حجت الاسلام ابراهیمی: امروز جمهوری اسلامی ایران به منزله یک کشتی بسیار عظیم اقیانوس پیمایی است که چهار سویش موج های بزرگی بر اثر طوفان و تلاطم دریا ایجاد شده و هر چیزی را در خود غرق می کند، اما به حول و قوه الهی این کشتی اقیانوس پیما، با اقتدار و سلامت در حال رسیدن به ساحل است.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام حاج شیخ “هادی ابراهیمی” امام جمعه فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهیب اشاره به آیه ۶۹ سوره عنکبوت(وَالَّذِینَ جَاهَدُواْ فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا وَإِنَّ اللَّهَ لَمَعَ الْمُحْسِنِینَ‏) و آنها که در راه ما با خلوص نیت جهاد کنند قطعاً به راه های خود هدایتشان خواهیم کرد و خداوند با نیکوکاران است، گفت: خداوند در این آیه می فرماید راه خدا گرچه مشکلات فراوان دارد، مشکل از نظر شناخت حق، مشکل از نظر وسوسه های شیاطین جن و انس، مشکل از نظر مخالفت دشمنان سرسخت و بی رحم و مشکل از نظر لغزش های احتمالی، اما یک حقیقت وجود دارد که به ما اطمینان می‌دهد که اگر به آن متوسل شویم می‌توانیم بر همه مشکلات فائق آییم و آن جهاد در راه خداست و این جهاد هم، جهاد با نفس است و هم جهاد با دشمنان و هم جهاد در راه شناخت خدا.

 وی افزود: بنابراین موفقیت ما در دو چیز است؛ جهاد و خلوص نیت، کما اینکه شکست و ناکامی ما معلول یکی از این دو چیز است یا در جهاد کوتاهی کرده‌ایم و یا اخلاص در کار ما نبوده است. اگر این دو با هم جمع شود طبق وعده الهی، پیروزی و هدایت حتمی است. که در همین راستا می توان به پیروزی رزمندگان اسلامی ما در مقابل دشمنان در طول هشت سال دفاع مقدس، پیروزی رزمندگان اسلامی در مقابل تروریست های وحشی در سوریه و عراق، پیروزی رزمندگان اسلام در مقابل صهیونیست ها و پیروزی اخیر برادران ما در یمن علیه ائتلاف عربی ، عبری و غربی اشاره کرد.

امام جمعه فراشبند تصریح کرد: چه کسانی باور داشتند که مجاهدین یمنی بتوانند بیش از دو هزار اسیر و صدها کشته و زخمی و صدها دستگاه تانک و نفربر و ادوات جنگی از ارتش‌های عربی به غنیمت بگیرند؟ جز این که هرگاه ما مسلمان ها برای خدا، همراه با خلوص نیت قیام کردیم، توانستیم در مقابل بزرگترین قدرت ها به پیروزی برسیم.

 وی با اشاره به اینکه مسلمانان پیشرو دیروز، امروز عقب مانده اند و دست نیاز در همه چیز حتی در فرهنگ و قوانین خویش به سوی بیگانگان دراز می‌کند وبرای حفظ خود در برابر طوفان های سیاسی و هجوم های نظامی باید به دیگران تکیه کنند  و با وجود اینکه یک روز دیگران ریزه خوار خوان نعمت علم و فرهنگ آنها بوده اند اما امروز بر سر سفره دیگران می نشینند و در چنگال دیگران اسیرند و سرزمینهای آنها در اشغال متجاوزان، گفت: پاسخ این است که یا جهاد را فراموش کرده‌اند و یا نیت ها آلوده شده و عوض اینکه خدا عبادت شود، نفس خود را فرا گرفته است و متاسفانه حب نفس، عشق به دنیا، راحت طلبی، کوته نگری و غرض های شخصی بر آنها چیره شده تا آنجا که کشتگان شان به دست خودشان بیش از قربانیان است که دشمن از آنها می گیرد. همه می دانیم چند صد هزار کشته و زخمی در سوریه و عراق و افغانستان توسط مسلمان ها صورت گرفت ملت مظلوم یمن توسط خادمان مکه و مدینه قتل عام می شوند.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: خود باختگی گروهی غرب‌زده و شرق زده ،  خود فروختگی جمعی از زمامداران و سران خائن و انحراف عالمان و دانشمندان دنیا زده باعث شده که مسیر را به اشتباهی طی کنند و مسلمان کشی راه بیافتد.

