌دهند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به آیه يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَصُوحًا (سوره تحریم آیه ۸) یعنی ای کسانی که ایمان آورده اید توبه کنید توبه خالص،گفت:کلمه نصوح در لغت از ماده نصح بر وزن صلح در اصل به معنای خیر خواهی خالصانه است. خیرخواهی بدون غل و غش پس از ارادت و محبت ولذا عسل خالص ناصح گفته می‌شود چون عسل خالص دوای خیلی از دردها است و خوب کننده زخم و جراحت هاست.

 وی افزود: شیطان وقتی درصدد فریب حضرت آدم به حوا بر آمد به عنوان این که بتواند سخنان خود را در آنان موثر قرار دهد و آنان گفته های او را بدون هیچ تردیدی بپذیرد  عللاوه بر‌قسمی که یاد کرد خود را به عنوان دوستی خالص و خیرخواه آنان معرفی کرد و قرآن این واقعه را چنین نقل می‌کند: وَقَاسَمَهُمَا إِنِّي لَكُمَا لَمِنَ النَّاصِحِينَ یعنی برای آنان سوگند یاد کرد که من از خیر خواهان شما و اندرز دهنده مخلص و خالص شما هستم به قول خودمان مخلصتم، نوکرنم، چاکرتم.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه از نظر لغوی معنای نصوح را فهمیدیم، گفت: از نظر تفسیری، مفسرین قرآنی برای توبه نصوح بیش از ۲۳ تفسیر کرده اند ولی با دقت در آن معانی و تفسیر ها روشن می شود که همه آنها به یک حقیقت باز می گردند.بعضی‌ها گفته‌اند توبه نصوح آن است که گناهان خود را همواره در مقابل چشم خود ببینیم و از آن شرمنده باشیم، بعضی ها گفته اند توبه نصوح آن است که مظالم را به صاحبانش برگردانیم و از مظلومین حلیت بطلبیم. بعضی گفته اند توبه نصوح آن است که واجد چهار شرایط باشد پشیمانی قلبی، استغفارزبانی، ترک گناه و تصمیم بر ترک آن در آینده و تفاسیری دیگر.

وی تصریح کرد: درحدیثی از پیامبر اکرم صلوات الله علیه می‌خوانیم هنگامی که معاذ بن جبل از توبه نصوح سوال کرد پیامبر در پاسخ فرمود ان یتوب التائب ثم لا یرجع فی ذنب کما لا یعود اللبن الی الضرع؛ توبه نصوح آن است که شخص توبه کننده به هیچ وجه بازگشت به گناه نکند، آنچنان که شیر هرگز به پستان بازنمی‌گردد. این تعبیر لطیف، بیانگر این واقعیت است که توبه نصوح چنان انقلابی درانسان ایجاد می کند که راه بازگشت به گذشته را به کلی بر او می بندد همانگونه که بازگشت شیر به پستان غیر ممکن است.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: توبه به این معنا یعنی درجه عالی از توبه، که البته برای همه کس ممکن نیست و لذا توبه مراحل پایین‌تری هم دارد، بازگشتی که بعد از تکرار توبه سرانجام منتهی به ترک دائمی گناه می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به آیات قرآن و روایات اهل بیت معلوم می‌شود که توبه تنها استغفار یا پشیمانی و ترک معصیت نیست بلکه علاوه بر آنها شخص گناهکار باید در مقام جبران خرابیهای گذشته نیز بر آید. اگر نماز نخوانده است باید قضای آن را به جا آورد اگر روزه نگرفته است همچنین اگر مال مردم خورده است باید حساب کند و پس دهد. اگر پشت سر دیگران غیبتی، دروغی تهمتی زده است باید حلیت بطلبد و اگر طرف مرده است برای او استغفار کند، صدقه بدهد و رد مظالم نماید.

خطیب نماز جمعه فراشبند با بیان اینکه برای قبولی توبه شرایطی است، گفت: شرط اول اینکه گناه از روی جهالت انجام گرفته باشد چون قرآن کریم با صراحت بیان می‌کند که منحصراً توبه کسانی مورد پذیرش است که گناه را از روی جهالت و نادانی انجام داده باشد و گرنه توبه قبول نمی شود إِنَّمَا التَّوْبَةُ عَلَى اللَّهِ لِلَّذِينَ يَعْمَلُونَ السُّوءَ بِجَهَالَةٍ (سوره نساء آیه ۱۷)

