حجت الاسلام حسینی: هر قدمی که برای برگزاری باشکوه مراسم عظیم پیاده روی اربعین برداشته شود، کمک به حفظ شعائر اسلامی است که می تواند نقش موثری در فراهم شدن مقدمات ظهور امام زمان (عج) و تشکیل امت واحده اسلامی به دور از نظام های سلطه، در سراسر جهان داشته باشند.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند؛ حجت الاسلام “سید محمود حسینی” امام جمعه موقت فراشبند در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی،، گفت: تقوا یعنی انجام واجبات و ترک محرمات و مرتبه بالاتر آن انجام مستحبات و ترک مکروهات.

وی با اشاره به آیه ۸ سوره اعراف وَالْوَزْنُ یَوْمَئِذٍ الْحَقُّ ۚ فَمَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ فَأُولَٰئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ،گفت: آیه شریفه می فرماید: میزان [سنجش اعمال] در آن روز حق است؛ پس کسانی که اعمال وزن شده آنان سنگین و با ارزش باشد، رستگارند.

امام جمعه موقت فراشبند افزود: وقتی که اعمال سنجش شد انسانها بر دو گروه تقسیم می شوند . هر کس حسناتش سنگین بود سعادتمند و رستگارند در مقابل، آنهایی که اعمال حسنه شان سبک باشد کسانی هستند که سرمایه خود را از دست داده اند بدون اینکه چیزی عایدشان شود به خاطر اینکه به آیات قران عمل نکردند.

وی با اشاره به اهمیت سنجش اعمال، تصریح کرد: آن قدر مسئله سنجش اعمال مهم است که در چند جای قرآن تکرار فرموده سنجش اعمال صد در صد است.

حجت الاسلام حسینی، اظهار داشت: دومین جایی که خداوند در مورد سنجش اعمال صحبت کرده ، سوره مبارکه مومنون است که می فرماید فَمَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ فَأُولَئِکَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿۱۰۲﴾ پس کسانى که کفه میزان [اعمال] آنان سنگین باشد ایشان رستگارانند وَمَنْ خَفَّتْ مَوَازِینُهُ فَأُولَئِکَ الَّذِینَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ فِی جَهَنَّمَ خَالِدُونَ وَمَنْ خَفَّتْ مَوَازِینُهُ فَأُولَٰئِکَ الَّذِینَ خَسِرُوا أَنْفُسَهُمْ فِی جَهَنَّمَ خَالِدُونَ و کسانى که کفه میزان [اعمال حسنه]شان سبک باشد آنان به خویشتن زیان زده [و] همیشه در جهنم مى‏ مانند.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند ادامه داد: سومین جایی که خداوند در مورد سنجش اعمال صحبت کرده سوره مبارکه القارعه است که می فرماید: فَأَمَّا مَنْ ثَقُلَتْ مَوَازِینُهُ ، فَهُوَ فِی عِیشَهٍ رَاضِیَهٍ ، وَأَمَّا مَنْ خَفَّتْ مَوَازِینُهُ، فَأُمُّهُ هَاوِیَهٌ،  وَمَا أَدْرَاکَ مَا هِیَهْ ، نَارٌ حَامِیَه؛ خداوند در این آیات شریفه می فرماید: هر که کفه ترازویش سنگین باشد، در، یک زندگی پسندیده است و هر که کفه ترازویش سبک باشد، جایگاهش در هاویه است و هاویه آتشی است در نهایت گرمی.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به آیه ۵۴ سوره مبارکه المائده که می فرماید: یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا مَن یَرتَدَّ مِنکُم عَن دینِهِ فَسَوفَ یَأتِی اللَّهُ بِقَومٍ یُحِبُّهُم وَیُحِبّونَهُ أَذِلَّهٍ عَلَى المُؤمِنینَ أَعِزَّهٍ عَلَى الکافِرینَ یُجاهِدونَ فی سَبیلِ اللَّهِ وَلا یَخافونَ لَومَهَ لائِمٍ ۚ ذٰلِکَ فَضلُ اللَّهِ یُؤتیهِ مَن یَشاءُ ۚ وَاللَّهُ واسِعٌ عَلیمٌ ، گفت: امیدواریم که با رعایت کردن تقوا، از مصادیق این آیه شریفه باشیم.

وی افزود: خداوند در این آیه شریفه خطاب به مسلمان های زمان پیغمبر می فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هر کس از شما، از آیین خود بازگردد، (به خدا زیانی نمی‌رساند؛ خداوند جمعیّتی را می‌آورد که آنها را دوست دارد و آنان (نیز) او را دوست دارند، در برابر مؤمنان متواضع، و در برابر کافران سرسخت و نیرومندند؛ آنها در راه خدا جهاد می‌کنند، و از سرزنش هیچ ملامتگری هراسی ندارند. این، فضل خداست که به هر کس بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد؛ و (فضل) خدا وسیع، و خداوند داناست.

خطیب موقت نماز جمعه فراشبند ابراز امیدواری کرد که با رعایت تقوا  بتوانیم از مصادیق این آیات شویم که هم ما خدا را دوست داشته باشیم و هم خدا ما را دوست داشته باشد.

حجت الاسلام حسینی پیاده روی عظیم اربعین را بهترین فرصت برای نمایش شکوه اتحاد امت اسلامی و خنثی ساختن توطئه دشمنان برای ایجاد اختلاف میان مسلمانان دانست و تصریح کرد: این اتحاد و یکپارچگی امت حزب اله در پیاده روی عظیم اربعین، مقدمه ای برای ظهور و آماده شدن مردم جهان برای پذیرش ولایت و حکومت حضرت ولی عصر (عج) است.

وی افزود: هر قدمی که برای برگزاری باشکوه این مراسم عظیم برداشته شود، کمک به حفظ شعائر اسلامی است که می تواند نقش موثری در فراهم شدن مقدمات ظهور امام زمان (عج) و تشکیل امت واحده اسلامی به دور از نظام های سلطه، در سراسر جهان داشته باشند.

پایان خبر