آیین بزرگداشت روز بهورز با حضور بهورزان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در تالار معلم اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند در این آیین، ضمن تبریک روز بهورز و تقدیر از تلاش‌ها و فعالیت های بهورزان در روستاها، گفت: بهورزان نقش بسیار تاثیرگذاری در زمینه بهبود سلامت و پیشگیری از بیماری‌ها دارند.

دکتر «حسن کرمی»، بهورزان را نیروهای خط مقدم جبهه بهداشت و درمان در هر منطقه دانست که زحمات زیادی را در ارایه خدمت صادقانه به مردم بر عهده دارند.

او، خانه بهداشت را نخستین محل دسترسی مردم به خدمات سلامت دانست و با اشاره به نقش حیاتی بهورزان در تامین سلامت جامعه، اضافه کرد: بهورزان با آموخته ها، تجربه ها و ارتباط عمیق و موثر خویش با مردم، نقشی کم نظیر در سامان دادن و گسترش خدمات بهداشتی در مناطق محروم روستایی ایفا می کنند.

دکتر کرمی بهورزان را بهترین پیام آوران سلامت در کشور دانست که با تلاش و فعالیت شبانه روزی و با کمترین امکانات، نقش مهمی در پیشگیری از بیماری ها و صیانت از سلامت مردم دارند.

او، اعتلای سلامت روان، ارایه خدمات پیشگیرانه، بهبود کیفیت و شیوه زندگی و گسترش زندگی توام با شادابی و سر زندگی را از ماموریت های مهم بهورزان در مناطق روستایی برشمرد و از خدمات بهورزان در مناطق روستایی به ویژه در بسیج ملی کنترل فشار خون قدردانی کرد.

اجرای نمایش طنز، استند آپ کمدی، خاطره گویی، شعرخوانی، اجرای موسیقی زنده و شاد و پخش کلیپ از فعالیت بهورزان، از دیگر برنامه‌های آیین بزرگداشت روز بهورز در فراشبند بود.

در پایان نیز با اهدای لوح سپاس و تندیس از زحمات بهورزان شهرستان قدردانی و همچنین به مناسبت روز کارمند از خدمات دکتر «رضا میرزانیا» کارمند بازنشسته این شبکه به پاس ۳۰ سال خدمت صادقانه در واحد سلامت دهان و دندان تجلیل شد.

پایان خبر