طی مراسمی به مناسبت چهارم مهر، روز جهانی بهداشت محیط و با حضور مسوولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند از کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط این شبکه خدمات بهداشتی درمانی، تقدیر شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، رییس شبکه بهداشت و درمان این شهرستان ضمن تبریک روز جهانی بهداشت محیط، به اهمیت واحد بهداشت محیط و نقش مهم و تأثیرگذار آن در حفظ سلامت مردم اشاره‌ کرد و گفت: تلاش و پیگیرهای مستمر بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط در راستای خدمت‌رسانی به مردم بر هیچ‌کس پوشیده نیست.

دکتر «حسن کرمی» افزود: مهندسی بهداشت محیط در تاریخ فعالیت خود، به‌عنوان یک فعالیت منسجم، قدمتی بیش از نیم‌قرن داشته و منشأ اثرات زیادی در ارتقای سلامت جامعه بوده است که با همت والا و تلاش بی‌وقفه همکاران بهداشت محیط در این حیطه، روزبه‌روز درخشش و اثربخشی بیشتری می‌یابد.

او یکی از مهمترین سرمایه های واحد مهندسی بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان فراشبند را سرمایه نیروی جوان و پویای آن دانست که می تواند به طور ویژه، نقش مهمی در حرکت رو به جلوی بهداشت محیط  داشته باشد.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، با اشاره به اینکه مردم، بهداشت محیط را به عنوان ویترین و پیشانی شبکه بهداشت می دانند، بر رعایت برخورد و رفتار مناسب بازرسان و کارشناسان بهداشت محیط با مردم تاکید کرد و از آنها خواست، با در نظر گرفتن سلامت مردم و رعایت خط قرمز حوزه سلامت، با مردم تعامل نزدیکی داشته باشند و در مواردی که بازرسان مکلف به اجرای قوانین هستند، با گشاده رویی، همراه با ادب و احترام با مردم رفتار کنند.

«شادپور شهریاری» کارشناس ستاد توسعه شبکه بهداشت و درمان فراشبند نیز، ضمن تقدیر از زحمات کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط، خواستار تلاش بیش از پیش آنها را در راستای ارتقای شاخص های بهداشتی و سلامت جامعه شد و بر ارتقای شاخص های بهداشتی و برنامه ریزی بهتر برای بهبود عملکرد بهداشت محیط تاکید کرد.

مسوول واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، نیز با اشاره به شعار امسال روز جهانی بهداشت محیط که “چالش های تغییر اقلیم؛ زمان یکپارچگی اقدامات بهداشت محیط در سطح جهانی” نام‌گذاری شده، افزود: امروزه تغییرات اقلیمی با توجه به تغییرات سبک زندگی دست‌خوش تغییر و تحول شده است که لازم است کارشناسان بهداشت محیط به شعار امسال توجه ویژه داشته باشند.

مهندس «عادل معصومی» با اشاره به اینکه  واحد بهداشت محیط اهمیت بالایی در تامین سلامت جامعه ایفا می کند بر توجه بیش از پیش به این واحد بهداشتی، تاکید کرد.

در این مراسم، از کارشناسان و بارزسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان فراشبند، تقدیر شد.

پایان خبر