بسیج جامعه پزشکی فراشبند با همکاری حوزه بسیج دانش آموزی و دانشجویی «شهید فهمیده» و درمانگاه تامین اجتماعی شهرستان فراشبند، با برپایی اردوی جهادی در دو منطقه محروم شهرستان فراشبند، خدمات جهادی سلامت ارایه دادند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، مسوول کانون بسیج جامعه پزشکی فراشبند با اشاره به اینکه بسیج جامعه پزشکی فراشبند در این اردوی جهادی به مناطق محروم «کورکی» و «قنات باغ» از توابع فراشبند اعزام شدند و به مردم محروم این مناطق، خدمات سلامت ارائه دادند، گفت: در این فعالیت جهادی، تیم های درمانی متشکل از پزشک، دندان پزشک و دارویار موفق به ارائه خدماتی ارزشمند با محوریت سلامت شدند.

«ابراهیم اسکندری» افزود: در این برنامه، پزشکان عمومی شرکت کننده در اردو، موفق به ارائه خدمت به ۴۰ نفر از اهالی این منطقه شدند.

او ادامه داد: در این اردوی یک روزه، تیم دندانپزشکی حاضر در منطقه نیز علاوه بر اینکه توانست به بیش از ۴۰ نفر از اهالی این مناطق، خدمات دندانپزشکی ارائه دهد، آموزش های لازم را نیز به گروه سنی زیر ۱۲ سال ارایه دادند.

اسکندری اظهار داشت: انجام غربالگری فشارخون و ارائه خدمات آموزشی با محوریت سلامت برای اهالی منطقه از دیگر برنامه های این گروه جهادی بود.

او با تاکید بر لزوم نهادینه‌سازی فرهنگ فعالیت‌های جهادی در حوزه سلامت، گفت: اردوی جهادی بسیج جامعه پزشکی شهرستان با هدف ارائه خدمات بهداشتی، پایش سلامت و آموزش سلامت به ساکنان مناطق کم برخوردار در روستاهای محروم شهرستان برگزار می‌شود.

مسوول کانون بسیج جامعه پزشکی فراشبند از حضور و همراهی تیم های مامایی، پرستاری و همچنین ارائه داروی رایگان به مردم منطقه خبر داد.


پایان خبر