مراسم جشن عید بزرگ غدیر با حضور رییس و کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در نماز خانه شبکه خدمات بهداشتی درمانی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، در این مراسم حجت الاسلام «سید نعمت اله حسینی نژاد» رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، ضمن تبریک و گرامیداشت این روز خجسته و دهه ولایت،گفت: پیامبر اکرم (ص) به امر الهی، در روز هجدهم ذی الحجه و در میان اجتماع  پر شور مسلمانان، حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) را به عنوان جانشین و امام امت اسلامی و مروج مکتب اسلام بعد از خود معرفی و نظام اسلام را پایه گذاری کرد.

او افزود: خطبه غدیر سخنرانی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله است که در محل معروف غدیر خم  و در اجتماع یکصد و بیست هزار نفری مسلمانان ایراد شد.

حجت الاسلام حسینی نژاد در ادامه به بخش هایی از خطبه های غدیر پرداخت و اظهار داشت: خطبه غدیر خم از حمد و ثنای خداوند شروع و به امامت امام علی(ع)، فرزندانش و معرفی امامت پایان می یابد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فراشبند، حمد و ثنای الهی، ذکر فرمان الهی، اعلام رسمی ولایت و امامت دوازده امام(ع)، بلند کردن امیر المؤمنین(ع)، تأکید بر مسئلة امامت،کارشکنی منافقان،دوستان و دشمنان اهل بیت(ع)، معرفی حضرت مهدی(عج)، آماده کردن مردم برای بیعت،بیان حلال و حرام و واجبات الهی و بیعت گرفتن رسمی را از فرازهای خطبه غدیر عنوان کرد.

در این مراسم «سجاد محمدعلی پور» از مداحان اهل بیت(علیهم السلام) شهرستان در مدح حضرت امیرالمومنین(علیه السلام) مدیحه سرایی کرد و «یاسین بهمنی» از شاعران برجسته شهرستان نیز در رثای امیر مومنان به شعر خوانی پرداخت.

در پایان این مراسم، علاوه بر تجلیل از برگزیدگان «مسابقه نقاشی غدیر» ویژه فرزندان کارکنان شبکه در رده های سنی ۵ تا  ۱۴سال، مراسم قرعه کشی «مسابقه خطبه غدیر» نیز با حضور رییس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان و امام جماعت شبکه، دکتر «حسن کرمی» رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، «سامان کنعانی» حراست و دیگر مسوولان و کارکنان این شبکه بهداشتی درمانی برگزار شد و پنج نفر به عنوان برندگان این مسابقه انتخاب و با اهدای کارت هدیه از آنان تجلیل شد.

پایان خبر