وی تصریح کرد: در بعضی از روایات، تفسیر این آیه به اهل بیت محمد(س) و پیروان آنها یعنی شیعیان تفسیر شده است و لذا اگر همه مردم متوسل به اهل بیت پیغمبر شوند و به شیعیان اهل بیت بپیوندند، بر همه دشمنانش آن فائق و پیروز می‌گردند، چون اهل بیت یعنی کشتی نجات و چراغ هدایت بشر و بشر هم بدون چراغ راهنما نمی تواند مسیر را به درستی پیدا کند.

حجت الاسلام ابراهیمی این همه دربدری و آوارگی و این همه کشت و کشتار و این همه خواری و ذلت پذیری را به خاطر آن دانست که بشر راه انبیا و اولیا را رها کرده و چون به این مسیر برگردد درهای خیر و سعادت به روی او گشوده می شود، مشکلات آسان می گردد و بر دشمنان پیروز می شود.

امام جمعه فراشبند در خطبه دوم نماز جمعه شهادت حضرت رقیه دختر سه ساله امام حسین در زندان خرابه شام و همچنین شهادت امام حسن مجتبی در روایتی را تسلیت گفت و افزود: در صحنه جنگ جمل، ابتدا حضرت علی علیه السلام قهرمانانه به دشمن حمله کرد به طوری که ارکان دشمن را متزلزل نمود سپس پرچم را به فرزندش محمد حنفیه داد و او با حمله های مکرر، ضربات سختی به دشمن وارد ساخت و آنها را از جا کند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان همیشه به دنبال ایجاد شک و شبهه و ایجاد فتنه در بین مسلمانان بودند بر داشتن بصیرت تاکید کرد و گفت: اصحاب با تمجید و تعریف از محمد حنفیه و با توجه به اینکه بعضی آگاهانه و یا نا آگاهانه به محمد حنفیه گفتند چرا پدرت، همیشه تو را به جنگ می فرستد و حسن و حسین را به جنگ نمی فرستد به ایجاد شک و شبهه و ایجاد فتنه بین پدر و پسر و بین برادران،پرداختند. درود بر محمد حنیفه که با آن بصیرت نافذ خود جواب دندان شکنی به آنها داد و فرمود اشتباه می‌کنید حسن و حسین چشمان پدرم علی هستند و من دست راست پدرم از تنم و پدرم چشمان خود را به وسیله دستش حفظ می‌کند.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: امروز هم دشمن با کمک نفوذی ها و ستون پنجم خود در کشور مخصوصاً در شهر مقدس قم به دنبال مجتهد سازی و مجتهد پروری است یعنی فتنه جدید، تا این مجتهد های تربیت شده غرب، فردا در مقابل امام و رهبری جامعه بایستند و بگویند اگر تو مجتهد هستی ما هم مجتهدیم، اگر تو  اعلم هستی ماهم اعلمیم و نتیجه اینکه در میان مردم مرید پروری کنند و شک و شبهه ایجاد نمایند و مردم را پیرامون رهبر خود دور کنند، همان کاری که در صدر اسلام انجام دادند و لذا مردم باید هوشیار باشند که دشمن همانگونه که می داند انقلاب اسلامی از شهر قم کلید خورد و تز انقلاب از قم زده شد، آنتی تز انقلاب هم می‌خواهند از قم شروع کنند یعنی افرادی را از خود انقلاب علیه انقلاب آماده سازی کنند که ان شاالله هرگز موفق نخواهند شد.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه هفته نیروی انتظامی را به محضر همه سبزپوشان عرصه نظم وامنیت تبریک گفت و هفته نیروی انتظامی را حضور فرماندهی جدید نیروی انتظامی شهرستان جناب سرهنگ برومندی تبریک گفته و برای سرهنگ بازنشسته جناب رزمجویی نیز توفیق سعادت و خوشبختی کرد.

