حجت الاسلام ابراهیمی: مسئولانی که امروز به دنبال حفظ ناموس مردم و شرافت زن و حفظ ارزش‌های دینی نیستند، انسان های شهوت پرست و دنیا پرستی هستند که برای حفظ جایگاه خود و باند و حزب خود تلاش می کنند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، با اشاره به اینکه وصیت نامه امام حسین علیه السلام به برادرش محمد حنیفه در عین کوتاهی و فشردگی اما محتوای بسیار بلند به گستره ی تاریخ دارد، گفت: در این وصیت نامه امام علیه السلام خود را به عنوان یک فرد اصلاح‌طلبِ مسلمان و انقلابی معرفی می‌کند، نه  اصلاح‌طلب متکبرِ فاسد و دنیاطلب.

وی افزود: امام به دنیا اعلام می‌کند« من هرگز از روی هوس و خودنمایی، ماجراجویی و سرکشی، فساد و تبهکاری و ستم و تعدی قیام نکردم، بلکه من برای اصلاح در امت جدم رسول الله قیام کردم.»

امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه دینی که به فرموده امام، حلال آن را حرام کرده اند و حرامش را حلال، دستگاهی که از همان روز اول برنامه‌ریزی کرده که به تدریج دین را از زندگی مردم حذف کنند و خلافت را بر اساس آمال و آرزوهای خود اداره نمایند، گفت: متاسفانه دشمنان ما امروز در خارج، کلید آن را زده‌اند و نفوذی ها در داخل به عنوان ستون پنجم آن را اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه هدف امام، قیام و مقصد امام، بسیار روشن است، تصریح کرد: امام از همان ابتدا می فرماید: ماجرا جویان، خود نمایان، مفسدان و متعدیان، حق ورود به کاروان اصلاح‌طلب او را ندارند، چون اینها نه تنها اصلاح‌طلب نیستند، بلکه برای قیام ما آفت و بیماری است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه انسان مفسد، دنیاطلب و جاه طلب به دلیل اینکه همه چیز را برای خودش می‌خواهد نمی تواند به فکر اصلاح امور باشد، گفت: این گونه افراد، اصلاح‌طلب نیستند بلکه منفعت‌طلب اند، نظیر همین منفعت طلبان و مسئولان اقتصادی که خود را اصلاح‌طلب می‌دانند و آبروی اصلاح‌طلبی را برده‌اند.

 وی تصریح کرد: اصلاح طلبی یعنی اینکه بدون آنکه، اصول خدشه‌دار شود و جای حلال و حرام عوض گردد، پیشرفت و ترقی در جامعه شکوفا شود. اینکه امروزعده‌ای به دنبال کشف حجاب هستند که اصلاح طلبی نیست این عین بی دینی و تخریب دین است. اینکه امروز به دنبال آزادی زنان و حضور آنان در ورزشگاهها هستند و یا به دنبال قانونی کردن موتور سواری و دوچرخه سواری برای زنان هستند خیانت به زنان مسلمان است.

امام جمعه فراشبند، مسئولانی که امروز به دنبال حفظ ناموس مردم و شرافت زن و حفظ ارزش‌های دینی نیستند را انسان های شهوت پرست و دنیا پرستی دانست که برای حفظ جایگاه خود و باند و حزب خود تلاش می کند و لذا مردم انقلابی ما نباید به آنها اجازه بدهند، باید مثل همان جوانانی که با عمل جهادی خود بر دوش یکدیگر سوار می شوند و کلمه شهید که شهرداران لیبرالگرا از کوچه ها و خیابانها حذف کرده‌اند را دوباره نویسی می کنند، در مقابل این هجمه های ضد دینی بایستند و مقاومت کنند.

وی افزود: امام حسین علیه السلام به همه اهل عالم می‌گوید اولاً بدانید که اصلاح‌طلبی بخش غیر قابل تفکیک از آموزه های ناب دینی است ثانیاً اصلاح‌طلبی دین اقتضا می‌کند که مصلح و اصلاح گر باید انسانی صریح، صادق و خداجوی باشد و هدف او اصلاح مردم بر مبنای دین ناب خدا و سیره بی نقص رسول و پدرش علی مرتضی باشد.

خطیب نمازجمعه فراشبند تصریح کرد: جای تاسف است که امروز بعضی ها به عنوان اصلاح‌طلب و اصولگرا، با پوشش عوام‌فریبی، ایجاد شکاف طبقاتی، دست اندازی به اموال عمومی و ترویج بی حیایی و بی عفتی، مسئولیت بعضی امور را به دست گرفته اند و خود را انقلابی هم می دانند. مردم ما باید هوشیار باشند و در دو انتخابات پیش رو، به این گونه افراد رای ندهند.

