حجت الاسلام ابراهیمی: سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا، جدای از پیامدهای خوبی که در مسئله نظامی، دفاعی، سیاسی و جهانی به همراه داشت، درس بزرگی برای مسئولان، تولید کنندگان، صنعت کشور و برای دولت و کارگزاران ما داشت.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به دنبال بحث خطبه گذشته در مورد توبه،گفت: اگر گناه از روی جهالت یعنی طغیانگری نفس و سرکشی هوا و هوس انجام گیرد قابل توبه است و اما اگر از روی انکار و عناد و دشمنی با پروردگار انجام گیرد قابل توبه نیست.

وی به دنبال موضوع توبه به مطلبی از ابوبصیر، این صحابی بزرگ امام صادق (ع)اشاره کرد و گفت: ابوبصیر می گوید: یکی از عمال بنی امیه را خدمت امام صادق علیه السلام بردم که توبه کند، حضرت گله کرد و فرمود: اگر مردم در اطراف بنی‌امیه گرد نیامده بودند، آنان نمی توانستند حق ما را قطع کنند. سپس فرمودند: هر چه بگویم انجام می‌دهی؟ آن مرد لحظه ای صبر کرد و قبول کرد. حضرت فرمود: همه اموالت را صدقه بده. من هم ضامن بهشت میشوم. چون رفتم دیدم آنچه داشته صدقه داده است به طوری که پیراهن هم به تن ندارد. پیراهن برای او تهیه کردم و چند روزی نگذشت که وقتی در حال مرگ بود به بالین او رفتم. به من گفت: امام صادق علیه السلام به وعده خود عمل کرد. خدمت امام صادق علیه السلام رسیدم و هنوز وارد اتاق نشده بودم که فرمود: ابابصیر! ما به وعده خود وفا کردیم.

امام جمعه فراشبند در ادامه به شرایط توبه اشاره کرد و گفت: شرط دوم توبه آن است که توبه باید قبل از ظهورِ علائم مرگ باشد. خداوند در سوره نساء آیه ۱۸ می فرماید:وَلَیْسَتِ التَّوْبَةُ لِلَّذِینَ یَعْمَلُونَ السَّیِئَاتِ حَتَّى‏ إِذَا حَضَرَ أَحَدَهُمُ الْمَوْتُ قَالَ إِنِّى تُبْتُ الْنَ یعنی و برای کسانی که کار بد انجام می‌دهند هنگامی که مرگ یکی از آنان فرا برسد می گوید الان توبه کردم این توبه نیست. توبه باید قبل از قرار گرفتن در آستانه مرگ و برداشته شدن پرده های عالم غیب باشد و گرنه در حال احتضار و در آستانه مرگ پرده‌ها از برابر چشمان انسان برداشته شد و دید دیگری برای او پیدا می‌شود در این صورت واضح است که هر گناهکار از اعمال بد خود پشیمان می گردد و همانند کسی که شعله آتش را در نزدیکی خود ببیند از آن فرار می کند . چنانکه فرعون هم قسمتی از نشانه‌های عذاب را دید، بازگشت و توبه کرد و به موسی و خدای او ایمان آوردند اما چه سود که توبه او مورد پذیرش قرار نگرفت. به او گفته شد الان این سخن را می گویی در حالی که بیش از این نافرمانی کرده و از مفسدان بودی. (سوره یونس آیه ٩١ آلْآنَ وَقَدْ عَصَيْتَ قَبْلُ وَكُنْتَ مِنَ الْمُفْسِدِينَ).

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: شرط سوم توبه آن است که فسادهای قبلی اصلاح گردد، همان گونه که برای هر نوع بیماری داروی مناسب با آن است برای هر نوع گناه هم توبه ای است مناسب با آن.

وی ادامه داد: در آیات قرآن کریم برای هر گناه  هم توبه ای متناسب با آن مقرر شده است مثلاً توبه کتمان حقایق، بیان حقایق است توبه بی نمازی، اقامه نماز است و انجام قضای آن و توپه بی زکاتی، پرداخت آن است. بنابراین باید حق مردم به مردم داده شود و حق خداوند هم ادا گردد و خرابیها اصلاح شود، کفرها تبدیل به ایمان گردد و شرکها تبدیل به توحید شود تا توبه حقیقی صورت گیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فراشبند، با اشاره به دوازدهم تیرماه ۶۷ روزی که ناوگان دریایی جنایتکار آمریکا ، یک فروند هواپیمای مسافربری ما را توسط موشک سرنگون و ۲۹۰ نفر مسافر بی‌گناه را در دریای خلیج فارس به شهادت رساندند و بعد هم به فرمانده این ناو مدال افتخار و پیروزی دادند اشاره کرد و گفت: تقریبا در همین نقطه‌ فرزندان انقلابی شما در چند روز گذشته مدرن ترین پهپاد جاسوسی آمریکا را سرنگون کردند که هیچ کسی فکر نمی‌کرد بعد از ۳۰ سال آن ابرقدرت ظالم به ذلت و ما به اوج عزت برسیم.  این قانون خداست که «من کان لله کان الله له» هر کس با خدا باشد خدا نیز با او است.

