حجت الاسلام ابراهیمی: همه این بی بند و باری ها نشات گرفته از بخشنامه نانوشته ای است که دولت بر اساس سند ۲۰۳۰ و دیگر مظاهر فرهنگ غرب برای نابودی ارزش‌های دین به کار گرفته است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، در ادامه مبحث توبه گفت: توبه اگر واقعی باشد دارای آثار زیادی است ، قرآن در سوره مبارکه تحریم آیه ۸ می فرماید: يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا تُوبُوا إِلَى اللَّهِ تَوْبَةً نَصُوحًا عَسَىٰ رَبُّكُمْ أَنْ يُكَفِّرَ عَنْكُمْ سَيِّئَاتِكُمْ وَيُدْخِلَكُمْ جَنَّاتٍ تَجْرِي مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ يَوْمَ لَا يُخْزِي اللَّهُ النَّبِيَّ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ ۖ نُورُهُمْ يَسْعَىٰ بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَبِأَيْمَانِهِمْ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَتْمِمْ لَنَا نُورَنَا وَاغْفِرْ لَنَا ۖ إِنَّكَ عَلَىٰ كُلِّ شَيْءٍ قَدِيرٌ  یعنی کسانی که ایمان آورده اید توبه کنید توبه خالص. امید است با این کار پروردگارتان گناهانتان را از شما محو کند و شما را در باغ هایی از بهشت که نهرها از زیر درختانش جاری است، وارد کند . درآن روزی که خداوند، پیامبر و کسانی که به او ایمان آورده اند را خوار نمی کند. این در حالی است که نور آنان از پیشاپیش آنان و از سمت راستشان در حرکت است و می گویند پروردگارا نور ما را کامل کن و ما را ببخش که تو بر هر کار توانایی.

وی افزود: از این آیه استفاده می شود که توبه نصوح دارای پنج اثر بزرگ است؛ بخشودگی سیئات و گناهان، رسوا و مفتضح نشدن در روزی که پرده ها کنار می‌رود و دروغگویان تبهکار خوار و رسوا می شوند، نور ایمان و عمل آنان در پیشاپیش و سمت راست آن حرکت می‌کند و مسیر آنان را به سوی بهشت روشن می سازد، توجه‌شان به خدا بیشتر می گردد و از او تقاضای تکمیل نور و آمرزش کامل گناه خویش می‌کنند، بالاخره ورود به بهشت پر برکت و نعمت الهی.

امام جمعه فراشبند از دیگر آثار توبه را شیرین شدن زندگی تلخ و ناگوار دانست و گفت: خداوند درسوره هود آیه۳ می فرماید: تُوبُواْ إِلَیْهِ یُمَتِّعْکُم مَّتَاعاً حَسَناً یعنی هرگاه شما توبه کنید خداوند شما را به بهره نیکو کامیاب می نماید.

وی افزود: تبدیل سیئات به حسنات یعنی نه تنها خداوند در اثر توبه گناهان را میبخشد بلکه گناه را تبدیل به ثواب و سیئات را مبدل به حسنات می نماید( إِلَّا مَنْ تَابَ وَآمَنَ وَعَمِلَ عَمَلًا صَالِحًا فَأُولَئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئَاتِهِمْ حَسَنَاتٍ فرقان آیه۷۰ )

خطیب نماز جمعه فراشبند نزول برکات و توانمندی را از دیگر دیگر آثار توبه دانست و گفت: در اثر توبه و پاک شدن از آلودگی‌ها خداوند برکاتش را از قبیل باران، نازل می کند و او را توانمند قرار می‌دهد.چنانکه در سوره هود آیه ۵۲ می‌فرماید: ثُمَّ تُوبُوا إِلَيْهِ يُرْسِلِ السَّمَاءَ عَلَيْكُمْ مِدْرَارًا وَيَزِدْكُمْ قُوَّةً إِلَىٰ قُوَّتِكُمْ یعنی به درگاه خدا توبه کنید تا از آسمان بر شما باران پیاپی فرستد و نیروی بر نیرویتان بیفزاید.

