حجت الاسلام ابراهیمی: از پلیس و قوه محترم قضائیه می‌خواهم که با هنجارشکنان و مروجان فرهنگ غرب و فرهنگ برهنگی که دستاورد فرهنگ لیبرال گرایی و اومانیسمی است به شدت برخورد نمایند و اجازه ندهند بیش از این، فرهنگ دینی و اسلامی این ملت مورد هتک حرمت قرار بگیرد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به دنبال خطبه های هفته گذشته در خصوص توبه گفت: رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: آیا می دانید توبه کننده حقیقی کیست؟ گفتند: نه. فرمود: هرگاه انسان به زبان و دل توبه کند ولی طرفداران ستم کشیده آن را از خود راضی ننماید در حقیقت توبه نیست. هرگاه توبه کند ولی به عبادتش چیزی اضافه نشود  او هم توبه نکرده است. هرگاه توبه کند ولی در لباس و قیافه ظاهری او تغییری داده نشود او نیز توبه نکرده است ، باید لباس حرام و گناه را از تن بیرون ‌کند و لباس تقوا و پاکی بپوشد. هرگاه شخصی توبه کند ولی در مسائل اجتماعی، روابط قبلی خود را با افراد فاسد قطع نکند توبه نکرده است. هرگاه کسی توبه کند ولی نشست و برخاست ها و دعوت ها و پذیرایی های او تغییر نکرده باشد و دارای چهره اسلامی و دینی نباشد توبه نکرده است. هرگاه توبه کند اما روح و چهره اش گشاده نباشد بلکه همان تنگ نظری های قبلی را داشته باشد و همچنین دستش را از کمک به این و آن بسته نگه دارد او هم توبه نکرده است.هرگاه کسی توبه کند و از آرزوهای دور و دراز خویش دست بر ندارد و زبانش را از انواع تهمت ها و دروغ ها، غیبت ها، نیش ها، ناسزاها و شایعه ها باز ندارد، او هم توبه نکرده است.

وی ادامه داد: سپس رسول خدا فرمود: هر گاه تائب، واجد این خصائل دهگانه شد که هفت مورد آن ذکر شد، و سه مورد نیز به خاطر ضیق وقت خودداری شد، توبه واقعی صورت گرفته و گرنه توبه او یک توبه خالص، کامل و دارای آثار واقعی نخواهد بود

خطیب نماز جمعه فراشبند در خطبه های دوم نماز جمعه فراشبند یکم ماه ذیقعده برابر با ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، دختر موسی بن جعفرعلیه السلام در تاریخ ۱۷۳ هجری قمری و روز دختر و آغاز دهه کرامت را به همه زنان و دختران شیعه تبریک گفت و افزود: این ایام که به قدوم دو امامزاده احمد بن موسی الکاظم شاه‌چراغ و فاطمه معصومه و یک امام معصوم، امام علی بن موسی الرضا(ع) متبرک شده، دهه کرامت نامگذاری شده و دهه مبارکی است.

وی با اشاره به اینکه این روز به عنوان روز حجاب و عفاف هم مطرح شده، افزود: حجاب و عفاف جزء ضروریات دین اسلام است. چنانچه اگر مسلمانی با علم به اینکه اسلام حجاب را جزو ضروریات دین قرار داده است و هرکس ضروریات را عالماً و عامداً انکار کند مرتد محسوب می‌شود و آن را انکار کند محکوم به ارتداد می‌شود و باید کشته شود.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: هیچ کس حق ندارد به بهانه آزادی بدحجابی و بی‌حجابی را ترویج کند. ولنگاری یعنی قانون شکنی، یعنی دین شکنی. جای تاسف است که امروز بعضی از زنان و دختران به ویژه در شهرهای بزرگ، هنجار شکنی را دامن می‌زنند و بعضی ها عالماً و عامداً این کار را انجام می‌دهند و بازیچه رسانه‌های غربی از قبیل بی‌بی‌سی آمدنیوزها شده‌اند.

وی از پلیس مقتدر و مومن خواست که با این حرکات و اقدامات ضد دینی و همسوی با غرب شدیدا برخورد نمایند و از سرزنش و ملامتگران نهراسند و به فضای مجازی و واکنش‌های یک عده معلوم الحال که ستون پنجم دشمن هستند توجهی ننماید.

امام جمعه فراشبند گفت: پلیس عزیز ما بدانند که ملت انقلابی همچون کوهی استوار پشت سر پلیس خود که با مفسدان، هتاکان و هنجارشکنان برخورد می‌کنند، ایستاده است و از آنها حمایت خواهد کرد ضمن اینکه این مسئولیت از دوش مردم سلب نخواهد شد.

