رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فراشبند: مهمترین رسالت سازمان تبلیغات اسلامی گسترش فرهنگ دینی در جامعه است.

به گزارش نخل بیدار، حجت الاسلام حسینی نژاد رئیس اداره تبلیغات اسلامی به مناسبت سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی در یکم تیرماه طی گفتگویی اظهارداشت : رسالت مهم سازمان بسط و نشر فرهنگ دینی در سطوح مختلف جامعه با تکیه بر آموزه‌های دینی و برگرفته از فرهنگ اهل بیت است .

وی افزود : در کنار آن نظارت و هدایت امور فرهنگی با رویکرد دینی از دیگر وظایف این نهاد فرهنگی است که تلاش می‌کنیم به آن برسیم .

حسینی نژاد به روز تبلیغات اسلامی و روز تبلیغ اشاره کرد و افزود : اهمیت موضوع تبلیغ و تبلیغات برای همگان واضح است، ازجمله ارکان موفقیت هر کاری تبلیغ است .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی یادآورشد : شاید کار در سازمان تبیلغات اسلامی در ظاهر سهل و اسان باشد اما در مقام عمل بشدت با موانع و مشکلاتی مواجه است که اگر تدبیر و اندیشه نشود کارها به نتیجه نخواهد رسید .

وی در ادامه بیان کرد : ارزیابی موفقیت در این عرصه نسبی است و نمی‌توان به موفقیت صد در صدی رسید و اگر بتوانیم نقش هدایتی خود را ایفا کنیم ارزشمند است .

این مسئول فرهنگی در خصوص اولویت امسال سازمان در شهرستان فراشبند نیز گفت : اجرای سیاست های فرهنگی بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری ترسی شده است می باشد.

حسینی نژاد در پایان این گفتگو فعالیت های این نهاد فرهنگی را در سال گذشته به صورت مختصر اینچنین بیان داشتند:

برگزاری بیش از ۸۶ گفتمان با موض و عات مختلف دینی و اجتماعی در مدارس متوسطه اول و دوم – برگزاری دوره های آموزش و مشاوره ویژه خانواده ها با همکاری کمیته امداد- آموزش اصناف با همکاری اتاق اصناف – اموزش ائمه جماعات – برگزاری دوره های مختلف قرانی با همکاری خانه های قران – برگزاری محافل انس با قرآن – برگزاری دوره های طرح اوقات فراغت – اعزام بیش از ۶۰نفر مبلغ بومی و غیر بومی در مناسبت های مختلف – اجرای مراسم معنوی اعتکاف – نظارت بر عملکرد هیئات مذهبی و کانون مداحان – حذب اعتبارات لازم جهت تکمیل خانه های عالم روستاهای خوشاب دولت آباد و مسجد امام حسین شهر قراشبند و مجتمع فرهنگی مذهبی ولایت.

حجت الاسلام حسینی نژاد در پایان ضمن تقدیر وتشکر ازهمکاری تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی ،هیئات مذهبی، کانون های فرهنگی مساجد ، روحانیون ، بسیجیان و تمامی نیروهای انقلابی به این شائبه که ساختمان با این وسعت برای یک اداره با این تعداد پرسنل لزومی ندارد چنین پاسخ دادند: اولا این ساختمان به صورت یک مجتمع فرهنگی مذهبی می باشد ن ه صرف ساختمان اداری .ثانیا این مجتمع دارای دو بخش اداری و اموزشی می باشد که بخش آموزشی دارای کلاس های اموزشی و سالن اجتماعات و کتابخانه می باشد که مطمنا در آینده مورد استفاده دستگاه های همکار در زمینه فرهنگی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

پایان خبر