به مناسبت گرامیداشت میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها و هفته عفاف و حجاب، نشست تخصصی عفاف و حجاب با محوریت تبیین مبانی دینی فقهی و اخلاقی عفاف و حجاب و پاسخگویی به شبهات جریان مخالف حجاب، در شبکه بهداشت و درمان فراشبند برگزار شد.

 

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه فراشبند در این نشست، با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب و با اشاره به اینکه اسلام با حضور زن در اجتماع و فعالیت آنها در صورتی که حریم ها رعایت و شان و جایگاه زن حفظ شود و به کیان خانواده و تربیت فرزند او لطمه ای وارد نشود موافق است، گفت: حجاب باعث حفظ بنیان خانواده و نبودش باعث فحشا و تزلزل خانواده است.

حجت‌الاسلام «حسن دهقان» یکی از اقسام حجاب زن مسلمان در اسلام را پوشاندن بدن از نامحرم دانست و گفت: معروفترین حجاب، نگهداری چشم است. قرآن در آیات۳۰ و۳۱ نور درباره ضرورت نگه داشتن چشم از دیدن نامحرم دستور صریح دارد و مردان و زنان را مخاطب قرار می دهد و آنها به فرو افکندن چشم از نامحرم توصیه می کند.

 

او یکی دیگر از اقسام حجاب را رعایت حجاب در گفتار دانست و گفت: یکی از انواع جاذبه های یک زن برای نامحرم کلام اوست به خصوص اگر با کرشمه و نازک کردن صدا همراه باشد.

 

حجت‌الاسلام دهقان افزود: قرآن کریم در آیه ۳۲ سوره احزاب باصراحت، زنان را از سخن گفتن با ناز وکرشمه با نامحرم برحذر می دارد چرا که افراد بیمار دلی هستند که با شنیدن این نوع سخنان، به گناه افتاده و باعث به خطر انداختن امنیت زنان وجامعه می شوند.

 

او یکی دیگر از اقسام حجاب را حجاب در رفتار دانست و گفت: اعمال و رفتار یک زن مسلمان نیز باید بر محور حیا باشد تا با سنگینی و وقار خود اجازه نگاه هرزه افراد بیمار دل را به خود ندهد و سدی مقابل سیل گناه باشد.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه فراشبند با اشاره به اینکه نوع راه رفتن، خندیدن، رانندگی کردن و دیگر کارهای یک زن در معرفی شخصیت او نقش دارد، افزود: اسلام از یک زن مسلمان می خواهد تا ضمن داشتن پوشش کامل، همه حرکات و افعال خود را با نوعی وقار و سنگینی همراه کند تا راه نفوذ افراد شیطان صفت را ببندد و جلوی هر گونه چشم چرانی و ایجاد روابط ناسالم را سد نماید.

 

او، مهم ترین و عالی ترین بخش حجاب را حجاب در قلب عنوان کرد و گفت: ریشه و سرچشمه حجاب و عفاف در قلب است. اگر قلب انسان مسلمان به عبودیت و بندگی  زینت شده باشد، اعمال و رفتار صادره از اعضا وجوارح او نیز بر اساس عفاف و حیا خواهد بود.

 

حجت الاسلام دهقان، افزود: اگر زن مسلمان این عقیده را داشته باشد که خداوند حکیم خیر و صلاح او را در احکام حجاب او لحاظ کرده، هرگز خلاف خواست حضرت حق گام برنمی دارد و همیشه از زندگی خود راضی است و در امنیت کامل ناشی از داشتن پوشش اسلامی، به سر می برد و خدا نیز از او راضی است.

 

او با تاکید بر اینکه بیشترین وصیت شهدا رعایت حجاب اسلامی است، گفت: باید کاری کنیم که همه ما مردان و زنان جامعه اسلامی در سایه رعایت حجاب اسلامی سعادتمند شویم و خدای ناکرده شرمنده شهدا نشویم.

 

این نشست با همکاری امور فرهنگی، کمیته حجاب و عفاف و پایگاه مقاومت بسیج شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند و با حضور سرگرد پاسدار «سجاد راحت طلب» جانشین سپاه ناحیه فراشبند، سرگرد پاسدار «عزت غلامی» مسوول بهداری سپاه، «قاسم عالیشوندی» فرمانده حوزه کارمندی شهید رجایی و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در سالن جلسات این شبکه بهداشتی و درمانی شهرستان برگزار شد.

 

در این نشست، فیلم «قیام غریب» از سری فیلم های کوتاه جشنواره مردمی عمار نیز اکران شد.

پایان خبر