حجت الاسلام ابراهیمی: تغییر سبک ایرانی و اسلامی، فروپاشی خانواده ها و حیاء زدایی، از توطئه‌های دشمنان ماست.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به اینکه ۲۴ ذیحجه روز مباهله نامگذاری شده است، گفت: مباهله در لغت به معنی رها کردن است از نظر دعایی یعنی تضرع و واگذاری کار به خداست و از نظر مفهوم آیه شریفه به معنی نفرین کردن دو نفر علیه یکدیگر است از خدا بخواهند که دروغگو را رسوا سازد ومجازات نماید.

وی افزود: قاضی نورالله شوشتری در جلد سوم کتاب احقاق الحق، نام حدود ۶۰ نفر از بزرگان اهل سنت را آورده که آنها تصریح کردند آیه مباهله درباره اهل بیت علیهم السلام نازل شده است هیچ کس نمی تواند انکار کند که این آیه مباهله در مورد اهل بیت نیست چون صریح فرمایش قرآن است که می فرماید: مَنْ حَاجَّکَ فِیهِ مِنْ بَعْدِ مَا جَاءَکَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْا نَدْعُ أَبْنَاءَنَا وَأَبْنَاءَکُمْ وَنِسَاءَنَا وَنِسَاءَکُمْ وَأَنْفُسَنَا وَأَنْفُسَکُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْکَاذِبِینَ﴿آل عمران ۶۱﴾ پس هرکه با تو بخواهد درباره حضرت عیسی احتجاج کند به آنها بگو: بیایید پسرانمان و پسرانتان و زنانمان و زنانتان و جانمان و جانتان را فرا بخوانیم و سپس مباهله کنیم یعنی علیه یکدیگر نفرین کنیم و لعنت خدا را بر دروغ گویان قرار دهیم.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: در این آیه به مناظره مسیحیان نجران با رسول اکرم اشاره شده است. مسیحیان به تثلیث خدایان سه گانه معتقد بودند و برای حضرت عیسی جنبه خدایی قائل بودند و آنچه را که قرآن در مورد ایثار توصیف کرد و هم در بشری مثل شما می باشد قبول نمی کردند. در توصیف قرآن حضرت عیسی علیه السلام پیامبر و بنده پارسای خداوند معرفی شده است.

وی افزود: پس از این که در دلیل های قرآنی و صحبت های پیامبر اسلام تاثیرگذار نبود پیغمبر اکرم به آنان پیشنهاد مباهله را داد. عده ای از مسیحیان نجران با مشاهده درستی و اخلاص پیامبر و همراهانشان اسلام آوردند و گروهی از عقوبت الهی هراسان شدند و تن به مباهله ندادند یعنی وقتی که به حقانیت پیامبر و همراهان پیامبر پی بردند و آثار نزول بلا و عذاب الهی مشاهده کردند، گفتند ما مباهله نمی‌کنیم اما حاضر هستیم جزیه و مالیات بپردازیم که آن حضرت نیز پذیرفتند.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: روزی مأمون خلیفه عباسی به امام رضا علیه السلام عرض کرد: بزرگترین فضیلت امیر مومنان علی علیه السلام که قرآن بر آن دلالت می کند چیست؟ حضرت فرمود: آیه مباهله؛ چرا که رسول خدا برای مباهله، امام حسن و امام حسین را دعوت کرده که هردوی آنها فرزندش بودند و فاطمه را هم دعوت کرد که از زنان اشاره شده در آیه می باشد. اما امیر مومنان را که فراخواند به حکم آیه شریفه، جان رسول خدا به شما می آید ، همانطور که می دانید فرق بین فرزند و جان این است که اگر فرزند از بین برود، جان خود انسان از بین نمی‌رود، اما اگر جان از بین برود و بعد یعنی اینکه انسان مرده است. به همین دلیل پیامبر فرمودند که لحمک لحمی و دمک من دمی.

وی افزود: انفسنا مطلب قرآنی است که با جمله من کنت مولا فهذا علی مولاه متفاوت است. پیامبر می فرماید: هر کس که من ولی او هستم علی ولی او است اما قرآن می فرماید علی جان پیغمبر است در روح در یک بدن. به عبارتی علی یعنی پیغمبر و پیغمبر یعنی علی، یعنی با کشته شدن هر یک، دیگری هم کشته شده است. آنهایی که علی را خانه نشین کردن یعنی پیغمبر خدا را خانه نشین کردند. آنها که حق علی را غصب کردند یعنی حق پیغمبر را غصب کردند و کسی که حق پیغمبر راغصب کند، حق خدا را غصب کرده است.