وی با اشاره به اینکه هر آمدنی رفتنی به دنبال دارد، همانگونه که ما نبودیم، آمدیم و قطعاً خواهیم رفت، مسئولیت ها هم نیز چنین است و خیلی زود سپری می شود  و سعادت و خوشبختی و اخروی نصیب کسی خواهد شد که مسئولیت را پلی برای رسیدن به قرب خداوند و بهشت برین قرار دهد، چرا که خدمت به خلق بزرگترین و موثرترین عبادت خواهد بود.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: حضرت ابا عبدالله الحسین فرمودند بدانید که برآورده کردن حاجات و نیازهای مردم جزو نعمت های پروردگار است. پس نباید از خدمت کردن به مردم خسته شد.

خطیب نماز جمعه فراشبند تصریح کرد: امروز تامین امنیت کشور جمهوری اسلامی از مصداق مجاهدت فی سبیل الله است و کشته شدن در این راه نیز از مصداق بارز شهیدان راه خداست.

وی افزود: در پرتو امنیت است که هر مسئولی و هر کارگر و کشاورزی و هر سرمایه گذار و تولید کننده ای می تواند به کار خود بپردازد و الا سنگ روی سنگ بند نمی آید و امیدی برای زندگی و تلاش و فعالیت افراد و گروه ها نخواهد بود.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران به منزله یک کشتی بسیار عظیم اقیانوس پیمایی است که چهار سویش موج های بزرگی بر اثر طوفان و تلاطم دریا ایجاد شده و هر چیزی را در خود غرق می کند، اما به حول و قوه الهی این کشتی اقیانوس پیما به سلامت در حال رسیدن به ساحل است، گفت: هر کسی که با اوست نیز ساده و پیروز به ساحل می رسد و هر کس با او نیست در اثر فتنه ها و طوفان‌های حوادث روزگار به قعر دریا فرو می رود و شکست تلخی خواهد خورد.

وی تصریح کرد: امروز این امنیت فوق العاده، مرهون زحمات برادران نیروی انتظامی، سپاه و ارتش است و باید با تمام وجود از آنها تشکر کرد و خدا قوت گفت.

خطیب نماز جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه فرا رسیدن هفته روستا و عشایر را تبریک گفت و افزود: عشایر و روستاییان جزو مولفه‌های قدرت یک کشور هستند مخصوصاً مردمان روستا و عشایر ما که هم در صحنه‌های مبارزه با رژیم گذشته و هم در هشت سال دفاع مقدس و هم در صحنه های اقتصادی و تولیدی که بخش عمده‌ای از نیازهای مصرفی کشور را تامین می کند، افتخارآفرین بودند.

وی تصریح کرد: امروز به برکت جمهوری اسلامی توجه بسیار خوبی به روستاها شده و روستاهای ما دیگر شاهد آن همه فقر و محرومیت نیستند. یادمان نمی رود که روستاهای ما، عشایر ما، از داشتن آب سالم، راه آسفالته، راه شوسه و از گاز و برق محروم بودند، از داشتن مدرسه و خانه های بهداشت و غیره محروم بودند اما امروز کمتر روستایی است که از این نعمت های الهی برخوردار نباشد.

 حجت الاسلام ابراهمی با اشاره به اینکه  هنوز هم روستاهایی هستند از بعضی از این نعمت ها برخوردار نیستند و یا عشایر عزیزی که هم در منطقه ییلاقی و هم قشلاق خود مشکلاتی دارند ، از دولت و مسئولان محترم خواست تا توجهات ویژه‌ای به رفع این محرومیت ها داشته باشند البته دهیاران و شوراهای عشایر و روستا وظایفی دارند که با مطالبه‌گری می‌تواند به رشد شکوفایی روستا و مردمان عشایر نشین کمک بیشتری کنند و می طلبد که مردم هم افرادی انتخاب کنند که توان مطالبه‌گری و عشق به خدمت داشته باشند.

 وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه با اشاره به فرارسیدن انتخابات مجلس شورای اسلامی از مردم خواست تا منطقی و عاقلانه فکر کنند و از طایفه گری و اجرائی دست بردارند و به شاخصه های انقلاب رای بدهند.

حجت الاسلام ابراهیمی یاد آور شد: اگر به شاخصه‌ها رای بدهید افرادی انقلابی انتخاب می‌شوند و مشکلات کشور کم خواهد شد و الّا افراد لیبرال گرا و خودخواه انتخاب خواهند شد که سراسر مصیبت و مشکل برای انقلاب هستند.

پایان خبر