وی اضافه کرد: معنای آیه ۵۲ سوره هود این است که نه تنها نیروی جسمانی شما افزایش پیدا می‌کند بلکه نیروی معنوی شما نیز افزایش پیدا می‌کند و شما با این پشتوانه مهم قادر خواهید بود اجتماعی آباد، جمعیتی انبوه، اقتصادی سالم و ملتی پر قدرت و آزاد و مستقل داشته باشید بنابر این از راه حق روی بر نتابید و در جاده گناه قدم نگذارید.

حجت الاسلام ابراهیمی در ادامه با اشاره به ثمره اصلی توبه، گفت: خداوند در سوره مبارکه طاها آیه ۸۲ می فرماید: وَإِنِّى لَغَفَّارٌ لِّمَن تَابَ وَ آمَنَ وَعَمِلَ صَالِحاً ثُمَّ اهْتَدَى‏ یعنی من بخشنده کسانی هستم که توبه نمایند و ایمان آورده و عمل شایسته انجام دهند ثُمَّ اهْتَدَى‏ یعنی بعد از پیامبر از اهل بیت او تبعیت کرده باشند.

 در آن روز تنها پیامبر صلی الله علیه و آله و مومنان،آبرومند خواهند بود نه دیگران. يَوْمَ لَا يُخْزِي اللَّهُ النَّبِيَّ وَالَّذِينَ آمَنُوا مَعَهُ ۖ

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه های دوم نماز جمعه از صدای بلند دخترانه حجاب و انقلاب که دیروز به مناسبت هفته عفاف و حجاب انجام گرفت صمیمانه تشکر وسپاسگزاری کرد و گفت: تقویت بنیان‌های دین و ارزشهای اسلامی در حکومت اسلامی در درجه نخست بر عهده دولت و حاکمان حکومت دینی است به این دلیل که مردم به رفتار و کردار و تصمیمات مسئولان خود نگاه می کنند و آنها هستند که بر مردم خود در خیلی از مسائل و موضوعات امر و نهی دارند. می‌توانند مردم را به سوی صراط مستقیم که راه خدا و انبیا و اولیا است هدایت کنند و یا به راه شیطان و اولیا و شیطان راهنمایی نمایند.

 امام جمعه فراشبند با ابراز تاسف از اینکه در برخی از شهرهای بزرگ می‌بینیم که بر اثر رفتار و گفتار و تصمیمات دولت و بعضی از مسئولان، مظاهر فرهنگ غربی و نمادهای فرهنگ شیطانی آنچنان ترویج پیدا کرده است که گوئیا عده‌ای در درون دولت این فرهنگ بیگانه را بخشنامه کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شهر شیراز یک روز در خیلی از معیارهای دینی و ارزش‌های اسلامی و مثال زدنی بود،گفت: متاسفانه امروز متدینین هم کمتر جرات بیرون آمدن دارند، چه فضای بی حجابی و بدحجابی و پوشش های شیطانی و غربی و تجمعات بزن برقص همراه با آواز و موسیقی های غنایی در دروازه قرآن و بعضی از پارک‌ها دیده و شنیده می‌شود. گویا شهر شیراز صاحبی ندارد. عالمان دین و طلاب حوزه های علمیه شیراز هم به خواب رفته اند و یا جرئت فریاد زدن ندارند.

حجت الاسلام ابراهیمی افزود: بنده همه این کارها و رفتارها و شمایل های غربی را از دید دولت می بینم چون ۶ سال است که ندیدیم دولت اصلاحات به سوی اصلاح بدی ها به خوبی ها برود. یک مورد ندیدیم که به سوی برجسته کردن ارزش های دینی برود.