وی با اشاره به اینکه آیا منظوراز جهالت همان جهل و نادانی و بی خبری از گناه است یا عدم آگاهی از اثرات شوم و عواقب دردناک ،گفت: از قرائن استفاده می‌شود که منظور از جهل، جهل به گناه نیست اگر کسی نداند که فلان چیز گناه است و انجام می دهد اصلا مورد مواخذه قرار نمی گیرد.بلکه منظور از جهل در آیه شریفه طغیان غرائز و تسلط هوس های سرکش و چیره شدن آنها بر نیروی عقل و ایمان است که در این حالت علم و دانش انسان به گناه گرچه از بین نمی‌رود، اما تحت تاثیر آن غرائز سرکش قرار گرفته و عملاً بی اثر می گردد، اما اگر گناه بر اثر چنین حالتی نباشد بلکه از روی انکار حکم پروردگار و عناد و دشمنی انجام گیرد چنین گناهی حکایت از کفر او می‌کند و به همین جهت، توبه او قبول نیست مگر اینکه دست از عناد و انکار بردارد و به سوی خدا آید.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فراشبند، با اشاره به اینکه چرا آمریکایی‌ها برای رساندن پیام خود به ایران دو کشور آلمان و ژاپن را اختیار می کنند، گفت: آمریکائیها برای اینکه بگویند این دو کشور در جنگ جهانی دوم ما آنها را ویران کرده ایم اما آنها توانسته در سایه ما بدون یک ارتش کلاسیک که بخواهند بخش زیادی از بودجه عمرانی خود را صرف ارتش و ادوات جنگی کنند امروز به عنوان دو کشور قدرتمند اقتصادی در دنیا مطرح شدند.

 وی افزود: بدون شک نیت آمریکا نیت خیر نیست، بلکه مطلقاً شراست. چون آمریکایی ها شکستی که از ناحیه ما بر پیکر نیمه جانشان وارد شده و توانسه است قدرت و هیمنه آنان را به افول ببرد در هیچ کدام از دو جنگ جهانی چنین شکستی را تجربه نکرده اند. آنها به خوبی می دانند که ایدئولوژی انقلاب اسلامی ایران بر سایرمکتب ها فائق خواهد شد و با شکسته شدن استخوان های مکتب مارکسیستی به زودی ستون فقرات مکتب مادی لیبرال شکسته خواهد شد و برای همیشه تاریخ، به موزه خواهد رفت.

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه پررویی برای آمریکایی‌ها باکی نیست چرا که آنها باید برای بقای خود به هر نیرنگ متوسل شوند، تصریح کرد: افسوس و دریغ از آنِ مسئولان و مدیرانی است که سال‌ها برای انقلاب زحمت کشیدند و طرح انحلال ارتش و سپاه را می دهند و از همین دو کشور ویران شده آلمان و ژاپن مثال می‌زند غافل از اینکه حسرت ژاپنی ها و آلمانی ها برای این است که با همه این پیشرفت‌ها و تکنولوژی ها، ملت و کشور آنها هنوز در سلطه آمریکاست. ژاپنی که بعد از ۷۵ سال هنوز در اشغال رسمی ٢٣ پایگاه نظامی آمریکا و ۵۰ هزار سرباز آمریکایی است ، سربازانی که در طی ۷۵ سال گذشته بارها مردم ژاپن خواهان خروج شان از خاک کشورشان شده‌اند ولی راه به جایی نبرده‌اند

وی با اشاره به اینکه انتهای سازش با دشمن این است که هم توی سرت می زنند و هم باید عذرخواهی کرد، این کار را نهایت ذلت و تحقیر دانست و افزود: مردم ژاپن آرزوی استقلال کشورشان را دارند، آرزو دارند در مقابل توهین ها و تحقیرهای آمریکا بایستند اما این آرزو را به گور می برند. مسئولان و بزرگان ژاپن نیز جرات حرف زدن علیه آمریکا را ندارند و به قول خودشان، اگر حرفی بزنند زندگیشان را از آنها می گیرند.

خطیب نماز جمعه فراشبند اظهار داست: یک فرد ژاپنی در مورد جواب رهبری به شینزو آبه می‌گوید برای رهبر انقلاب احترام قائلم، ایران غروری دارد که ما در ژاپن باختیم. رهبران قدرتمند ایران حسرت برانگیزند. آری «وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَلَٰكِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَا يَعْلَمُونَ»سوره منافقون آیه ۸

وی تصریح کرد: متاسفانه با این وجود در کشور ما هنوز تقی زاده ها و زشت کلام هایی هستند که از بند غرب پرستی آزاد نشده‌اند و طوق بندگی غرب را برای خود مباهات می دانند.

حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب شاگرد ممتاز مکتب امام حسین است، افزود: او با یک نه گفتن واینکه ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی دانم. آن ذره ابهتی هم که برای آمریکایی‌ها مانده بود (البته در نزد آمریکا پرست ها) را از بین برد و دشمن را ذلیل و کوچک کرد و کوچکتر آنگاه بود که آقای آبه پیام ترامپ را زیر نشیمنگاه خود قرار داد. این هم لطف خدا بود که آقای آبه آنقدر دستپاچه شد که ندانست چه می کند. آری وقتی که خدا بخواهد ذلت را برای دشمنانش رقم بزند حتی می‌تواند توسط خود آنها نیز رقم بزند.

وی تصریح کرد: آمریکایی ها وقتی که از طریق شانتاژ ناو بازی نتوانستند تهدید خود را عملی کنند و قدرت دفاعی ایران ناو هواپیمابر آنها را نیمه کاره برمی‌گرداند، به آلمان و ژاپن متوسل شدند تا جریان غربگرا در داخل بیش از بیش تحت تأثیر قرار بگیرند.

خطیب نماز جمعه فراشبند، جریان غربگرا در کشور را ستون پنجم دشمن دانست و گفت: جریان غربگرا نه مومن واقعی هستند و نه شجاعان میدان نبرد، آنها انسانهای ترسو و بزدلی هستند که زندگی اشرافیِ تحت ذلت را بر زندگی حقیرانه تحت عزت که همراه با سختی و شدائد است ترجیح می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه جریان غربگرا هنوز به این باور نرسیده است که نه آمریکا، آمریکای۸۰ سال قبل است و نه ایران، ایرانِ ۸۰ سال گذشته، تصریح کرد: آنچه را که شما در صحنه میدانی و عمل می بینید این است که آمریکا از پسِ از اشغال سوریه و عراق و جنوب لبنان و یمن هم بر نیامده تا چه رسد بخواهد با یک کشوری که دارای موشک های پیشرفته و پهپادهای مدرن و اژدرهای فوق العاده سریع است، برآید.

امام جمعه فراشبند، افزود: یک نشریه نظامی آمریکایی با اذعان به توان نظامی ایران در هر گونه تقابل احتمالی با آمریکا می گوید: این رویارویی مانند جنگ با عراق نخواهد بود و اتفاقات غیر منتظره زیادی خواهد داشت و پدافند موشکی ایران حتی کار را برای اف ۲۲ ما نیز سخت خواهد کرد.

وی ادامه داد: کارشناسان نظامی روسیه نیز می گوید: نیروی هوایی ایران می تواند همزمان با هم ۳۰۰ الی ۳۵۰ هواپیما را رهگیری کند و نابود نماید .

خطیب نماز جمعه فراشبند، تصریح کرد: واقعیت دیگر اینکه امروز دولت آمریکا و هم‌پیمانان او بیش از غربگراهای ما از جنگ می ترسند، چون می‌دانند با وقوع جنگ، تمام منافع شان در منطقه از بین می‌رود و شاهرگ های اسرائیل و عربستان امارات قطع می شود. با به هم خوردن امنیت منطقه و خلیج فارس، همه کشورها به ویژه کشورهای نفت خیز و صادر کننده، دچار آسیب های کلی می شوند و در صورت جنگ در ظرف چند دقیقه با موشک های نقطه زن ایران، هیچ پایگاه آمریکایی و هیچکدام از کشورهای جزیره ای در امان نخواهند ماند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، ۲۶ خردادماه، پنجاه و چهارمین سالگرد شهادت شهدای سرافراز و سربلند هیئت موتلفه انقلاب اسلامی، حاج صادق امانی، محمد بخارایی، محمد نیک نژاد و رضا صفارهرندی؛ را به ملت انقلابی و حزب موتلفه اسلامی تسلیت گفت و افزود: این سربازان دليراسلام، مجاهدانی بودند که در راه حرکت جهادیِ بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی و همراه با مردم و روحانیت در سال ۱۳۴۳ تصمیم به انجام حرکت مسلحانه گرفتند و با اولین شلیک آتشین به حلقوم مزدور طاغوت و طاغوتیان، حسنعلی منصور درس سختی به بازیچه گان طاغوت دادند و جان خود را فدای نهضت امام نمودند.درود خدا و همه انبیا و اولیا بر آنها باد و لعنت ابدی بر قاتلان و دشمنان انقلاب و نظام باد .

پایان خبر