سرهنگ کرامت اله برومندی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته فراشبند به مناسبت گرامیداشت هفته نیروی انتظامی، با اشاره به اینکه هر ساله برای بزرگداشت هفته نیروی انتظامی، یک شعار انتخاب می شود و شعار امسال «پلیس هوشمند، امین مردم» نامگذاری شده، فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی را به خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان، بویژه شهدای نیروی انتظامی، خانواده‌ آنها، همکاران عزیز و بزرگوارم در نیروی انتظامی، شما نمازگزاران تبریک و تهنیت گفت.

به گزارش نخل بیدار، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فراشبند، امنیت را به عنوان یکی از نعمت‌های بزرگ در کنار نعمت سلامت دانست که خداوند متعال برای بندگان خویش ارزانی داشته و ما هم باید قدردان و قدرشناس این دو نعمت بزرگ و ارزشمند باشیم.

وی نعمت امنیت و سلامت را دو نعمتی دانست که شاید برای انسانها مجهول می‌ماند، اما تا گرفتار نا امنی و بیماری می شوند آن را درک خواهند نمود و لذا ما هم باید قدردان این نعمت باشیم که خداوند برای ما هدیه داد.

سرهنگ برومندی افزود: امروزه ناجا به عنوان نیروی نظامی پیش قراول همه نیروهای مسلح است و در راستای مقابله با جرائم، در راستای پیشگیری از جرایم، در راستای مبارزه و ناهنجاری‌های اجتماعی پیش قدم بوده و ارتباط تنگاتنگی با مردم و آحاد جامعه دارد.

وی تصریح کرد: می طلبد که این ارتباط دوسویه همیشه بین پلیس و مردم در راستای جلب اعتماد عمومی برقرار باشد.

فرمانده انتظامي شهرستان فراشبند افزود: همانطور که مستحضرید یکی از واجب های فراموش شده «امر به معروف و نهی از منکر» است و ما هم از همین مکان به شما اعلام می کنیم که پلیس این آمادگی را دارد تا در راستای تحقق این فراموش شده، هر گونه اخبار، اطلاعات و موضوعاتی که نا امنی و یا احساس نا امنی را در جامعه تزریق می‌کند مقابله کند.

وی از مردم خواست تا بیش از پیش با پلیس در ارتباط باشند و اخبار را به پلیس گزارش دهند تا با برنامه ریزی لازم، با مواردی که منجر به ناهنجاری در جامعه است، برخورد شود.

سرهنگ برومندی افزود: جای بسی افتخار است که مقام معظم رهبری در وصف نیروی انتظامی فرمودند‌: «افرادی که در جای جای ایران اسلامی در راستای تامین امنیت و آسایش عمومی زحمت می‌کشند به معنای واقعی کلمه مجاهدین فی سبیل الله هستند» و این جمله، مسئولیت و وظیفه ما را بسیار سنگین می‌کند.

 

وی رویکرد ناجا را رویکرد جامعه محوری دانست و ابراز امیدواری کرد که نیروی انتظامی با استفاده از همه ظرفیت های ممکن جامعه، نهادهای انقلابی، نهادهای دولتی، سازمان‌های غیردولتی، مشارکت و تعاملی که با مردم شریف دارد، بتواند از این تعامل و مشارکت در راستای توسعه امنیت پایدار در حوزه سرزمینی استفاده کند و آن امنیتی که در شان مردم شریف است بتواند عملیاتی کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان فراشبند با اشاره به امنیت حاکم در کشور، افزود: در حال حاضر که ما در کشور جمهوری اسلامی در امنیت و آرامش زندگی می‌کنیم، در کشورهای همسایه مثل سوریه، عراق و افغانستان و مناطق جنوبی یمن، همه نا امنی است اما بحول و قوه الهی و دعای خیر شما و نیروهای مسلح و نیروی انتظامی توانسته است یک امنیت پایدار که در دنیا زبانزد است را در حوزه سرزمینی برقرار کند.

سرهنگ برومندی افزود: این همه اقتدار و امنیت نشان از آن است که دعای خیر شما بدرقه کار و راه ما است.

وی یاد آور شد: پلیس هوشمند، پليسی است که با استفاده از فناوری‌های نوین دنیا و بومی شده و تکنولوژی‌هایی که در اختیار دارد با تحلیل موضوعات امنیتی و انتظامی می تواند بحران هایی را که در پیش رو داریم را مدیریت کند و راهبرد مقابله با بحران ها را عملیاتی کند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان تصریح کرد: این پلیس با استفاده از تکنولوژی های به روز دنیا می تواند امنیت پایدار  را برای مردم شریف فراهم بکند.

وی از مردم خواست تا با پلیس تعامل خوبی داشته باشند و به عنوان خیرین امنیت ساز، همکاری و مشارکت لازم با فرزندان خود در نیروی انتظامی داشته باشند.

پایان خبر