وی افزود: البته قصه کسانی که قصد خاصی ندارند و از سر بی آگاهی و کم اطلاعی، باعث ترویج بی‌حجابی شده‌اند جداست چرا که آنها قطعاً در پازل دشمنان ما قدم برنداشته اند اما آنها هم باید خود را اصلاح کنند و در زمره مومنان قرار بگیرند.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه قرآن کریم می فرماید از جمله وظایف حکومت اسلامی این است که امر به معروف و نهی از منکر نمایند،گفت: امر به معروف و نهی از منکر طرفینی است یعنی هم از ناحیه دولت به مردم و هم از طرف مردم به دولت و چون رها شود و به یکدیگر واگذار گردد همه ارکان جامعه و ارزش‌ها و رسم و رسوم خوب جامعه آسیب می‌بیند و این هشداری جدی به دولت و ملت است.

وی افزود: بخشی از این فضای هنجارشکنی ناشی از بی‌تدبیری برخی از مسئولان است که خود خواستار این فضای آزادی بی حد و حصر هستند. وقتی می‌بینیم در صحنه میدانی و عمل چیزی مشاهده می‌کنیم که در صحبت ها چیز دیگری می شنویم. وقتی که در جشن‌های پیروزی انتخابات در جشن‌های برجامی و در کنسرتها نه تنها صدای مسئولان در نمی‌آید بلکه تایید هم می کنند و علناً اعلام می‌کنند که مردم به فضای باز و شاد نیاز دارند و برخی از مسئولان با تفکر غرب گرایی این راه و روش دشمن را اتخاذ می‌کنند و بلندگوی فرهنگ غرب می شوند و وقتی که از سریال‌ها و فیلم‌های به سبک غربی حمایت می‌شود و سلبریتی‌ها به عنوان نماد فرهنگ ایرانی و دینی جلوه گری می کنند و در عرصه انتخابات اسپانسر بعضی از کاندیداها می شوند آیا انتظاری از این بهتر می شود پیش بینی کرد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید زنده شود و به صورت یک مطالبه عمومی مطرح گردد.

وی افزود: از پلیس و قوه محترم قضائیه می‌خواهم که با هنجارشکنان و مروجان فرهنگ غرب و فرهنگ برهنگی که دستاورد فرهنگ لیبرال گرایی و اومانیسمی است به شدت برخورد نمایند و اجازه ندهند بیش از این، فرهنگ دینی و اسلامی این ملت مورد هتک حرمت قرار بگیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با سپاس از قضات انقلابی و دلسوز به عنوان یک خواسته و مطالبه، از ناحیه خود و مردم عزیز، گفت: در ظرف این یک ماه گذشته سرقت‌هایی در روز روشن انجام گرفت که در شهرستان سابقه نداشت و لذا از شما برادران عزیز قوه قضاییه و نیروی انتظامی می‌خواهم اولاً با تامین امنیت بیشتر فضا را برای سارقان و دزدان با سابقه نا امن کنند. ثانیاً با برخورد جدی و قانونی، شدید و قاطع با آنان، درس عبرتی برای دیگران و آرامشی برای مردم و جامعه باشد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی و اعلام حضور تعدادی از افراد از سه شهرستان و افرادی که بعضاً شناخته شده هستند و افرادی که شناخت خوبی از آنها نداریم، گفت: از تریبون نماز جمعه به شما مردم عرض می‌کنم برادران و خواهران عزیز! کسانی می‌خواهند وارد عرصه انتخابات شوند که قرار است میلیاردها هزینه کنند و سفره های رنگین و کارت هدیه ها توزیع کنند، به هوش باشید اینها به درد ما و به درد مملکت و مجلس نمی‌خورند اینها به فکر پر کردن جیب خود و نورچشمی های خود هستند.

وی افزود: وقتی که حقوق ماهانه یک نماینده ۷ میلیون تومان است و در ظرف ۴ سال می‌شود ۳۴۰ میلیون تومان از خودتان سوال کنید که چرا بعضی از آنها حاضر هستند هزینه کنند. آیا اینگونه افراد هدف خاصی را دنبال نمی کنند؟ آیا آنها به دنبال رانت خواری و باج خواهی نیستند؟ مثل بعضی از نمایندگان که در همین دوره و دوره‌های قبل، هم از مردم رای گرفتند و هم برای راه انداختن کار مردم از آنها باج گرفتند و از این طریق توانستند میلیاردها سرمایه و ملک و املاک به هم بزنند.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: شما را به خدا به اینگونه افراد رای ندهید این و فریب آن ها را نخورید و حواستان را جمع کنید که بعداً پشیمان سودی ندارد، ضمن اینکه شورای نگهبان هم باید مواظب باشد و این گونه افراد را تایید نکند.