حجت الاسلام ابراهیمی اظهار داشت: سید علی اصغر بروجردی در کتاب طرائف المقال در توضیح سخن امام رضا علیه السلام می نویسد: بدون تردید در صحنه مباهله به غیر از اصحاب کسا هیچ کس دیگر از مسلمانان حضور نداشت و اگر به غیر از علی، مرد با فضیلت دیگری وجود داشت که به اندازه او نزد رسول گرامی اسلام موقعیت و منزلت والایی کسب کرده بود، هیچگاه پیامبر(ص) علی(ع) را به جای او گزینش نمی کرد یا حداقل به همراه علی او را نیز می‌آورد. و لذا آیه مباهله و شأن نزول آن گواهی می دهد که علی(ع) شایسته‌ترین و با فضیلت ترین فرد در میان یاران پیامبر بود.

وی با اشاره به اینکه مخالفین علی نه تنها به علی پشت کردند بلکه به پیغمبر  و به خدا هم پشت کردند، تصریح کرد: طبق همین آیه و آیه ابلاغ و دیگر آیات قرآنی، مخالفین ولایت علی از بهشت محرومند چون فرمان خدا و رسولش را منکر شدند.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فراشبند، بار دیگر ضمن عرض تبریک و تسلیت شهادت شهیدان والامقام رجایی و باهنر، دو خدمتگزار صدیق و دلسوز و انقلابی نظام به همه ملت ایران و شما نمازگزاران افزود: شهادتی که توسط منافقان این موجودات رذل وپست و خیانتکار صورت گرفت و متاسفانه بعضی‌ها هم در کشور به دنبال تطهیر چهره زشت آنها هستند و تلاش می‌کنند که جای شهید و جدال را عوض کنند.

وی افزود: منافقینی که ۱۷ هزار شهید از ما گرفتند، شهدایی مثل رجایی و باهنر،مثل شهدای هفتم تیر، مثل شهدای محراب. خداوند منافقان و آنهایی نیز که به دنبال تطهیر آنها هستند را لعنت کند.

امام جمعه فراشبند در ادامه با اشاره به اینکه رئیس دولت فرمود: انتقاد از دولت بلامانع است حتی انتقاد می تواند توأم با جایزه و تشویق هم باشد، تصریح کرد: آیا به راستی این چنین است؟ یعنی آستانه تحمل دولت تا این اندازه بالاست.

وی افزود: اما وقتی که با صحبت‌های قبلی ایشان مقایسه می‌کنیم می‌بینیم کاملاً متضاد است، ایشان در مورد مذاکره با کشورهای غربی، وقتی که مورد انتقاد دلسوزان نظام قرار می‌گیرد در جواب می گوید: «بروید به جهنم» «ترسوها»، یا می‌گوید « اقلیت ناچیزی هستند که کودکانه می خواهند در این مسیر، افراط و تفریط پیشه گیرند، اینها از تاریخ عقب اند»،«عده ای تازه به دوران رسیده»، «بیکارند و دچار توهم شده اند»، «در دوران حجر می اندیشند و فکر می کنند» نه دین می دانند چیست و نه آخرت و  تکه های دیگر.

حجت الاسلام ابراهیمی تاکید کرد: آقای محترم حداقل این صحبت‌ها را کنار یکدیگر بگذارید و منصفانه قضاوت کنید، شما که حقوقدان هستید و گفتید: «شما بلد نیستید با جامعه جهانی مذاکره کنید.»

وی افزود: آیا سزاوار است که رئیس جمهور با افراد مملکت خود، اینگونه حرف بزند؟ اگر منِ امام جمعه شهرستان در خطبه هایم، یکی از این مدل حرف‌ها به منتقدین خود بزنم، یکماه خوراک تبلیغاتی آنها می‌شود و شکایت پشت سر شکایت، اما شما چگونه به خودتان جرات می دهید؟ و منتقدین خودتان را تحقیر می کنید، بعد هم پشت تریبون می‌گویید:« انتقاد بلامانع است حتی جایزه می دهیم».

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با توجه به نزدیک شدن به ایام انتخابات، گفت: قسمت های مشترک یک سناریو و نمایشنامه را از از طرف خود دولت می بینیم که در حال رونمایی است و آن آوردن زنان بی حجاب در سفارت ایران و سایر مراسم‌ها مثل مصاحبه با زن بی حجاب، آوردن زنان به باشگاه ها، دوچرخه سواری و موتورسواری زنان، رقص زنان و دختران درمرآء و منظر نامحرم، رقص های مختلط، آیا برای به دست آوردن رای اینگونه باید به مقدسات و شرعیات حمله کرد؟ تغییر سبک ایرانی و اسلامی، فروپاشی خانواده ها و حیاء زدایی، جزء توطئه‌های دشمنان ماست.