وی ادامه داد: با این وجود ناخود آگاه به یاد این جمله زیبای رهبر انصارالله یمن عبدالملک حوثی به بن سلمان سعودی می‌افتم. ایشان فرمودند: وقتی دریا با توست، جوّ با توست، نفت با توست، پول با تو ست، مزدوران با تو هستند، آمریکا و اسرائیل، انگلیس، فرانسه و اتحاد کشورهای عربی با تو هستند اما پیروز نمیشوی یقین بدان که خدا با تو نیست.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: ما هم خطاب به آمریکا می‌گوییم: وقتی که بزرگترین اقتصاد دنیا با توست، بزرگترین ناوهای هواپیمابر با توست، هزاران کلاهک هسته‌ای با توست، اتحادیه اروپا با توست، اتحادیه کشورهای عربی با توست، اسرائیل غاصب با بیش از ۲۰۰ کلاهک اتمی با توست، اکثر کشورهای دنیا با توست، اما همین که در مقابل ما ذلیل گشته و تمام تلاش خود را برای پیروزی می کنی اما پیروز نمیشوی، پس مطمئن باش که خداوند قادر و عالم با تو نیست. بلکه با مردم ایران است و ما خدا را شاکر و سپاسگزاریم که او را داریم و به او توکل کردیم چون «من یتوکل علی الله فهو حسبه»

وی در ادامه از طرف خود و شما مردان و زنان انقلابی از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا تشکر کرد و این پیروزی و موفقیت را به محضر فرماندهی کل قوا و برادران سپاهی خالصانه تبریک گفت و افزود: این حرکت، همه معادلات سیاسی و روانی دشمن را به هم ریخت و همه دوستداران انقلاب و نظام را خوشحال کرد هرچند به مذاق غربگرایان داخلی و آنها که در هر مسئله ای اظهار نظر می کردند ولی درباره این حماسه غرورآفرین سکوت کردند و لال زبانی گرفتند خوش نیامد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: این هواپیما که عنوان عقاب آسمان را گرفته بود و از تجهیزات فناوری بسیار بالا و سیستمی فوق العاده گران قیمت، با سقف پرواز بسیار بالا به قول بعضی از کارشناسان خارجی نه قابل ردیابی بود و نه قابل سرنگونی،اما توسط سامانه بومی سوم خرداد که توسط فرزندان جهادی و مخلص شما مردان انقلابی ساخته شده بود مورد هدف قرار گرفت تا درسی باشد برای هر کشوری که بخواهد به مرز و بوم ما نگاه چپ بیاندازد. وقتی که کدخدا چنین خوار و ذلیل گشت نیمچه های او که دیگر عددی نخواهند بود.

 حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: این حماسه غرورآفرین، جدای از پیامدهای خوبی که در مسئله نظامی، دفاعی، سیاسی و جهانی به همراه داشت، درس بزرگی برای مسئولان ما، برای تولید کنندگان ما، برای صنعت ما، برای دولت و کارگزاران ما است، که بیایید از جوانان انقلابی، جهادی و صاحب ایده و طرح در همه ابعاد و زمینه های توسعه و سازندگی و تحول آفرینی بهره ببرید و به آنها اعتماد کنید و چرخ سازندگی کشور را به دست توانمند آنها بسپارید، که بلا شک می توانند با استفاده از سایر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها و نعمت‌ها، اقتصاد مورد نظر را به دست آوریم و خود را بالاتر از تراز کشورهای صنعتی ببریم.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه وقتی که برجام امضا شد طرفداران آنها در بعضی از شهرستان‌ها پایکوبی کردند و رقص و آواز سر دادند، تصریح کرد: آیا قدرت برتر تکنولوژی غرب را شکستن و قدرت دفاعی و هوایی آمریکا را شکستن و دشمن را چنین زبون و ذلیل کردن، احتیاج به جشن و شادی نداشت؟ جشنی انقلابی و اسلامی در خور یک ملت انقلابی؟

وی افزود:جای تعجب بود و هست که وقتی، یک تیم باشگاهی بر رقیب خود پیروز میشود در همین فراشبند صدها موتورسیکلت در نیمه‌های شب در خیابان‌ها خوشحالی می‌کنند اما برای این پیروزی بزرگ یعنی پیروزی جهان اسلام بر جهان کفر و قدرت اسلام بر تمام قدرت کفر، کسی خوشحالی و موتورسواری نکرد، حتی حزب اللهی ها و خود ماها.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، ۲۵ شوال، سالروز شهادت امام صادق علیه السلام ، موسس مذهب جعفری را به تمامی شیعیان اهل بیت علیهم السلام تسلیت گفت.

وی همچنین فرا رسیدن هفتم تیر ماه، سالروز شهادت معمار دستگاه قضایی کشور، شهید مظلوم آیت اله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران با وفای انقلاب را به تمامی دست اندرکاران دستگاه قضایی کشور، قضات و کارکنان دادگستری و دستگاه قضایی شهرستان تبریک و تسلیت گفت و افزود: با توجه به سخنرانی دادستان شهرستان فراشبند در همین خصوص در مراسم نماز جمعه، به همین قدر بسنده می کنم.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت هفته جهانی مبارزه با مواد مخدر، از  برگزاری برنامه های مختلف توسط اداره بهزیستی در مراسم نماز جمعه و همچنین برنامه های برگزار شده در طول این هفته در شهرستان از سوی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در شهرستان تقدیر کرد.

وی همچنین از اداره تبلیغات اسلامی شهرستان در راستای هماهنگی و برگزاری برنامه های مختلف مذهبی و دینی در سطح شهرستان تقدیر کرد.

پایان خبر