وی با تاکید بر هوشیاری بیش از پیش مردم در انتخابات های پیش رو و لزوم انتخاب افراد انقلابی برای کرسی مجلس و ریاست جمهوری و با اشاره به اینکه عده ای در قالب اصولگرایی و با چهره های موجه، به این نظام خیانت کرده‌اند که بعضاً برای شما مردم شناخته شده است و برخی نیز می‌گویند ما دارای سبقه اصولگرایی و اصلاح‌طلبی هستیم، گفت: در انتخابات پیش رو، نباید تنها به سابقه افراد نگاه کرد بلکه باید به وضعیت حال و موجود آنها، اطرافیان و طرفداران آنها، ثروت و مکنت آنان،  توانمندی و تجربه و تعهد آنها و سلامت در نفس و صداقت در گفتار آنان دقت کرد.

حجت الاسلام ابراهیمی در خطبه دوم نماز جمعه فراشبند، ۳۱ شهریور آغاز هفته دفاع مقدس و یادآور حماسه سازان اسطوره‌های هشت سال دفاع مقدس را به همه رزمندگان و ایثارگران و آزادگان و بسیجیان قهرمان تبریک گفت و با گرامیداشت این ایام، افزود: درود خدا و ملائکه و انبیا و اولیا بر آنان که با تمسک به راه اهل بیت و پیروی محض از امام زمان خود بلند قامتانه در مقابل ائتلاف چهل و چند کشور شرق و غرب به سرکردگی دیکتاتورعراق،  صدام حسین ملعون، ایستادند و حتی اجازه ندادند که یک وجب از خاک این کشور به دست آنان بیفتد.

وی تصریح کرد: این رشادت‌ها و شهادت ها نشانگر این است که اگر به خدا توکل کنیم و پشت سر ولی فقیه زمان خود قرارگیریم، هیچ قدرتی نمی‌تواند ما را به زانو درآورد.( و من یتوکل علی الله فهو حسبه)

خطیب نماز جمعه فراشبند هفته دفاع مقدس را تذکری به سلطنت طلبان، شاه پرستان و غرب گرا دانست و خطاب به آنان گفت: اگر اسلاف شما ذره ای غیرت و شجاعت داشتند، قراردادهای ننگین گلستان و ترکمنچای بسته نمی‌شد. بحرین و امثالهم را دو دستی تقدیم نمی‌کردند.

وی با تاکید براینکه پادشاهانی که به راحتی خاک و ملت خود را برای حفظ سلطنت خود، تقدیم بیگانگان کرده‌اند، سزاوار لعن و نفرین اند، تصریح کرد: کسانی که امروز داعیه پادشاهان گذشته را تبلیغ می‌کنند یا نادانند و یا مزدوران دشمن اند. زیرا این همه خرابکاری و بی عرضه گی را دیده اند و باز هم به دنبال آن هستند.

حجت الاسلام این پادشاهان خائن کشور را، پست ترین افراد روی کره زمین دانست و گفت: آنها نتوانستند در مقابل یک کشور انگلیس و یا شوروی بایستند در حالی که ما در مقابل دو قدرت شرق و غرب و با عرب های منطقه مجموعاً ۴۵ کشور ایستادیم و نصرت و پیروزی را نصیب خود کردیم و درسی سخت به متجاوزان دادیم.

وی تاکید کرد: امروز که ما تبدیل و ابر قدرت شده ایم و هیمنه استکبار را شکسته ایم ، دشمنان مانند موش آبدیده که از سوم سرمای زمستان بدنش به لرزه افتاده است دستشان با ترس و لرز برماشه تفنگ می‌رود، چون به یقین رسیده اند اگر یکی بزند، ده تا می‌خورد این ها همه و همه نتیجه مقاومت فرزندان غیور و انقلابی شما ملت شجاع و پیروی از ولی فقیه است نه از شاهنشاه آریامهری و قجری.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: آنها آنقدر خیانت کردند و ملت را تحقیر نمودند  و به ملت تلقین کردند که ما حتی نمی‌توانیم آفتابه آبی بسازیم تا چه رسد به موشک و هواپیما فکر کنند، اما به برکت هشت سال دفاع مقدس ما دارای صنعت پهپادی و موشک های نقطه زن شدیم، هواپیمای مدرن و پیشرفته صاعقه، اژدرهای حوت و ناو جماران ساختیم.

وی افزود: ای کاش آنان که بخش عظیمی از این مملکت را به دلیل بی کفایتی به اجنبی ها واگذار کردند امروز زنده می شدند و قدرت شیعه و قدرت ولایت فقیه را با چشمان خود می‌دیدند و بر خیانت خود اعتراف می‌کردند، تا بلکه اذناب آنان ذره‌ای به خود آیند و بیشتر از این به دریوزگی نیفتند.

