به مناسبت هفته جهانی قلب، پدران، مادران و دانش آموزان دبیرستان دخترانه حضرت معصومه (س) فراشبند با علایم بروز و راههای پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی آشنا شدند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، کارشناس آموزس سلامت شبکه بهداشت و درمان فراشبند در این برنامه که با همکاری واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای غیر واگیر برگزارشد، با گرامیداشت هفتم تا پانزدهم مهر ماه هفته قلب سالم، گفت: هفته قلب امسال با عنوان «من قول میدهم قهرمان قلب خود باشم» با این هدف انتخاب شده که به خودمان و دیگران قول بدهیم که عوامل ایجاد بیماری‌های قلبی را کنترل کنیم، سیگار نکشیم و رژیم غذایی سالم داشته باشیم، ورزش کنیم و این موارد را به دیگران هم توصیه کنیم.

«مریم خنجری» افزود: قهرمانان قلب افرادی هستند که در هر دوره ای از زندگی، تعهد، جرات و شجاعت، همدلی و علاقمندی خود را در رابطه با سلامت قلب نشان داده اند.

او، یکی از شایع ترین مشکلات مردم در جامعه امروزی را بیماریهای قلبی و عروقی دانست و اضافه کرد: تغيير در شيوه زندگي می تواند یکی از بهترین و موثرترین راههای مقابله با اين بيماري‌ها باشد.

خنجری، تغيير در شيوه زندگي را کلید پیشگیری و يكي از مهمترين راه‌هاي مقابله با اين بيماري‌ها دانست و اظهار داشت: این شیوه شامل رژیم غذایی سالم، حداقل ۳۰ دقیقه فعالیت ورزشی در بیشتر روزهای هفته، پرهیز از دخانیات، دوری از نوشیدن الکل، کنترل فشار خون بالا و کلسترول خون و قند خون است.

این کارشناس آموزس سلامت، افزایش کلسترول خون، افزایش فشار خون و استرس را از مهم ترین عوامل خطر برای بیماری های قلبی دانست و یاد آور شد: با مدیریت استرس و کنترل عوامل خطر مانند مصرف نکردن دخانیات، رژیم غذایی سالم و فعالیت بدنی کافی، می توان از ۸۰ درصد مرگ های زودرس ناشی از بیماری قلبی و سکته مغزی پیشگیری کرد.

پایان خبر