چهارمین جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان فراشبند با حضور فرماندار،معاون فرماندار،بخشدار بخش مرکزی و جمعی از روسای ادارات و سازمانها در محل سالن اجتماعات فرمانداری تشکیل گردید.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی فراشبند رفعت پناه سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی و دبیرکارگروه اشتغال شهرستان در ابتدای این جلسه مصوبات جلسات قبل کارگروه را تشریح و خواستار پاسخگویی و جدیت دستگاههای اجرایی در پیگیری و اجرای مصوبات کارگروه اشتغال شهرستان شدند. وی موضوع اشتغال و رفع بیکاری را اولویت اول شهرستان اعلام و اظهار داشتند بهبود اوضاع اشتغال شهرستان عزم جدی و همفکری تمامی مسئولین امر را می طلبد تا با ارائه پیشنهادات و راهکارهای خود در راستای رفع این مشکل بکوشند. 

سرپرست اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی فراشبند ضمن اشاره به مزایای طرح کارورزی اظهار داشت تاکنون در سطح شهرستان ۵۱ نفر در قالب طرح مذکور به کارگاههای مختلف معرفی شده اند که ۲۱ نفر پس از پایان طرح جذب و مشغول بکار گردیده اند.

وی اجرایی نمودن مصوبات کارگروه اشتغال شهرستان،تسریع در پرداخت تسهیلات بانکی و توجه به طرح های در دست اقدام دولت از جمله طرح کارورزی، هربنگاه اقتصادی یک اشتغال و مهارت آموزی در محیط کسب و کار واقعی را، راهکارهایی مناسب جهت ایجاد اشتغال در شهرستان اعلام و خواستار همکاری اعضای کارگروه اشتغال شهرستان شدند.

فروغی فرماندار و رئیس کارگروه اشتغال شهرستان نیز اولویت اول شهرستان و کشور را ایجاد اشتغال پایدار ذکر کرد و افزود هنر مدیران ما در این امر باید راهگشایی و تسهیل امور باشد نه صرفاً رجوع به بخشن نامه و آئین نامه های اداری.

وی ریشه اکثر بزهکاری های امروز جامعه از جمله طلاق،اعتیاد، فحشا، سرقت های خرد  را بیکاری اعلام و اظهار داشت رفع مشکل بیکاری وظیفه شرعی و قانونی ما مسئولین است که می بایست با حمایت همه جانه از سرمایه گذاران و بخش خصوصی ،تسهیل امور و روند قانونی اجرای کار، پرداخت تسهیلات حمایتی و اتخاذ سیاست های کاری مناسب زمینه را برای حضور سرمایه گذارن در شهرستان فراهم نمائیم.

فرماندار فراشبند با اشاره به واگذاری زمین به شرکت معدنی و فرآوری سرمه در راستای اجرای فاز دوم آن مجموعه و تولید کنستانتره سرب و روی در شهرستان، اظهار امیدواری کرد با اجرای طرح مذکور بخشی از مشکلات بیکاری شهرستان بویژه در شهر دهرم و روستاهای تابعه حل گردد.

علی مردانلو معاون عمرانی فرمانداری فراشبند نیز در پایان جلسه ضمن جمع بندی موضوع ، رفع بروکراسی اداری،تسریع در صدور مجوز فعالیت، توجه به شهرک صنعتی شهرستان بعنوان پتانسیل ویژه ، توجه به اصل آموزش متناسب با درخواست بازار کار  را از دیگر راهکارهای ایجاد  اشتغال در شهرستان ذکر کرد و خواستار همکاری ادارات و ارگانهای شهرستان در ثبت اشتغال واقعی ایجاد شده در سامانه رصد کشور در راستای تکمیل جامعه آماری و برنامه ریزی مناسبت تر شدند. 

پایان خبر