سومین مرحله سبد غذایی بنیاد علوی، هدیه مقام معظم رهبری در سال جاری،با نظارت نماینده بنیاد علوی در بین ۱۴۰ مادر باردار و شیرده در شهرستان فراشبند توزیع شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، مسوول واحد بهبود تغذیه شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند با اعلام این خبر، گفت: این سبدهای غذایی شامل مرغ، برنج، ماکارونی، لوبیا چیتی، عدس، نخود، بلغور جو، خرمای زاهدی، لپه، سویا، لوبیا قرمز، روغن مایع از جمله اقلام سبد غذایی این مرحله بود.

«زهرا علی آبادی»، هدف از اجرای این طرح را ارتقای سطح سلامت تغذیه‌ای زنان باردار و شیرده نیازمند عنوان کرد و افزود: جامعه هدف در این طرح، زنان بارداری هستند که یکی از معیارهای تغذیه‌ای همچون شاخص توده بدنی کمتر از ۱۹ و هشت دهم، وزن قبل از بارداری کمتر از ۴۵کیلوگرم، عدم وزن‌گیری مناسب در دوران بارداری و چند قلویی را داشته و از نظر وضعیت اقتصادی نیازمند باشند.

او ادامه داد: در این برنامه، بهورزان و مراقبان سلامت، مادر باردار را مورد تن‌سنجی قرار داده و به صورت چهره به چهره و گروهی آموزش لازم را نیز با آنها ارایه می دهند.

این کارشناس بهبود تغذیه، اضافه کرد: این زنان از طریق بهورز، مراقبان سلامت و مراکز بهداشتی درمانی شهرستان به بنیاد علوی معرفی می‌شوند.

علی آبادی، یاد آور شد: طرح حمایت تغذیه‌ای مادران باردار و شیرده نیازمند با همکاری مشترک شبکه بهداشت و بنیاد علوی از سال ۸۸ تاکنون در شهرستان فراشبند اجرا می‌شود.

پایان خبر