وی همه این بی بند و باری ها را نشات گرفته از بخشنامه نانوشته ای دانست که دولت بر اساس سند ۲۰۳۰ و دیگر مظاهر فرهنگ غرب برای نابودی ارزش‌های دین به کار گرفته است.

خطیب نماز جمعه فراشبند با اشاره به اینکه امروز متاسفانه مومنین و حوزه‌های علمیه خوابند،گفت: بعضی از حرکت‌های انقلابی طلاب و یا علما و یا مردم کافی نیست. باید مستمر فریاد زد، فریاد بر سر بعضی از مسئولان، فریاد برسر دولت و مجلس که آیا شما نماینده اسلام و قرآنید یا نماینده بیگانگان و فرهنگ لیبرال گرایی اومانیسم.

وی با تاکید بر اینکه امروز در درجه نخست باید دولت و مجلس را امر به معروف و نهی از منکر کرد و سپس مردم را، افزود: مردان مومن و زنان مومنه باید مطالبه‌گری کنند، باید علیه این بی حجابی ها و ضد ارزشها تجمع کرده و راهپیمایی کنند، باید هسته‌های امر به معروف و نهی از منکر راه بیفتد، باید نیروهای انتظامی و قوه قضاییه با این عوامل شیطانی برخورد نمایند.

امام جمعه فراشبند با بیان اینکه فقر، تورم، رکود و بیکاری نباید باعث شود که هرکس آزادانه هرچه اراده کند انجام دهد، تصریح کرد: وقتی که بعضی از مسئولان دولتی و مجلسی دارای تفکر غربی هستند، وقتی که از دل آن ها جاسوسان پیدا می‌شوند، وقتی که فرزندانشان در غرب زندگی می‌کنند و غرب زده شده‌اند چه امیدی به دولت یاس و نومیدی است.

وی با اشاره به اینکه، دولت با شعار زیبای امید و اعتدال آمد، اما نه بذر امید کاشت و نه عدالت و انصاف را نشر داد،گفت: متاسفانه به جز نا امیدی، بیکاری، گرانی اشراف گرایی و نجومی بگیری و ترویج فرهنگ زشت غرب، چیز دیگری در عرصه فرهنگ مشاهده نکردیم.

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به افراد مومن و انقلابی، گفت: مانند همین تجمع دختران انقلاب، باید به پا خیزید و جلوی ترویج فرهنگ شوم غربی را بگیرید و مطالبه‌گری را به جد دنبال کنید.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به اینکه در پایان سال جاری، انتخابات مجلس شورای اسلامی است،خطاب به مردم گفت: در مجلس آینده به هوش باشید، نمایندگان انقلابی و مومن و معتقد به ارزش‌ها را انتخاب کنید. نه آنان که دین و شعارهای دینی و گفتمان شهدا را سکویی برای رسیدن به مقام و صندلی مجلس و یا رسیدن به صندلی ریاست جمهوری قرار می‌دهند.

خطیب نماز جمعه فراشبند همه این بدبختی ها و مصائب و مشکلات را نتیجه انتخاب بد ما مردم  دانست و تاکید کرد: ۶ سال ناکار آمدی و گرانی و رکود بس نیست. چهار سال انتخاب نمایندگانی که عوض اینکه وکیل ملت باشند وکیل دولت شدند کافی نیست.

وی با اشاره به اینکه مطمئن باشید اینها برای انتخابات آینده شعار آزادی و بی حجابی سر می‌دهند تا دوباره مردم به آنها رای بدهند، پاکدستی، صداقت و ساده زیستی افراد را بهترین گزینه برای انتخاب نماینده مجلس دانست و افزود: انسان مومن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ۱۱ ذیقعده سالروز ولادت با سعادت و سراسر نور ثامن الحجج حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را تبریک گفت.

وی در ادامه هفته تامین اجتماعی را به دست اندرکاران سازمان تامین اجتماعی تبریک گفت و ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی را نیز گرامی داشت.

پایان خبر