تبیین مظلومیت واقعه غدیر و ولایت، اقتدار شیعه را به نمایش می‌گذارد.

به گزارش نخل بیدار علت اهميت عيد غدير، مسألۀ ولايت است. در اين ماه-ذى حجة الحرام-هم عيد غدير را داريم و هم روز مباهله را كه آن هم اشارۀ روشنى به مسألۀ ولايت است. به خاطر اين دو خاطره كه هر دو مربوط به ولايت است بعضى از بزرگان، اين ماه را «شهر الولاية» و افضل ماه‌ها دانسته‌اند.

وقتى براى يك ملت، قضيۀ ولايت و حكومت حل شود، آن هم به شكلى كه در غدير خم حل شد، حقيقتا آن روز براى آن ملت، عيد است. چون اگر ما بگوييم كه مهم‌ترين و حساس‌ترين مسألۀ هر ملتى، همين مسألۀ حكومت و ولايت و مديريت و حاكميت والاى بر آن جامعه است، اين تعيين كننده‌ترين مسأله براى آن ملت است.

با توجه به اهمیت موضوع مشاهده می شود متاسفانه در شهرستان فراشبند توجه چندانی از سوی ادارات متولی فرهنگ صورت نگرفته و بعضا پایگاه های مقاومت بسیج سپاه پاسداران و دفتر امام جمعه، با برگزاری مراسمات جشن، غدیر شناسی و مسابقات فرهنگی این دهه را پاس داشتند.

در حالی شهرداری فراشبند در دهه ولایت حتی یک بنر تبریک هم نصب ننمود که درصد مشخصی از بودجه شهرداری ها مربوط به امور فرهنگی است و متاسفانه به ایام الله توجه چندانی نمی شود و یکی از دلایل اینکه مردم شهرستان بعضا ایام سوگ را فراموش و مراسمات شادی خود را در روزهای شهادت و وفات ائمه برگزار می کنند همین بی توجهی نهاد های فرهنگی به ایام الله است.

حال این سوال مطرح می شود که عید ولایت آن هم در شهرستان شهید پروری چون فراشبند که سبقه ولایی این مردم زبان زد خاص وعام بوده و مردم بارها ولایت پذیری خود را در عرصه های دفاع از نظام وحریم ولایت، انتخابات و راهپیمایی ها نشان داده اند چرا باید از سوی شهرداری و نهاد های دولتی توجهی به این امر نشود؟

 

انتهای پیام/