حجت الاسلام ابراهیمی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به ۲۵ محرم که به روایتی شهادت امام سجاد علی بن حسین امام چهارم ما شیعیان است، گفت: امام سجاد(ع) فریادش در مجلس یزید بن معاویه لعنه الله علیه، آن چنان به رسوایی رژیم بنی امیه منجر شد که از همان روز، سقوط آل امیه پیش‌بینی و پیروزی حق بر باطل آشکار شد.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه، با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست یک وظیفه همگانی است، گفت: محیطی که ما در آن زندگی می کنیم و یا در پیرامون ما قرار دارد جزء محیط زیست بشر است و لذا بر همه انسان ها لازم است که مراقب باشند، محیط زیست خود را تخریب نکند، آتش نزنند و آن را کثیف و آلوده نکنند و بدون حساب و کتاب از آن استفاده ننمایند.

 وی با تاکید بر اینکه محیط پیرامون ما ممکن است به دلایلی از اهمیت خاصی برخوردار باشد و با اشاره به اینکه کوه دالان که بسیار هم طولانی است جزء منطقه شکار ممنوع است، افزود: این کوه به دلیل وجود گونه‌های نادر گیاهی و حیوانات و پرندگان نادر از اهمیت بالایی برخوردار است.

حجت الاسلام ابراهیمی کوه دالان را جزء سرمایه‌های ملی کشور و سرمایه بزرگ شهرستان دانست که نمایندگی محیط زیست فراشبند با دو نفر نیروی محیط بان، حفاظت آن را بر عهده دارد.

وی افزود: سوال اینجا است که منطقه ای که به طول ۲۰۰ کیلومتر جزء منطقه شکار ممنوع است و برای کشور و استان هم مهم است چگونه می تواند با دو محیط بان اداره شود؟ چرا به شهرستان به جای اداره، نمایندگی داده اند.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: دو محیط بان چگونه می‌توانند جلوی شکارچیان را بگیرند؟ چگونه می‌توانند از پرنده‌های نادری مثل دراج و هوبره که نسل شان رو به نابودی است دفاع نمایند؟ پرنده هایی که اگر ما بتوانیم محیطی امن برای آنها ایجاد کنیم از بودجه های بین المللی برخوردار خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه مسئولین ارشد شهرستان در این سال‌های گذشته در این خصوص کم‌کاری کردند، گفت: نمایندگی محیط زیست فراشبند باید تبدیل به اداره شود و نیرو و امکانات کافی به آنها داده شود.

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه مناطق نفت و گاز ما در همین مناطق ممنوعه است، خواستار پیگیری جدی مردم و مسوولان در خصوص پرداخت هزینه بابت این آلاینده های محیط زیستی به شهرستان شد و افزود: اگر شهرستان در این زمینه حقی دارد باید به جدّ دنبال شود و مسوولان این موضوع را پیگیری نمایید.

وی افزود: مردم نیز باید در این زمینه همکاری کنند و در صورت مشاهده افرادی که به هر شکل و به هر نحوی به محیط زیست آسیب می رساند، مراتب را گزارش دهند و امر به معروف و نهی از منکر نمایند.

 امام جمعه فراشبند با اشاره به اینکه آنهایی که سلاح مجوز دار دارند نیز باید اجازه محیط بانی اقدام به صید کنند، گفت:شکارچیان حق ندارند از دوستان شکارچی غیربومی دعوت کنند و از سوی خود منطقه ای را به آنها اجاره داده و پیش فروش کنند وباید بدانند که اقدام کننده به این کار مجرم محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود: کسانی که پروانه چرا دارند فقط خود آنها حق چرا در این منطقه را دارند و حق ندارند پروانه های خود را به فلان دکتر و مهندس در شیراز واگذار کنند. منابع طبیعی باید جلوی این افراد را بگیرد.

حجت الاسلام ابراهیمی با یاد آوری اینکه  تعداد دام در هر پروانه مشخص است و مازاد بر آن خلاف قانون است و با اشاره به اینکه متاسفانه برخی عشایر کوچ رو به موقع کوچ نمی‌کنند یا زودتر از موعد مقرر برمی‌گردند، تصریح کرد: بین تعداد دام و هرهکتار از این مناطق، نسبتی استاندارد است و خارج از استاندارد یعنی نابودی این منطقه از هرگونه بوته و درخت کما اینکه تعداد صید در این منطقه نیز باید استاندارد باشد و خارج از استاندارد یعنی نابودی و انقراض همه گونه‌های حیوانی.

وی افزود: این مطلب را عرض کردم که هم مردم حساس شوند و هم مسئولان تا دیر نشده، برای ارتقاء نمایندگی محیط زیست به اداره و حفظ داشته‌ها یمان تلاش موثر کنند و هم در مورد آلاینده ها تحقیق بیشتری نمایند که اگر حقی از مردم پایمال شده است برگردانده شود.

 

 پایان خبر