حجت الاسلام حسینی: هر قدمي كه براي برگزاري باشكوه مراسم عظيم پیاده روی اربعین برداشته شود، كمك به حفظ شعائر اسلامي است كه مي تواند نقش موثري در فراهم شدن مقدمات ظهور امام زمان (عج) و تشكيل امت واحده اسلامي به دور از نظام هاي سلطه، در سراسر جهان داشته باشند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “سید محمود حسینی” امام جمعه موقت فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،، گفت: تقوا یعنی انجام واجبات و ترک محرمات و مرتبه بالاتر آن انجام مستحبات و ترک مکروهات.

وی با اشاره به آیه ۸ سوره اعراف وَالْوَزْنُ يَوْمَئِذٍ الْحَقُّ ۚ فَمَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ،گفت: آیه شریفه می فرماید: میزان [سنجش اعمال] در آن روز حق است؛ پس کسانی که اعمال وزن شده آنان سنگین و با ارزش باشد، رستگارند.

امام جمعه موقت فراشبند افزود: وقتی که اعمال سنجش شد انسانها بر دو گروه تقسیم می شوند . هر کس حسناتش سنگین بود سعادتمند و رستگارند در مقابل، آنهایی که اعمال حسنه شان سبک باشد کسانی هستند که سرمایه خود را از دست داده اند بدون اینکه چیزی عایدشان شود به خاطر اینکه به آیات قران عمل نکردند.

وی با اشاره به اهمیت سنجش اعمال، تصریح کرد: آن قدر مسئله سنجش اعمال مهم است که در چند جای قرآن تکرار فرموده سنجش اعمال صد در صد است.

حجت الاسلام حسینی، اظهار داشت: دومین جایی که خداوند در مورد سنجش اعمال صحبت کرده ، سوره مبارکه مومنون است که می فرماید فَمَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ فَأُولَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿۱۰۲﴾ پس كسانى كه كفه ميزان [اعمال] آنان سنگين باشد ايشان رستگارانند وَمَنْ خَفَّتْ مَوَازِينُهُ فَأُولَئِكَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ فِي جَهَنَّمَ خَالِدُونَ وَمَنْ خَفَّتْ مَوَازِينُهُ فَأُولَٰئِكَ الَّذِينَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ فِي جَهَنَّمَ خَالِدُونَ و كسانى كه كفه ميزان [اعمال حسنه]شان سبك باشد آنان به خويشتن زيان زده [و] هميشه در جهنم مى‏ مانند.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند ادامه داد: سومین جایی که خداوند در مورد سنجش اعمال صحبت کرده سوره مبارکه القارعه است که می فرماید: فَأَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِينُهُ ، فَهُوَ فِي عِيشَةٍ رَاضِيَةٍ ، وَأَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَازِينُهُ، فَأُمُّهُ هَاوِيَةٌ،  وَمَا أَدْرَاكَ مَا هِيَهْ ، نَارٌ حَامِيَة؛ خداوند در این آیات شریفه می فرماید: هر که کفه ترازویش سنگین باشد، در، یک زندگی پسندیده است و هر که کفه ترازویش سبک باشد، جایگاهش در هاویه است و هاویه آتشی است در نهایت گرمی.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به آیه ۵۴ سوره مبارکه المائدة که می فرماید: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا مَن يَرتَدَّ مِنكُم عَن دينِهِ فَسَوفَ يَأتِي اللَّهُ بِقَومٍ يُحِبُّهُم وَيُحِبّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى المُؤمِنينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الكافِرينَ يُجاهِدونَ في سَبيلِ اللَّهِ وَلا يَخافونَ لَومَةَ لائِمٍ ۚ ذٰلِكَ فَضلُ اللَّهِ يُؤتيهِ مَن يَشاءُ ۚ وَاللَّهُ واسِعٌ عَليمٌ ، گفت: امیدواریم که با رعایت کردن تقوا، از مصادیق این آیه شریفه باشیم.

وی افزود: خداوند در این آیه شریفه خطاب به مسلمان های زمان پیغمبر می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‌رساند؛ خداوند جمعیّتی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند ابراز امیدواری کرد که با رعایت تقوا  بتوانیم از مصادیق این آیات شویم که هم ما خدا را دوست داشته باشیم و هم خدا ما را دوست داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی پياده روي عظيم اربعين را بهترين فرصت براي نمايش شكوه اتحاد امت اسلامي و خنثي ساختن توطئه دشمنان براي ايجاد اختلاف ميان مسلمانان دانست و تصریح کرد: این اتحاد و یکپارچگی امت حزب اله در پياده روي عظيم اربعين، مقدمه ای براي ظهور و آماده شدن مردم جهان براي پذيرش ولايت و حكومت حضرت ولي عصر (عج) است.

وي افزود: هر قدمي كه براي برگزاري باشكوه اين مراسم عظيم برداشته شود، كمك به حفظ شعائر اسلامي است كه مي تواند نقش موثري در فراهم شدن مقدمات ظهور امام زمان (عج) و تشكيل امت واحده اسلامي به دور از نظام هاي سلطه، در سراسر جهان داشته باشند.

پایان خبر