او تصریح کرد: ما مسلمانیم و مسلمان یک انسان آزاده است که هرگز حاضر نیست به ناموس اسلام و شرف مردم و حیثیت و آبروی زن مسلمان اساعه ادب شود، ما در عرصه اقتصادی و در حوزه فرهنگی با دشمن در حال جنگیم. آیا این رفتارها کمک به خواسته دشمنان نیست. بدون شک اجرای این برنامه‌ها در راستای سند ۲۰۳۰ دشمنان اسلام است. یعنی دشمن وقتی نتوانست از درب وارد شود از پنجره وارد می‌شود. این یعنی نفوذ دشمن در سنگر مقدسات توسط نفوذی های آموزش دیده که ظاهری موجه دارند اما باطنی خراب. از قوه قضاییه می‌خواهیم با این حرمت شکنان برخورد جدی نمایند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: متاسفانه مسئول محترم می گوید اگر بدانم به جلسه ای بروم  و با کسی ملاقات کنم که کشور من آباد و مشکلات مردم حل می‌شود، دریغ نخواهم کرد. سوال  اینجاست شما که همه دشمنان این مملکت و نظام، ترتیب جلسه داده اید. فقط یک نفر مانده به نام ترامپ که خود شماها او را بی عقل خوانده اید . قطعاً با توجه به صحبت ها و حاشیه ها و تحولات منطقه، منظور ترامپ بی عقل است.

وی افزود: حال سزاواراست که یک انسان عاقل و حقوقدان  با یک انسان غیر عاقل، مذاکره و دیدار داشته باشد، شما ها نتیجه ملاقات های قبلی در مورد برجام را ندیده اید؟ فکر می کنید چیز جدیدی به دست می‌آورید؟

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: خداوند شهید عالیقدر مرتضی مطهری را رحمت کند. فرمودند شمر زمانه ات را بشناس، شمر دوران امام حسین به درک واصل شد. معاویه زمانه را بشناس، آیا به نظر آزادگان جهان نه فقط مسلمانان و یا شیعیان، ترامپ شمر زمانه نیست.

وی اظهار داشت: مذاکره باشمر زمانه که آستینش به خون میلیون‌ها انسان بی‌گناه در منطقه هویداست عاقلانه نیست. دیوانه ای که نه منطق می داند و نه به عهد و پیمانی که خود امضا کرده، پایبند است.

حجت الاسلام ابراهیمی خطاب به مسوولان گفت: به دنبال چه چیزی هستید؟ از خدا بترسید و بیش از این به مملکت امام زمان آسیب نرسانید. به فکر حساب و کتاب آخرت باشید. انسان عاقل از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود. کلاه برجام کم بود که به دنبال کلاه جدید می گردید. حرف رهبری را گوش دهید و ولایت پذیزی خودتان را به اثبات برسانید.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به اینکه درآستانه بازگشایی مدارس و جشن عاطفه‌ها قرار داریم، گفت: هدف، کمک به دانش‌آموزان نیازمند از قبیل و کفش و لباس و وجوه نقدی است.

وی افزود: شما می توانید یک خیّر باشید هر کس به اندازه توان خود که کمک کند یک خیّر است. یک نفر می‌تواند هزار تومان کمک کند، نفر دیگر می‌تواند یک میلیون تومان کمک کند لذا هر دو خیّرهستند و خداوند به هر دو آنها جزای خیر می دهد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: اگر دانش‌آموزان بی‌بضاعت را مثل بچه‌های خودمان فرض کنیم و همانطور که برای فرزندان خودمان سعی می‌کنیم از همه امکانات و لوازم و ابزار برخوردار باشند قطعاً برای آنها نیزسنگ تمام خواهیم گذاشت.

وی با اشاره به اینکه انسان های پولدار و ثروتمندی درهمین شهرستان هستند که به تنهایی می توانند نیاز همه دانش‌آموزان نیازمند را برطرف کنند،گفت: اما متاسفانه پای کار نیستند و حاضر نیستند برای قیامت خود خانه بسازند و بهشتی را خریداری کنند و بعد هم که از دینا رفتند، پشیمان از اینکه می‌توانستیم از این اموال، بهشت آخرت خود را تضمین نماییم، این کار را نکردیم و همه مال و اموال را برای ورثه گذاشتیم اما پشیمانی چه سودی دارد؟ ای که دستت میرسد کاری بکن   پیش از آن کز تونیاید هیچ کار

 خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با گرامیداشت سالروز شهادت رئیسعلی دلواری، مبارزه خستگی ناپذیر و قهرمان خطه جنوب کشور در مبارزه با انگلیس استعمارگر،گفت: رئیسعلی دلواری مجاهدی که با برادران جهادی خود توانست درس سختی به انگلیس بدهد و آنها را از مملکت اخراج نماید. آن هم با دست خالی و تفنگ های معمولی. درود خدا برآن شهید والامقام و همراهان مجاهدش و لعنت خدا بر قاتلین وطن فروشانی که به ایشان خیانت کردند و با استعمار پیر همدستی کردند و او را به شهادت رساندند و این یعنی اینکه من از بیگانگان هرگز ننالم که با من هرچه کرد آن آشنا کرد.

وی افزود: امروز هم عده ای دارند با آمریکا و انگلیس و فرانسه هم دستی می‌کنند تا این نظام را تحویل آنها بدهند. مرگ بر وطن فروش و خائن وخیانتکار.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، ضمن گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله قدوسی و سرتیپ وحید دستجردی، فرارسیدن ماه محرم الحرام حسینی را به همه شیعیان و محبان اهل بیت تسلیت گفت.

پایان خبر